Muži A-tým: FK Újezd nad Lesy - FC Čechie Uhříněves 1:1 (1:0)

FK Újezd nad Lesy - FC Čechie Uhříněves 1:1 (1:0)

góly: 39´Daníček - 47´Běhounek

ČK: 68´Hucek (po 2. ŽK) - 90´Luňák (po 2. ŽK)

Havel - Bílek, Zeman, Šiška, Daníček - Doležal, P.Kovář, Hucek, Kohout - Maleňák, Vojtěch (74´Otopal)

Uhříněves ukončila bodový půst na Újezdě

Souboj dvou týmů ze spodní poloviny tabulky přinesl velice vyrovnanou hru a nakonec i spravedlivou remízu. I když se nahrálo nijak záludně, tak přesto sudí Stránský udělil dvanáct žlutých karet a navíc oba celky dohrávaly zápas bez jednoho vyloučeného hráče. Domácímu Újezdu nad Lesy citelně chyběl zraněný kanonýr Frýda, Uhříněves pak ze stejného důvodu postrádala dva zkušené obránce Trhlíka s Kosinou.

Úvodní minuty patřily aktivnějším hostům. V 10.minutě zachytil Plášek nepřesnou přihrávku domácího Šišky a poprvé zdálky vyzkoušel postřeh gólmana Havla. Ten se, ale nenechal přízemní střelou překvapit. Pak pronikl po pravé straně až téměř k brankové čáře Peterka a jeho nebezpečný centr domácí obrana jen horko, těžko odvracela. V 17.minutě měli domácí výhodu rohového kopu, jenže míč zachytil Luňák, dlouhým odkopem vyslal rychle kupředu Nykla a Havel měl plné ruce práce, aby mu šanci zmařil.

Domácí poprvé ohrozili bránu hostí až v 19.minutě, kdy zdálky prudce napřáhl Maleňák a vyprášil rukavice pozorného Kunderta. Na druhé straně se postupně zastřelovali Zlatník, Nykl a Běhounek, avšak konto soupeře zůstávalo i nadále čisté. Hodně blízko vedoucí brance byl ve 36.minutě po rohu Doležala domácí Hucek, ale míč nakonec hlavou nasměroval těsně nad břevno.

Přesto se domácí příznivci kýženého vedení dočkali. Za další tři minuty rozehrál Vojtěch z levé strany přímý kop, na jeho centr k přední tyči si šikovně naběhl obránce Daníček a nezadržitelně hlavou rozvlnil síť Kundertovy brány. V poslední minutě prvního poločasu se na vlas stejná situace opakovala, jen s tím rozdílem, že Vojtěch rozehrával přímý kop takřka z půlky hřiště. A znova hlavou dorážel Daníček, jenže Kundert tentokrát fantastickým zákrokem vytáhl balón nad břevno.

Do druhé půle vstoupili hosté se zjevnou snahou o brzké vyrovnání. A to se jim také podařilo. Už po dvou minutách měli výhodu rohového kopu, Luňák zleva měkce odcentroval a Běhounek pohotovou hlavičkou vyrovnal na 1:1.

V 50.minutě po Zemanově přiťuknutí pálil prudce Doležal a Kundert jen konečky prstů vyškrábl míč na roh. Domácí ho zprava rozehráli a Huckovu dobře umístěnou hlavičku odvracel téměř z brankové čáry hlavou Hradil. Vzápětí po dalším rohu Luňáka na druhé straně, se znova objevil v šanci Běhounek, tentokrát však mířil nad břevno.

Útoky se ale dál střídaly a bylo vidět, že s remízou se nechce nikdo smířit. V 56.minutě se po hezké kombinaci domácích dostal Doležal až do těsné blízkosti hostující brány, jenže Kundert včas vyběhl a míč mu z nohy sebral. Pak musel Kundert znova prokázat své umění při dělovkách Vojtěcha a Doležala.
Na druhé straně, při dlouhém pasu Zlatníka, zastavil nebezpečně unikajícího Nykla jen zvednutý praporek asistenta.

V 68.minutě domácí Hucek celkem zbytečně fauloval protihráče, uviděl druhou žlutou kartu a musel předčasně opustit trávník. Hosté však více jak dvacetiminutovou přesilovku nedokázali zužitkovat. Domácí pozorně bránili a nevynechali jedinou příležitost k rychlému zaútočení. V 84.minutě po přihrávce Kohouta pálil Maleňák jen doprostřed brány. Za další čtyři minuty zase zkoušel ohrozit domácího Havla tvrdou střelou Procházka, míč však těsně minul levou tyč jeho brány.

