FK Újezd nad Lesy – ČAFC Praha 2:6 (1:3)

Neděle 11. března 2012 (UMT Satalice)

FK Újezd nad Lesy – ČAFC Praha 2:6 (1:3)

góly: 30´Machata, 55´Křelina – 19´Šlitr, 23´vlastní Minář, 36´Kuneš, 52´a 57´T.Kaliba, 87´Chvátal

sestava FK Újezd nad Lesy:
Havel - Bílek, Otopal, Minář, Moško - Daníček, Šiška (46´Zeman), P.Kovář, Kohout - Machata (58´M.Kovář), Křelina

připraveni na střídání: Hlubuček, Mára

Hodnocení trenéra Karla Svobody:
Opět se potvrdila stará pravda, že když se vydaří generálka, tak premiéra nestojí za nic. Pokyny před zápasem týkající se vyvarování lehkých ztrát míče, hrubých individuálních chyb a toho, že každý souboj je důležitý, nebyly splněny. Od počátku jsme byli pod tlakem - vinou silného větru, který vanul proti naší brance, ale především proto, že první souboj jsme prohrávali a obrana byla pod tlakem. V momentě kdy jsme zvedali hlavu, přišla první hrubá chyba v rozehrávce a vedení soupeře, který o chvilku později odskočil již o dvě branky (k naší smůle šlo o vlastní gól). Hrozili jsme ze standartních situací a po jedné z nich prokázal Martin Machata svoji střeleckou pohotovost a kontaktní branka byla na světě. Do přestávky jsme ale inkasovali ještě jednou - opět po naší chybě a vypuštění souboje v nebezpečném prostoru před šestnactkou (P.Šiška). V druhém poločase nám nebyla uznána pro ofsajd branka na 2:3 (!!??) a pak už to šlo z kopce, jelikož kromě Pavla Šišky měl špatný den i Radek Havel a skóre narostlo na konečných 2:6.

Plus: solidní rozehrávka standartních situací, gólově se prosadili oba útočníci

Mínus: špatná týmová defenzivní činnost, slabé individuální výkony opor týmu (viz. výše)

Branky: Machata (1:2), Křelina (2:4)

Ohodnocení hráčů:
Havel 1,5, Bílek 3, Minář 4,5, Otopal 5,5, Moško 4,5, Daníček 4, Šiška 1, Kovář Petr 5, Kohout 4,5, Machata 5, Křelina 6,5

Střídájící hráči: Zeman 5,5, Michal Kovář 5

Článek k tomuto zápasu ze stránek www.fotbalpraha.cz:

Újezd souboj o záchranu nezvládl, tři body si odvezla Čafka

Na umělé trávě v Satalicích se hrálo o šest bodů. Oba soupeře od sebe dělilo osm bodů a oba si byli vědomi, že bojují o záchranu. Pro domácí se zápas od začátku nevyvíjel dobře. Během čtyř minut inkasovali dva góly, když ten druhý si dali vlastní. Čafka oba poločasy vyhrála 3:1, odvezla si tři body a poskočila tabulkou na 13.místo. Újezd zůstal přikován na předposlední příčce.

Na mužstvu hostů bylo od začátku vidět větší odhodlání a vůle jít za úspěchem. Když v 19.minutě Šlitr otevřel skore, hráči se uklidnili a dovedli zápas k bezpečnému a přesvědčivému vítězství. Pomohla jim i 23.minuta, kdy si domácí Minář hlavou usměrnil míč do vlastní sítě. Po půlhodině hry Machata sice dostal domácí opět do kontaktu, ale za sedm minut se prosadil David Kuneš, čerstvá posila hostů, a do kabin šli hráči ČAFC spokojeni s dvoubrankovým náskokem.
Když v 52.minutě přidal Tomáš Kaliba čtvrtou branku, vše se zdálo být jasné. Za tři minuty však Křelina snížil a oživil naději domácích. Tu jim ale rychle vzal Tomáš Kaliba, který za dvě minuty svou druhou brankou v zápase opět zařídil pro Čafku tříbrankový náskok. Na tuto situaci už domácí reagovat nedokázali. Začali sbírat už jen žluté karty a nakonec inkasovali od Chvátala ještě šestý gól.

Újezd nad Lesy - ČAFC 2:6 (1:3)
Branky:
30. Machata, 55. Křelina - 19. Šlitr, 23. vlastní Minář, 36. Kuneš, 52. a 57. T.Kaliba, 87. Chvátal.
ŽK: 12. P.Kovář, 68. Kohout, 77. Minář, 83. Moško, 85. Zeman - 50. Kouble.
Rozhodčí: Stránský - Horváth, Les.

Diváků: 50.

Újezd nad Lesy: Havel - Bílek, Minář, Otopal, Moško - Daníček, Šiška (46. Zeman), P.Kovář, Kohout - Křelina, Machata (58. M.Kovář). Trenér: Karel Svoboda.

ČAFC: Svoboda - Zupka, Chvátal, J.Kaliba, T.Kaliba - Šlitr, Dratva (89. Řeřicha), Kouble, Ulrich (68. Kural) - Tryml (88. Máchal), Kuneš. Trenér: Zdeněk Herink.

Hlasy trenérů
Karel Svoboda (Újezd nad Lesy):
Před zápasem jsme si řekli, že nesmíme zbytečně ztrácet míče, nesmíme vypustit souboj. Bohužel to někteří nedodrželi. Zápas se nevydařil Pavlovi Šiškova a brankář Havel nás tentokrát také nepodržel. Dostali jsem góly po individuálních chybách, jeden jsme si dali dokonce sami. Všechno se to načetlo. Druhý poločas byl lepší.

Zdeněk Herink (ČAFC): Šli jsme do toho s cílem vyhrát a vylepšit naši situaci v tabulce. Na hráčích bylo před zápasem vidět velké odhodlání o vítězství se porvat. Povedlo se. Byli jsme hodně efektivní. Spokojenost je nejen s výsledkem, ale i s předvedenou hrou.

Nejlepší hráč Újezda: Jakub Křelina
Nejlepší hráč ČAFC: Petr Kouble
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Tomáš Kaliba (ČAFC)

Lubor Mírek

Videopřenos z utkání FK Újezd nad Lesy – ČAFC Praha ZDE.