FK Újezd nad Lesy

Přeskočit navigaci
FANSHOP
TÝMY

Fotbalový klub Újezd nad Lesy
Čentická 1470

190 16 Praha 21 - Újezd nad Lesy

Sekretář klubu: Zeman Tomáš
Tel: 603 101 900
              
Pro další kontakty využijte v hlavním menu Kontakty...

       

Informace o klubu + kontakty, hrané soutěže a rozpis všech zápasů naleznete  zde.

Mapu hřiště Čentická naleznete zde.

Mapu hřiště Pilovská naleznete zde.

 

Kde sledujete výsledky našich týmů?
Webové stránky FK ÚnL 12 (23%)
FB našeho FK ÚnL 9 (17%)
Stránky PFS fotbalpraha.cz 19 (37%)
Stránky FAČR fotbal.cz 9 (17%)
Jiné 3 (6%)
Celkový počet hlasů: 52

Rozhovor s trenérem Karlem Svobodou

Rozhovor s trenérem Karlem Svobodou ze stránek www.fotbalpraha.cz:
                           

Újezd nad Lesy marně hledal jarní formu, přezimuje předposlední

V minulé sezoně patřil Újezd nad Lesy k nejpříjemnějším překvapením přeboru. V novém ročníku nejvyšší pražské soutěže ale tým trenéra Karla Svobody krutě vystřízlivěl a přezimuje na předposledním místě tabulky, když podzim zakončil šesti porážkami v řadě. „Samozřejmě s podzimem nejsme spokojení,“ poznamenal Svoboda.

                   
Jak hodnotíte podzim vašeho týmu?

Nepovedl se nám vstup do sezony, třikrát jsme prohráli. Byly tam velké individuální chyby, jako bychom se báli hrát. Je třeba si také uvědomit, že poslední úspěšné jaro jsme odehráli ve dvanácti lidech. Vyhýbala se nám zranění i karty. Teď nastupovali i hráči, jejichž tréninková morálka nebyla nejlepší. A možná i v přípravě bylo hodně cukru a málo biče.
                  
Jaký byl váš nejlepší a nejhorší zápas?

Těch nejhorších bylo... (usměje se) Asi bych váhal mezi Zličínem a Libuší. Ale nakonec bych vybral Libuš. Tam to byla v prvním poločase z naší strany katastrofa, byť jsme šli brzy do deseti. Jako trenér musím říct, že Libuš hrála hezký fotbal (Újezd prohrál 0:5). Na Zličíně jsme sice dostali o gól víc, ale ten zápas nebyl herně tak špatný. Skóre 0:6 ale vypadalo hrozivě. Jako naše nejlepší utkání nevyberu ani jeden ze zápasů, který jsme vyhráli. Řeknu, že to bylo utkání Motorletem B. Po první půli jsme měli vyhrávat tři nebo čtyři nula. Skončilo to nerozhodně, takže s výsledkem být spokojený tolik nemůžu, ale tým to odmakal a táhl za jeden provaz. To bylo super. Jenže pak jsme nezvládli Meteor B a sedla si na nás deka.
                          
Jaké bylo největší pozitivum podzimu?

Tady mám jasno. Musím říct, že to jsou kluci v týmu, co chodí pravidelně na trénink. Je na nich vidět odhodlání, touha zlepšit se. Pojede se na soustředění, určitě se stmelí parta.
                         
Jaké bylo největší negativum podzimu?

Největší negativum, to byla asi tréninková morálka některých hráčů. Nebyla taková, jaká by měla být. Byl bych rád, aby kluci věděli, že chci mít v týmu hráče, kteří jsou třeba o něco méně fotbaloví, ale odmakají to v přípravě i při zápase. Na tyhle kluky chceme sázet, změníme i styl hry. Stávalo se, že někdo třeba dorazil jen na zápas a trenér to pak má složité, když nepostaví hráče, co je v týdnu třikrát na tréninku. Něco zkrátka změníme. Negativem taky bylo, že se nám rozpadla stoperská dvojice a taky jsem netušil, jak moc bude chybět na kraji obrany Lukáš Zahradník. Hodně lidí bylo zvědavých, jak to bude s Honzou Frýdou, kterého tady berou jako mašinu na góly. Když se vrátil z Meteoru, kde trénoval dvakrát v týdnu, tak byl silný. Bavilo ho to, třeba zápas v Kunraticích udělal on a Kohout. Ale pak se na jeho výkonech projevilo, že byl zraněný a taky nestíhal tolik trénovat. Je na mateřské, plus to zranění, taky se stěhoval, všechno beru, ale tréninková morálka by tam měla být lepší. Ale tím určitě nechci říct, že za ten náš podzim může Honza Frýda. To určitě ne. Tam byla celá řada věcí, která měla být z naší strany lepší. Jeho kolega z útoku Maleňák je pro změnu kulisák v divadle, tam jsou také zkoušky vpodvečer, takže to má s účastí na tréninku složitější. Jenže platí, že i sebelepší hráč prostě musí trénovat, jinak je to na hřišti vidět.
                         
Jaký je váš největší úkol pro zimu?

Chceme kvalitně potrénovat a zvýšit konkurenci v týmu. Vezmeme do přípravy mladíky z dorostu, když bude víc hráčů na jednu pozici, bude vytvořen nějakým způsobem na ostatní tlak. Určitě to nebude tak, že u nás bude trénovat deset lidí. Každopádně po posledním mistráku se vyjádřilo vedení klubu, aby hráči, co u nás byli na podzim, pokračovali i na jaře. Uvidíme, jak to dopadne. Dneska je to složité a víme, že jeden náš hráč dostal nabídku. My sami se zkusíme podívat po posilách, ale některým nabídkám se těžko konkuruje. Stává se, že hráč raději jede kopat padesát kilometrů od svého bydliště, když mu někde něco zajímavého nabídnou...
                    
                     
René Machálek, editor agentury Mediafax