Muži A-tým: FC Zličín - FK Újezd nad Lesy 6:0 (3:0)

FC Zličín - FK Újezd nad Lesy 6:0 (3:0)

góly: 16´May, 18´Skála, 38´ a 73´ z penalty Merta, 86´ a 89´May

ČK: 51´Hlubuček

sestava FK Újezd nad Lesy:
Hlubuček - Bílek, Zeman, Šiška, Daníček - Doležal, Otopal (79´M.Kovář), Maleňák (46´Šebesta), P.Kovář - Kohout, Vojtěch (52´Havel)

Článek k tomuto zápasu ze stránek www.fotbalpraha.cz:

Zličínský May hattrickem skolil Újezd

Domácí chtěli završit úspěšný anglický týden. V neděli vyhráli v Třeboradicích, ve středu doma porazili dosud neporaženou Libuš. Musel nečekaně obejít bez kapitána Zahálky, který měl cestou k zápasu dopravní nehodu, naštěstí bez následků. Teď jej čekal tápající Újezd nad Lesy. Přání jejich trenéra Svobody se nevyplnilo, kanonýr Frýda se neuzdravil. Zápas nakonec skončil přesvědčivým vítězstvím Zličína.

Debaklu hostů v úvodu nic nenasvědčovalo. Naopak byli aktivnější, ale první náznak šance Kohouta dokázal zastavit v poslední chvíli Maxmilián. Kohout jej navíc fauloval.

Přišla však 17.minuta a s ní faul na Redžiče. Zatím, co si obráncihostů vysvětlovali co se vlastně stalo, Redič bleskově rozehrál na Maye a ten si se svým únikem věděl rady. Poslal míč přesně k tyči. Za dvě minuty domácí rozehráli rohový kop. Mertovu hlavičku Hlubuček vyrazil, dokázal zlikvidovat i následnou hlavičku Skály, ale na jeho další dorážku už byl bezmocný a domácí vedli během dvou minut 2:0.

Hosté v následujících minutách přežili hlavičku Háši, kterou Hlubuček u tyče stačil vytěsnit na roh. A chopili se iniciativy. Víc než na střelu Otopala, která houštinou bránících hráčů neprošla, to však nestačilo. Naopak přišla brejková akce hostů na jejímž konci byl Merta a zkušeně podél Houbučka poslal míč za jeho záda potřetí.

Pokud si hosté mysleli, že se zápasem ještě po přestávce něco provedou, zmýlili se. V 51.minutě vlétl do díry v jejich obraně May a vybíhající Hlubuček zahrál daleko před vápnem rukou. Nemohlo následovat nic jiného než jeho vyloučení.

V deseti však paradoxně hosté měli více ze hry. Domácí si nebyli schopni kloudně přihrát. Všechny akce končily daleko před šestnáctkami a natěšení domácí příznivci začali brblat.

V 73.minutě si je domácí hráči uklidnili. Merta uvolnil na pravé straně Maye, ten mu míč vrátil a Merta byl při pokusu o zakončení faulován. Sudí Novotný domácí pustil do výhody, která skončila nepřesnou střelou Skály a tak se vrátil k předchozímu faulu a odpískal penaltu. Tu s přehledem proměnil Merta.

Vše se zdálo být jasné, ale skore se nakonec ještě měnilo dvakrát. V obou případech u toho byl domácí May, který dvěma góly v 86. a 89.minutě zkompletoval svůj hattrick.

FC Zličín - Újezd nad Lesy 6:0 (3:0)
Branky: 17., 86. a 89. May, 19. a 73. z penalty Merta, 19. Skála
ŽK: 18. Otopal, 82. Kohout, 87. Bílek (všichni Újezd)
ČK: 51. Hlubuček (Újezd)
Rozhodčí: V. Novotný - David, Šmakal

Diváků: 90

FC Zličín: Zajíček - Maxmilián, Adam, Žák, Skála - Goldmann - Háša, Merta, Aliapulios - May, Redžič (61. Zelený). Trenér: Radovan Hromádko

Újezd nad Lesy: Hlubuček - Daníček, Šiška, Zeman, Bílek - Otopal (79. M. Kovář), Kohout, P. Kovář, Doležal - Maleňák (46. Šebesta), Vojtěch (52. Havel). Trenér: Karel Svoboda

Hlasy trenérů
Radovan Hromádko (FC Zličín):
Výsledek je jednoznačný, ale prvních patnáct minut jsme nehráli dobře. První gól nás nakopl a do půle to bylo 3:0. Po přestávce jsme chtěli přidat na agresivitě a přidat další góly. To se nedařilo. Až v závěru, kdy už hosté odpadli. Naše hra se stále lepší, je tam kombinace. Pracujeme na tom.

Karel Svoboda (Újzed nad Lesy): Domácí vyhráli naprosto zaslouženě. V první půli jsme jim vlastní naivitou darovali tři góly. Něktetří hráči mi dnes připadali jako z mateřské školky.

Nejlepší hráč FC Zličín: Adam May
Nejlepší hráč Újezda: Tomáš Otopal
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Ivan Merta (FC Zličín)

Lubor Mírek

Videopřenos z utkání FC Zličín - FK Újezd nad Lesy zde.

Fotogalerie z utkání FC Zličín - FK Újezd nad Lesy od M.Bradáče zde.

Fotogalerie z utkání FC Zličín - FK Újezd nad Lesy od L.Mírka zde.