FK Újezd nad Lesy – SK Slovan Kunratice 3:1 (2:0)

Sobota 24. března 2012 (Újezd nad Lesy)

FK Újezd nad Lesy – SK Slovan Kunratice 3:1 (2:0)

góly:
27´Křelina, 33´Kohout, 90+2´Moško - 55´Kuděj

sestava FK Újezd nad Lesy:
Hlubuček - Bílek, Zeman, Minář, Daníček - Kohout, Otopal (90+3´Cikhart) - Šebesta (90´Čermák), P.Kovář, Hladík (67´Moško) - Křelina

připraveni na střídání: Havel

Článek k tomuto zápasu ze stránek www.fotbalpraha.cz:

Újezd s novým trenérem a prvním vítězstvím

Dvě úvodní neúspěšná jarní kola stála místo trenéra Karla Svobodu. Vedení Újezda zatím dočasně postavilo před těžký úkol trenéra B-týmu Štefana Križa. Ten zamíchal sestavou, od začátku dostal důvěru mladý Šebesta a mužstvo se vyrovnalo i s odchodem Šišky do Aritmy. A tři body jsou na světě. Hosté z Kunratic naopak na bodový zisk stále čekají marně.

Domácí vlétli do zápasu s velkým nadšením a už v 5. minutě musel jeden z obránců hostů hasit požár na brankové čáře, když Křelina vyhrál vzdušný souboj s brankářem Dvořákem. Ve 27.minutě už se Křelina dočkal. Dvořák si neporadil s dalším vysokým míčem a Křelina už jej napálil do sítě.

Uplynulo jen šest minut a domácí se radovali podruhé. Kohout uvolnil na levé straně Křelinu, ten mu míč vrátil do vápna a Kohout prostřelil vše co mu stálo v cestě. S dvoubrankovým náskokem domácích se šlo i do kabin.

Po deseti minutách druhého poločasu se hosté vrátili do hry. Akci po pravé straně začal Kmoch. Hlubuček ne zrovna takticky vyběhl z branky a po přihrávce před ní už Kuděj pohodlně doklepl míč do sítě. Hosté měli dostatek času na vyrovnání, ale to se jim nepodařilo. Stále více odkrývali obranu a to se jim v poslední minutě stalo osudným.

Domácí Moško takřka u rohového praporku vhazoval aut. Zdržoval a dostal žlutou kartu. K vhozenému míči se dostali hosté a vyrazili na zteč. Na půlce hřiště však o míč přišli a Křelina s Moškom šli dva na jednoho. Volný Moško akci zakončil přesně a naděje hostů definitivně zhasla. Naopak domácí se radovali z prvního jarního vítězství a opět odskočili z poslední příčky, kam klesla rezerva Vltavínu.

Újezd nad Lesy - Kunratice 3:1 (2:0)
Branky:
27. Křelina, 33. Kohout, 90+2. Moško - 55. Kuděj.
ŽK: 34. Daníček, 60. Kohout, 65. Minář, 75. Hladík, 90. Moško - 30. Holas, 35. Záhoř, 55. Hanousek, 78. Novák.
Rozhodčí: Vlček - Šmakal, Čermák.

Diváků: 100.

Újezd nad Lesy: Hlubuček - Daníček, Bílek, Minář, Zeman - Kohout, Otopal (90+3. Cikhart) - Šebesta (90. Čermák), P. Kovář, Hladík (76. Moško) - Křelina. Trenér: Štefan Križo.

Kunratice: Dvořák - Záhoř, Hanousek, Chroust (46. Přibyl), Švertšal - Holas, Kmoch, Chyle, Novák - Šafář (74. Habětín), Kuděj. Trenér: Jan Hegedüs.

Hlasy trenérů
Štefan Križo (Újezd nad Lesy):
„Už jsem v podobné situaci byl před dvěma roky, tenkrát to ale dopadlo špatně. Dnes jsme vyhráli a jsem za to moc rád. Možná nám pomohlo, že soupeř nepřijel zrovna v dobré pohodě. Kluci k tomu ale přistoupili zodpovědně, dokázali se vyrovnat s odchodem Šišky do Aritmy a kdyby se nám povedlo vše, co jsme si vytvořili, mohlo být vítězství ještě výraznější.”

Jan Hegedüs (Kunratice): „Nějak nemůžeme chytnout dech. Chybí zkušenost hráčů, kteří odešli, ale s tím jsme počítali. Musíme být trpěliví a pracovat na sobě. Klukům věřím, že to zvládnou. Vrací se uzdravený Viktorin, něco máme v hledáčku, takže to určitě bude lepší.”

Nejlepší hráč Újezda: Tomáš Otopal
Nejlepší hráč Kunratic: Vojtěch Kmoch
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jakub Křelina (Újezd)

Lubor Mírek

Videopřenos z utkání FK Újezd nad Lesy – SK Slovan Kunratice ZDE.

Program k tomuto zápasu si můžete prohlédnout ZDE.