V 90.minutě se pak síly na obou stranách vyrovnaly, když po druhé žluté kartě musel předčasně pod sprchu hostující Luňák. Domácí měli navíc výhodu přímého kopu z levé strany šestnáctky, jenže Maleňák dobře postavenou zeď hostí neprostřelil. Ještě ve druhé minutě nastaveného času mohli domácí strhnout vítězství na svoji stranu. Nejdříve po Zlatníkově uklouznutí u postranní čáry P.Kovář nepropasíroval míč do prostoru před brankou, kde číhal osamocený Bílek a potom po rohu se Maleňákovi nepodařilo trefit odkrytý kout hostující brány.

Uhříněves po čtyřech porážkách v řadě přijela do Újezda nad Lesy bodovat a to se ji nakonec povedlo. Domácí své vedení dlouho neudrželi, ale nakonec jsou asi také rádi za bod, vzhledem k tomu, že hráli víc jak dvacet minut v početním oslabení.

Újezd nad Lesy - Uhříněves 1:1 (1:0)
Branky:
39. Daníček - 47. Běhounek
ŽK: 32. Maleňák, 40. P. Kovář, 45. Šiška, 54. Hucek, 61. Doležal, 82. Zeman - 30. Jančařík, 39. Plášek, 57. Nykl, 77. Luňák
ČK: 68. Hucek - 90. Luňák
Rozhodčí: Stránský - Hrubeš, Vlček

Diváků: 100

Újezd nad Lesy: Havel - Daníček, Šiška, Zeman, Bílek - Kohout, Hucek, P. Kovář, Doležal - Maleňák, Vojtěch (74. Otopal). Trenér: Karel Svoboda

Uhříněves: Kundert - Hradil, Procházka, Zlatník, Machala (66. Kuchta) - Běhounek, Plášek, Luňák, Jančařík - Peterka (80. Brožík), Nykl. Trenér: Pavel Schorník

Hlasy trenérů
Karel Svoboda (Újezd nad Lesy):
My jsme dnes chtěli udělat tři body. Bohužel se nám to nepovedlo. Neudrželi jsme vedení 1:0, přestože jsme si v kabině řekli, že se musíme soustředit na každou standardní situaci, a to jak na naší tak i soupeře. Že by to mohlo rozhodnout. Bohužel ve 47.minutě jsme dostali branku na 1:1. Vzhledem k tomu, že jsme pak hráli dvacet minut o deseti, tak ten bod bereme. Vzhledem k tomu vývoji, byť v posledních minutách jsme byli nebezpečnější než soupeř. Střela Maleňáka a nebo když byl Petr Bílek sám před brankou. Frýda je zraněn. Po utkání s Aritmou se mu obnovilo zranění, které utrpěl s Kunraticemi. Děláme všechno pro to, aby byl připraven v sobotu na zápas se Zličínem.

Pavel Schorník (Uhříněves): Přijeli jsme do Újezda s vědomím čtyř porážek v řadě. Chtěli jsme tady minimálně bodovat, abychom zastavili ti sérii. Prvních třicet minut jsme hráli dobrý fotbal. Paradoxně jsme byli lepší. Vytvořili jsme si nějaké šance a chyběl jen kousíček, aby to tam spadlo. Pak jsme se ze standardek dostali pod tlak a soupeř dal vedoucí gól. Do druhé půle jsme šli s tím, že vyrovnáme. Což se nám povedlo, taky ze standardky. Pak přišlo oslabení soupeře. Chtěli jsme vyhrát. Na můj vkus jsme i dost riskovali. Soupeř si nakonec vytvořil také nějaké šance. Nepadlo tam nic, takže nakonec asi zasloužená remíza. Máme vyloučeného hráče, k tomu zraněné. Bude to pro nás velký problém. Klukům chci poděkovat za nasazení a bojovný výkon. Podržel nás brankář.

Nejlepší hráč Uhříněvsi: Vlastimil Kundert
Nejlepší hráč Újezdu nad Lesy: Tomáš Zeman
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Radek Zlatník (Uhříněves)