Muži A-tým: FK Újezd nad Lesy - FK Meteor Praha VIII B 1:2 (1:0)

FK Újezd nad Lesy - FK Meteor Praha VIII "B" 1:2 (1:0)

góly: 21´Frýda - 51´ a 69´Junek

Havel - Bílek, Otopal, Šiška, Daníček - Kohout (81´Vojtěch), Hucek (72´Zeman), P.Kovář, Doležal - Maleňák, Frýda

Rezerva Meterou otočila zápas na Újezdě

První tři body z venku si připsala rezerva Meteoru po vyhrané bitvě s FK Újezd nad Lesy. Přestože v poločase prohrávala tím nejtěsnějším rozdílem, dokázala zlepšenou hrou po změně stran a dvěma góly kanonýra Junka zápas dokonale otočit. Se ziskem jedenácti bodů se tak posunula z předposledního místa na místo patnácté. Újezd nad Lesy se ziskem deseti bodů klesl o jednu příčku na místo šestnácté.

Od úvodního hvizdu se hrál rychlý a tvrdý fotbal s potřebným nasazením. Oba týmy si až moc dobře uvědomovali své nelichotivé postavení v tabulce, hrálo se vlastně o šest bodů a nikdo nechtěl prohrát.

Začátek patřil překvapivě hostům. Už v 7.minutě se asi tři metry před šestnáctkou dostal k míči hostující Jurčík a levačkou olíznul vrchní konstrukci Havlovy brány. O chvíli později zprava nebezpečně odcentroval Janda, míč se před dobíhajícím Horvátem odrazil od země a skončil v náruči domácího gólmana.

Domácí se osmělili až po dvaceti minutách, kdy Daníček zatáhl míč po pravé straně, přesně ho naservíroval nabíhajícímu Huckovi, ale ten pálil Pánu Bohu do oken. A hned v následné 21.minutě překvapivě udeřili. Vše začal ještě na vlastní polovině hezkou individuální akcí Otopal,když obešel dva protihráče, dlouhou přihrávkou pak vysunul na pravé straně Kohouta a z jeho centru po Maleňákově přiťuknutí Frýda nezadržitelně skóroval.

Vzápětí se na druhé straně po přihrávce Jurčíka pokoušel ohrozit domácího gólmana prudkou střelou Junek, ale ten skvěle zasáhl. Naopak ve 33.minutě po zakrouceném rohu Jandy míč Havlovi z náruče vypadl a už se pomalu kutálel k brankové čáře, na štěstí pro domácí byl odpískán faul na gólmana a tak bylo nebezpečí zažehnáno.

O dvě minuty později spálil čistou loženku domácí Doležal, když se po Kohoutově přihrávce objevil z ničehož nic sám před hostující bránou, ale Šimpach mu jeho přízemní střelu nohou vyrazil. Útoky se dál střídaly na jedné i druhé straně. Ve 37.minutě měl po rychlé akci hostí vyrovnání na kopačce Junek, avšak Havel bravurně zasáhl a střelu z deseti metrů se štěstím vyrazil. V závěru poločasu unikl obraně hostí po levé straně Frýda, na jeho přetažený centr si naběhl Doležal, jenže z několika kroků bránu prudce přestřelil.

V kvapíkovém tempu začal i druhý poločas. V 50.minutě zachytil nepřesnou rozehrávku hostí Hucek, slalomem snad přes čtyři protihráče se mu otevřel prostor až směrem k brance, jenže na hranici vápna svou jízdu pádem na zem skončil. Domácí volali po penaltě, ale sudí Handl to jako penaltový zákrok neposoudil a hra pokračovala. Z rychlého protiútoku hostí se před šestnáctkou domácích šikovně uvolnil Junek a přesnou střelou k pravé tyči vyrovnal na 1:1.

V 58.minutě to zkoušel z otočky po Maleňákově přihrávce Frýda, ale pozorný Šimpach mu střelu vyrazil. Za další čtyři minuty zase na druhé straně už Junek ukazoval záda domácímu Otopalovi a ten mohl být rád, že ze střetu vyvázl jen se žlutou kartou. Rozhodující okamžik zápasu přinesla 69.minuta, kdy domácí Šiška přihrával míč nakrátko směrem k vlastní brance, gólman Havel chtěl míč rozehrát, jenže dotírající Junek mu ho vypíchl a pohodlně protlačil do sítě. Na tak laciný gól zkušený třiačtyřicetiletý Havel asi dlouho nezapomene. Hostům se tak podařilo během krátké doby senzačně otočit pro ně nepříznivý stav.

Domácí však měli po obdržené brance ještě dostatek času na vyrovnání. Do konce utkání zbývalo více než dvacet minut. Vrhli všechny síly do útoku, ale čistou gólovou šanci si nevypracovali. Přesto za zmínku stojí 76.minuty, kdy Maleňák už ve vápně přiťukl míč Frýdovi, jenže ten z úhlu Šimpacha neprostřelil. O deset minut později po centru Vojtěcha a hlavičkovém biliáru Maleňáka s Bílkem skončil míč znova v náruči hostujícího gólmana.

V předposlední minutě pak po brejku hostí do otevřené domácí obrany našel Horvát zpětnou přihrávkou před brankou nabíhajícího Jelínka, avšak ten v jasné šanci pálil nad. Na stavu se tak již nic nezměnilo a hosté se mohli radovat z první výhry venku.

Újezd nad Lesy - Meteor B 1:2 (1:0)
Branky:
21. Frýda - 51. a 69. Junek
ŽK: 32. Otopal, 71. Hucek - 19.Horvát, 63.Junek
Rozhodčí: Handl - Klíčman, Cichra
Diváků: 70

Újezd nad Lesy: Havel - Daníček, Otopal, Šiška, Bílek - Kohout (81. Vojtěch), Hucek (72. Zeman), Kovář, Doležal - Maleňák, Frýda. Trenér: Karel Svoboda

Meteor B: Šimpach - Ježek, Wimmer, Urban, Topinka - Jurčík (78. Jelínek), Janda, Hrubeš, Horvát - Junek, Ondrůšek. Trenér: Ivan Čabala

Hlasy trenérů
Karel Svoboda (Újezd nad Lesy):
My jsme si to prohráli sami. Po poločase jsme vedli 1:0. Spoustu vyložených šancí jsme neproměnili. Darovali jsme vlastně tři body soupeři. Zklamali mě dnes někteří nejzkušenější hráči jako Šiška a Maleňák. Nevinil bych ani tak gólmana, jako spíše tu přihrávku, která šla od Šišky ke gólmanovi. Hlavně jsme ale neproměňovali vyložené šance, o tom to bylo. Kdybychom jich polovinu proměnili, tak byl výsledek jiný. Na ten moment, kdy šel Hucek sám na brankáře, se ještě podívám. Podle mě to byl na něho faul a měla se kopat penalta. Nevím, proč by sám o sobě padal.

Ivan Čabala (Meteor B): Myslím, že v prvním poločase jsme neproměnili nějaké šance, ale ve druhém poločase jsme to jednoznačně otočili a mohli dát kluci ještě víc gólů. O poločase jsme si řekli, že tady nemůžeme prohrát a kluci začali hrát ze všech sil. Na to, že jsme měli na lavičce jen jednoho hráče a k tomu ještě zraněného, tak je to pro nás velký úspěch. Teď jen, aby jim to vydrželo.

Nejlepší hráč Újezdu nad Lesy: Petr Kovář
Nejlepší hráč Meteoru B: Petr Junek
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Petr Junek (Meteor B)