Muži A-tým: FK Újezd nad Lesy - SC Radotín 2:1 (1:1)

FK Újezd nad Lesy - SC Radotín 2:1 (1:1)

góly: 34´Maleňák, 76´Kohout - 42´Carboch

Havel - Bílek, Otopal, Šiška, Daníček - Kohout, Hucek, P.Kovář, Vojtěch (67´Hladík) - Maleňák, Frýda (90´M.Kovář)

Újezd se dočkal prvního domácího vítězství, porazil Radotín

Újezd nad Lesy se po zličínském výprasku v minulém kole vzpamatoval a v souboji s posledním Radotínem si připsal druhé vítězství v přeboru. Tím se zároveň posunul o jednu příčku výše na 15. místo. Radotín s osmi prohrami a pouhými čtyřmi body i nadále tabulku přeboru uzavírá. V sestavě domácích se po delší době objevil uzdravený kanonýr Frýda. Na lavičku hostů pak poprvé usedl nový lodivod Rudolf Kahle.

Pro oba týmy to byl velice důležitý zápas. Jak několikrát připomněl místní hlasatel, že obě mužstva potřebují body jako sůl, tak se určitě nemýlil. Hrálo se vlastně o šest bodů. Radotín se mohl případnou výhrou dokonce vyšvihnout o tři místa až na 15. příčku. Snad i z těch důvodů dolehla na oba celky určitá nervozita, která pak některým hráčům svazovala nohy. Nikdo nechtěl udělat chybu. I proto byl úvod zápasu z obou stran nervózní.

K první střele se dostal až po deseti minutách hostující Carboch, mířil však vysoko nad. O chvíli později zase na druhé straně neuspěl Maleňák, jeho hlavička po Huckově centru se rovněž mezi tyče nevešla. Ve 22.minutě se po Frýdově zaváhání dostal před šestnáctkou k míči Kohout, ale ani jemu střela nesedla. Pálil daleko do lesa.

První vážná šance se tak zrodila až ve 25.minutě, kdy Hucek kolmou přihrávkou vysunul kupředu Frýdu, ten se dostal až před vybíhajícího Hůlu, ale zblízka ho neprostřelil. Po dvou minutách se takřka do stejné šance dostal na opačné straně hostující Bereš, byl také tváří v tvář gólmanovi, jenže ani on ho nepřekonal. Ve 30.minutě si před šestnáctkou domácích trochu pohrál s obranou Pleyer, pak prudce napřáhl, ale bránu o pár centimetrů minul. Vzápětí zkoušel postřeh domácího gólmana dalekonosnou střelou Císařovský, avšak ten byl připraven.

Ve 34.minutě pak domácí z bleskového útoku udeřili. Frýda kousek za půlící čarou vysunul na zteč Maleňáka, ten se s míčem prodral až do vápna, obešel vybíhajícího gólmana a střelou do prázdné brány otevřel skóre.

O dvě minuty později bylo hodně rušno před brankou domácích. Gólman Havel nejdříve vyrážel prudký centr Bereše z levé strany a vzápětí likvidoval i pohotovou Carbochovu dorážku z bezprostřední blízkosti. Ve 40.minutě mohl přidat pojistku Frýda, když se neohroženě vřítil s míčem do vápna, jenže napálil míč těsně vedle levé tyče.

Trest přišel za další dvě minuty. Po dlouhém odkopu jednoho z obránců hostí zaváhal střed domácí obrany, Urban hlavou prodloužil míč nabíhajícímu Carbochovi a ten z několika kroků přízemní střelou k tyči srovnal na 1:1. Do kabin tak šla obě mužstva za nerozhodného stavu.

