Muži A-tým: SK Motorlet Praha B - FK Újezd nad Lesy 1:1 (0:0)

SK Motorlet Praha "B" - FK Újezd nad Lesy 1:1 (0:0)

góly: 57´Hák - 51´Frýda

sestava FK Újezd nad Lesy:
Havel - Bílek, Otopal, Zeman, Daníček - Doležal, Hucek, P.Kovář, Kohout (71´Hladík) - Maleňák, Frýda

Článek k tomuto zápasu ze stránek www.fotbalpraha.cz:

Újezd veze z Motorletu bod, musí ale litovat zahozených šancí

Popáté se na domácím hřišti představila rezerva Motorletu. Popáté zůstala neporažena. K první domácí porážce však byla velmi blízko. Hosté z Újezda v první půli, kdy byli jasně lepší, zahodili tři samostatné nájezdy na domácího golmana Váchu a to je připravilo o vítězství. Domácí mladíci si v tomto duelu vybrali slabší chvilku a získaný bod musí považovat za úspěch.

Vše mohlo být jinak už v 1.minutě, kdy se v šanci ocitl domácí Podzemský, ale jeho levačka cíl nenašla. Míč skončil těsně vedle branky. Pak už úřadovali hosté. Doležalův rohový kop Vácha podskočil a požár musel hasit Chroust. Po dalším rohu hlavičkoval nad branku Bílek a při třetím rohu hostů odvracel nebezpečí Fischer. Ve 22.minutě se sám před Váchou ocitl Frýda, ale trefil jen domácího golmana.

Za dvě minuty nádhernou přihrávkou našel Maleňák mezi domácími stopery rozeběhnutého Doležala. Tomu míč bohužel utekl a zmocnil se ho vybíhající Vácha. Ve 27.minutě zatáhl akci hostů po pravé straně Frýda, přesnou přihrávkou našel přes celou šestnáctku Doležala, ten si opět vylámal zuby na Váchovy. Po následném rohu hlavičkoval Daníček a míč se lehce otřel o břevno domácí branky. Ve 30.minutě se po další vydařené akci hostů ocitl sám před Váchou Kovář, ale místo přihrávky na úplně volného Kohouta zakončoval sám a míč odevzdal jen do náruče domácího brankáře.

První slovo po přestávce měli domácí, ale s přímým kopem Podzemského si Havel poradil. A tak se hosté konečně dočkali. Na přímý kop Maleňáka si naskočil Frýda, Vácha byl u míče pozdě, a Frýda jej poslal do sítě.

Až inkasovaný gól probudil i domácí mladíky. V 57.minutě konečně předvedli fotbalovou akci. Z pravé strany se prosadil Opočenský, elegantním lobem přehodil Havla, ale míč skončil jen na břevně. K dorážce se dostal Glasnovič, ale Otopal na lajně stačil ještě jeho střelu ztlumit. Dorážka Háka, už skončila v síti a bylo vyrovnáno. V 66.minutě přetáhl roh Podzemský k Fischerovi, ale jeho pohotová rána skončila mimo tyče.

V 70.minutě se mohli opět radovat hosté, ale Kohout po přímém kopu zblízka míč do sítě neprotlačil. Domácí kontrovali akcí Golovka po levé straně, který z úhlu dloubáčkem přehodil vybíhajícího Havla, ale míč skončil na horní hraně břevna.

Závěr zápasu patřil hostům. Připravili si několik standardních situací, míč létal domácí šestnáctkou zprava doleva, ale Vácha už žádný míč za svá záda nepustil. Újezd si tak z Jinonic odvezl jen bod.

Motorlet B - Újezd nad Lesy 1:1 (0:0)
Branky: 57. Hák - 51. Frýda
ŽK: 49. Chroust - 67. Otopal, 76. Maleňák, 79. Frýda
Rozhodčí: Suchý - Hrubeš, Zelený
Diváků: 50

Motorlet B: Vácha - Sainer, Fischer, Chroust, Golovko - Horváth (27. Opočenský), Faktor, Osvald, Podzemský - Belán (53. Hák), Glasnovič. Trenér Jaroslav Šturma

Újezd nad Lesy: Havel - Daníček, Otopal, Zeman, Bílek - Hucek, Kovář, Maleňák, Doležal - Kohout (71. Hladík), Frýda. Trenér: Karel Svoboda

Hlasy trenérů
Jaroslav Šturma (Motorlet B):
Dneska to bylo hrozný. Náš nejhorší zápas v letošním ročníku přeboru. Hráči mně zklamali. Kritiku snese snad jen Vácha za první poločas, kdy nás třikrát podržel a pak už jen Golovko. Ostatní si musí sáhnout do svědomí, odehráli zápas hluboko pod svůj průměr.

Karel Svoboda (Újezd n.L.): Kdyby mi někdo před zápasem řekl, že tady získáme bod, byl bych spokojený. Ale takhle spokojený nejsem. Měli jsme tady vyhrát. V první půli jsme měli tři vyložené šance, takže bod je ztráta. Cením si toho, jak kluci šlapali, vítězství by si zasloužili.

Nejlepší hráč Motorletu B: Kirice Golovko
Nejlepší hráč Újezda: Tomáš Otopal
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Radek Havel (Újezd n.L.)

Lubor Mírek

Videopřenos z utkání SK Motorlet Praha "B" - FK Újezd nad Lesy zde.

Fotogalerie z utkání SK Motorlet Praha "B" - FK Újezd nad Lesy od P.Jiříka zde.