Muži A-tým: FK Újezd nad Lesy - FK Viktoria Žižkov B 1:4 (1:1)

FK Újezd nad Lesy - FK Viktoria Žižkov "B" 1:4 (1:1)

góly: 30´P. Kovář - 42´Votřel, 63´Dočekal, 71´Vytlačil, 88´Votava

sestava FK Újezd nad Lesy:
Havel - Bílek, Šiška, Otopal, Daníček - Kohout, P.Kovář, Moudrý, Doležal - Hucek (62´Maleňák), Frýda (72´Vojtěch)

Článek k tomuto zápasu ze stránek www.fotbalpraha.cz:

Farmářská výpomoc zafungovala, rezerva Žižkova porazila Újezd

Hned šestici hráčů z farmářského spolupráce Viktoria Žižkov - Horní Měcholupy měl v posledním kole k dispozici trenér rezervy Žižkova Karel Lasík. Souboj s Újezdem se odehrál na umělé trávě v Satalicích a kdo na zápas přijel, určitě nelitoval. Hrál se velmi dobrý ofenzivní fotbal. Ve druhém poločase se přeci jen projevila větší zkušenost na straně hostů a ti si odvezli tři body.

Od začátku se hrál svižný fotbal, obě mužstva byla naladěna na útočnou notu a o šance nebyla nouze. Na každé straně se podařilo zrealizovat v prvním poločase jen jednu. Ve 30.minutě se dostali domácí do brejkové akce a centrovaný míč se odrazil za vápno, kde jej pohotově halfvolejem napálil Kovář a poslal ho přímo do šibenice. Vyrovnání přišlo tři minuty před pauzou. Standardní situaci hostů rozehrál Folwarczny a Votřel hlavou poslal míč do sítě.

Po přestávce už padaly góly jen do sítě domácích. V 63.minutě si Havel vyběhl na dlouhý míč až za vápno a odhlavičkoval jej bohužel jen k nohám Dočekala. Ten nezaváhal a atkřka ze čtyřiceti metrů jej pohotové poslal do opuštěné branky. Definitivně odpor domácích zlomila až kombinace dvojice Vytlačil - Musil. Ti si vyměnili míč na levé straně a Vytlačil jej křížnou ranou poslal ke vzdálenější tyči.

Pro domácí až nečekaně krutou porážku ještě podtrhl dvě minuty před koncem Votava. Ten se dostal k míči po kombinaci Dvořáka s Folwarcznym, potáhl si jej na střed hřiště a zamířil přesně k tyči. Rezerva Žižkova tak odskočila na pět bodů od poslední trojice, domácí naopak zůstali přikováni na předposledním místě.

Újezd nad Lesy - Viktoria Žižkov B 1:4 (1:1)
Branky: 30. P. Kovář - 42. Votřel, 63. Dočekal, 71. Vytlačil, 88. Votava
ŽK: 76. Havel - 76. Subič
Rozhodčí: Šmakal - Váša, Fiedler
Diváků: 40

Újezd n.L.: Havel - Daníček, Bílek, Šiška, Moudrý - Otopal, P. Kovář, Hucek (62. Maleňák), Doležal, Kohout, Frýda (72. Vojtěch). Trenér: Karel Svoboda

FK Viktoria Žižkov B: Stehno – Votava, Votřel, Musil, Subič – Vytlačil (84. Lechner), Folwarczny, Chlumecký, Petřivý (67. Dvořák) - Dočekal, Musiol (87. Čemus). Trenér: Karel Lasík

Hlasy trenérů
Karel Svoboda (Újezd n.L.):
V první půli to bylo dobré, dostali jsme se hezkým gólem Kováře do vedení. Bohužel jsme ho do přestávky neudrželi. Dostali jsme gól po rohu, který nebyl, přesto jsme to měli pohlídat. Ve druhé půli už byli hosté lepší, dostali nás pod tlak a trestali naše chyby. Z minulých zápasů jsme se nepoučili.

Karel Lasík (Viktoria Žižkov B): Bylo to velmi kvalitní utkání, něktěří tady říkali, že až divizní úrovně. Hodně nám pomohli kluci z farmy, hlavně vzadu Jirka Musil byl velkou oporou. Čekal jsme to jednodušší, ale domácí hráli velmi dobře. Oboustranně to bylo hodně ofenzivní. Jsem rád, že jsme přerušili sérii pěti porážek v řadě a konečně bodovali.

Nejlepší hráč Újezda n.L.: Petr Kovář
Nejlepší hráč Viktorie Žižkov B: Jiří Musil
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jiří Musil (Žižkov B)

Lubor Mírek

Videopřenos z utkání FK Újezd nad Lesy - FK Viktoria Žižkov "B" zde.

Fotogalerie z utkání FK Újezd nad Lesy - FK Viktoria Žižkov "B" od O.Hanuše zde.