Muži A-tým: FK Újezd nad Lesy - SK Uhelné sklady 0:1 (0:0)

FK Újezd nad Lesy - SK Uhelné sklady 0:1 (0:0)

góly: 69´ z penalty Zachař

sestava FK Újezd nad Lesy:
Havel - Bílek, Šiška, Zeman, Daníček - Kohout, Hucek (85´M.Kovář), P.Kovář, Moudrý (56´Vojtěch) - Maleňák, Frýda (78´Křelina)

Článek k tomuto zápasu ze stránek www.fotbalpraha.cz:

Dlouhých osm kol čekali fotbalisté Uhelných skladů na svoji další výhru v přeboru

Dočkali se jí až ve 14. hraném kole v Újezdě nad Lesy, kde Zachař proměněnou penaltou rozhodl jinak vyrovnaný zápas. Domácí Újezd nad Lesy se třetí prohrou v řadě propadl na předposlední příčku, hosté i přes získané tři body zůstávají nadále na místě sedmém se ziskem 24 bodů. Samotné utkání nijak pohledný fotbal nepřineslo. Zejména první poločas byl oboustranně chudý na brankové příležitosti.

Bojovalo se většinou uprostřed hřiště a vzruchu před oběma brankami bylo pramálo. Domácí chtěli rozhodnout hned v úvodu, ale ze série tří po sobě jdoucích rohových kopů nic nevytěžili.

V 17.minutě po centru Šišky hlavičkoval pohotově Bílek, ale míč mezi tyče nedostal. Vzápětí si na druhé straně poradil Havel s přímým kopem Dvořáka. Ve 38.minutě zkoušel střelou z dálky překvapit domácího gólmana Fedič, ale ten byl připraven. Do kabin tak odcházela obě mužstva za bezbrankového stavu.

Podstatně pestřejší fotbal přinesla až druhá půle. Hru domácích výrazně oživil příchod Vojtěcha v 56.minutě. Hned jeho první kontakt s míčem byl úspěšný a Beneš v bráně hostí měl co dělat, aby udržel čisté konto. V začínající 60.minutě se těsně před šestnáctkou znova opřel do míče a Beneš jen s velkým štěstím vytěsnil střelu z levé šibenice na roh.

V 65.minutě se po rohu domácích dostal k odraženému míči Šiška a snad z osmi kroků hostující bránu prudce přestřelil. Domácí měli v těchto chvílích výraznou územní převahu a vedoucí gól visel ve vzduchu.

Jenže přišla 70.minuta, prudký centr zprava do vápna domácích, po kterém Hucek fauloval hostujícího Sýkoru a všechno bylo jinak. Následovala penalta, kterou Zachař bezpečně proměnil a do vedení tak šli hosté.

Domácí po obdržené brance nesložili zbraně a bojovali dál. Hosté do otevřenější domácí obrany měli zase snadnější přístup. V 79.minutě jeden takový brejk zakončoval prudkou střelou Dvořák a Havel jen s vypětím vytěsnil míč nad břevno. Ještě v téže minutě to zkoušel pohotově z otočky Vrňák a Havel znova čaroval.

V 81.minutě se rozjel k velkému sólu Zilvar, už obešel i Havla, jenže vracející se Bílek ho stačil v posledním okamžiku odzbrojit. Vzápětí se na druhé straně zrodila i největší šance domácích. Nejdříve T.Beneš bravurním zákrokem vyrazil umístěnou střelu Kohouta ke kopačce střídajícího Křeliny a ten odkrytý kout prázdné brány prudce přestřelil.

A protože si ve zbývajícím čase domácí borci již žádnou další šanci nevypracovali, skončil zápas tou nejtěsnější výhrou hostujícího celku.

Újezd nad Lesy - Uhelné sklady 0:1 (0:0)
Branka: 70. z penalty Zachař
ŽK: 9. Zeman, 49. Bílek, 67. Frýda, 75. Maleňák (všichni Újezd)
Rozhodčí: Havel – Zelený, Špivák
Diváků: 70

Újezd nad Lesy: Havel – Daníček, Šiška, Zeman, Bílek – Moudrý (56. Vojtěch), Hucek (85. M.Kovář), P. Kovář, Kohout – Maleňák , Frýda. Trenér: Karel Svoboda

Uhelné sklady: T. Beneš – Michal, Sýkora, Vrňák, Zachař – Kuchař, Stolfa, Šindelář (63. Hurych), Dvořák – Fedič, Zilvar (89. M. Beneš). Trenér: Miroslav Pauřík

Hlasy trenérů:
Karel Svoboda (Újezd nad Lesy):
Byl to pro nás typický podzimní zápas. Řešili jsme pracovní povinnosti některých hráčů. Chyběl nám Doležal, Otopal a operovaný Minář. Uhelky byly neškodné bez jediné gólové šance, když vynechám tu akci Zilvara, když už jsme hráli trochu na riziko. Nakonec si odvezly tři body, protože proměnily penaltu. My jsme odehráli zajímavé, bojovné utkání. Byly tam náznaky akcí, které jsme nedotáhli do konce. Pak to vyvrcholilo dorážkou Křeliny. První poločas jsme odehráli bez střelby, druhý poločas se to zlepšilo. Budeme se soustředit na další zápasy.

Miroslav Pauřík (Uhelné sklady): Domácí měli druhý poločas drtivou územní převahu. Náš gólman chytil nejméně dva góly a my jsme pak dali branku z penalty. Myslím, že i Zilvar měl šanci, bohužel ji nedal. Jsme spokojeni z vítězství 1:0, stejně jako včera Sparta. My jsme ty body už potřebovali.

Nejlepší hráč Uhelných skladů: Lukáš Zilvar
Nejlepší hráč Újezdu nad Lesy: Tomáš Zeman
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Tomáš Beneš (Uhelné sklady)

Václav Kozel

Videopřenos z utkání FK Újezd nad Lesy - SK Uhelné sklady zde.