FC Háje Jižní Město – FK Újezd nad Lesy 4:2 (1:1)

Sobota 17. března 2012 (UMT Háje)

FC Háje Jižní Město – FK Újezd nad Lesy 4:2 (1:1)

góly:
43´Krejčí, 47´Vlasák, 66´Soucha, 88´Bednář - 5´Hladík, 86´Daníček

sestava FK Újezd nad Lesy:
Hlubuček - Zeman (77´Bílek), Otopal, Minář, Moško - Daníček, Šiška, P.Kovář, Kohout - Hladík, Křelina (67´Machata)

připraveni na střídání: Havel, M.Kovář

Článek k tomuto zápasu ze stránek www.fotbalpraha.cz:

Háje zatlačily Újezd ke dnu

Domácí, namlsaní vítězstvím z Třeboradic, ztratili optimismus po pěti minutách, když inkasovali po malé domů úvodní gól zápasu. V závěru poločasu však dokázali vyrovnat a po přestávce vývoj zápasu otočit ve svůj prospěch. Na jaře tak mají plný bodový zisk a drží krásné 5. místo. Hosté naopak klesli na samé dno tabulky. Poslední radost z vítězství poznali 9. října 2011 doma proti Radotínu.

Zápas pro domácí nezačal dobře. Po malé domů brankář Tlustý odkopem trefil spoluhráče a míč se odrazil tak, že Hladík už měl v cestě jen prázdnou branku. Z rychlého gólu se domácí nemohli oklepat, ale naštěstí pro ně toho hosté nevyužili. Naopak na domácí se usmálo štěstí dvě minuty před pauzou, kdy po rohovém kopu vyrovnal Krejčí.

Šťastnou chvilku si domácí vybrali i dvě minuty po přestávce, kdy je poslal do vedení Vlasák. Z role tak vypadli hosté a převaha se přesunula na kopačky domácích hráčů. Ti ji dokázali přetavit i v třetí branku, když se v 66. minutě prosadil v brejku Soucha.

Jiskřičku naděje vykřesal pro hosty Daníček v 86.minutě, který snížil po rohovém kopu na 3:2. Hosté hru otevřeli ve snaze vyrovnat. To se jim stalo osudným v 88. minutě, když Bednář zakončil brejkovou akci do odkryté branky a zápas definitivně rozhodl pro domácí Háje. Ty tak potvrdily nečekaný bodový zisk z Třeboradic. Hosté naopak klesli na samé dno tabulky.

FC Háje - Újezd n.L. 4:2 (1:1)
Branky:
43. Krejčí, 47. Vlasák, 66. Soucha, 88. Bednář - 5. Hladík, 86. Daníček.
Hráno bez karet.
Rozhodčí:
Stumpf - Novotný, Les.

Diváků: 60.

FC Háje: Tlustý - Vlasák, Dub, Krejčí, Slabý - Soucha, Bednář, J. Hruška (67. Štípek), V. Hruška, Šůs (83. Pravenec) - David (46. Musil). Trenér: Zdeněk Slabý.

Újezd n.L.: Hlubuček - Zeman (77. Bílek), Minář, Otopal, Moško - Daníček, Šiška, P. Kovář, Kohout - Hladík, Křelina (67. Machata). Trenér: Vratislav Kohout.

Hlasy trenérů
Zdeněk Slabý (Háje):
V první půli jsem si říkal, že dneska prohrajeme. Naštěstí jsme v závěru poločasu dokázali vyrovnat, když hosté neproměnili další šance, nastřelili tyč, byla tam brejková akce. V kabině jsem říkal, že si asi hráči myslí, že to přijde samo. Naše hra se přece jen zvedla a pomohl nám druhý rychlý gól. Když Soucha proměnil svůj brejk, bylo to dobré. Naštěstí jsme dokázali reagovat i na kontaktní gól hostů. Ti hráli dobře, bojovali. Bylo to šťastné vítězství.

Vratislav Kohout (Újezd): Hráli jsme dobře, první půli jsme byli lepší. Bohužel jsme nepřidali další gól a v závěru poločasu inkasovali. Druhá půle byla otevřená a rozhodly naše chyby. V závěru jsme se do zápasu vrátili, snížili na 3:2. Místo vyrovnání jsme do otevřené obrany dostali čtvrtý gól a bylo po zápase.

Nejlepší hráč Hájů: Vojtěch Krejčí.
Nejlepší hráč Újezda: Tomáš Otopal.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Matěj Soucha (Háje).

Lubor Mírek

Videopřenos z utkání FC Háje Jižní Město – FK Újezd nad Lesy ZDE.

Fotogalerie z utkání FC Háje Jižní Město – FK Újezd nad Lesy od M.Bradáče ZDE.