Úvodní minuty druhého dějství patřily domácím. Ve 47.minutě se pohotová Maleňákova střela jen lehce otřela o boční síť. Pak po rohu Vojtěcha a zpětné přihrávce Maleňáka se objevil v šanci obránce Šiška, na štěstí pro hosty však dorážel zblízka vedle. V 54.minutě pro změnu zase na druhé straně prudký centr Císařovského odvracel Daníček v nouzi na roh. O dvě minuty později se k velkému sólu vydal na levé straně Bereš, kličkou se zbavil už i gólmana Havla, ale balón z ostrého úhlu do opuštěné brány nepropasíroval. V 64.minutě po Maleňákově přiťuknutí pálil prudce k pravé tyči Šiška, jenže Hůla parádní robinzonádou střelu zneškodnil. Pak Šiška ze středového kruhu rozehrál přímý kop a Malěňákův volej skončil opět v náruči gólmana.

Domácí chtěli v závěru utkání strhnout vítězství na svoji stranu a dělali pro to vše možné. Zejména neúnavný Šiška se stále častěji zapojoval do útočných akcí. V 76.minutě zachytil míč na polovině hostí, přihrál nabíhajícímu Daníčkovi a ten poslal dlouhý balón do ohně. Tam ho hostující obrana odvrátila jen ke kopačce Kohouta a ten se předvedl v tom nejlepším světle. Bombou z deseti metrů, která se navíc odrazila od břevna, poslal domácí tým podruhé do vedení.

Závěrečné minuty se pak odehrávaly za velkého tlaku hostí. Útok za útokem se valil směrem k domácí brance a vyrovnání viselo ve vzduchu. Jenže obrana na čele s Otopalem pracovala spolehlivě a co prošlo dál, tak s naprostou jistotou pochytal zkušený Havel. A když se pět minut před koncem po Berešově přímém kopu neujala ani hlavička Pitvorce, mohli se domácí radovat nejen ze zisku tří bodů, ale i z první výhry na domácím pažitu.

Újezd nad Lesy - Radotín 2:1 (1:1)
Branky: 34. Maleňák, 76. Kohout - 42. Carboch
ŽK: 35. Daníček, 84. Hucek, 90. Hladík (Újezd)
Rozhodčí: Tikal – Stumpf, Trska
Diváků: 70

Újezd nad Lesy: Havel - Daníček, Otopal, Šiška, Bílek - Vojtěch (67. Hladík), P. Kovář, Hucek, Kohout - Maleňák, Frýda (90+2. M.Kovář). Trenér Karel Svoboda

Radotín: Hůla - Císařovský, Pitvorec, Baroch, Tyburec - Dmitriyev (78. Eisman), Pleyer, Biskup, Bereš - Urban, Carboch. Trenér Rudolf Kahle

Hlasy trenérů:
Karel Svoboda (Újezd nad Lesy):
Po dlouhé době tříbodová radost, to je pro nás v tomhle postavení hrozně důležitý. Žádný oslnivý výkon jsme nepodali, ale těch zápasů na podzim, co jsme byli kombinačně lepší než soupeř, ale neměli jsme ani bod, bylo strašně moc, takže bereme tři body, i když to žádná krása pro diváka asi nebyla. Radotín nás svou hrou překvapil. Já jsem na to upozorňoval své hráče, že vyměnili trenéra a i samotní hráči to pocítí, že se víc snaží, neboť můžou mít obavu, aby si trenér nepřivedl nějaké jiné hráče. Radotín to potvrdil, hrál velmi sympatický, běhavý fotbal a kombinačně, takže to byl těžký soupeř. Litovali jsme neproměněné šance Honzy Frýdy v prvním poločase. Tam byla možnost odskočit na větší vedení než o jeden gól. Přítomnost Frýdy je pro nás strašně důležitá. Váže pozornost a je nebezpečný.

Rudolf Kahle (Radotín): Těžko se to dá hodnotit teď bezprostředně po zápase. První gól, na to se ještě podíváme, i když už to teď nezměníme. Pak jsme měli šance. Vyrovnali jsme na 1:1. Myslím, že jsme byli celý zápas lepší. Kluci makali, i když musíme trošku potrénovat. Chyběli nám tři hráči. Měli jsme smůlu při zakončení. Minimálně bod jsme měli uhrát.

Nejlepší hráč Radotína: David Bereš
Nejlepší hráč Újezdu nad Lesy: Tomáš Otopal
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: David Bereš (Radotín)