Muži A-tým: FK Újezd nad Lesy - SK Aritma Praha 1:1 (1:0)

FK Újezd nad Lesy - SK Aritma Praha 1:1 (1:0)

góly: 12´ z penalty Kohout - 78´Birhanzl

Hlubuček - Bílek, Moudrý, Šiška, Daníček - Doležal, P.Kovář, Hucek, Kohout (90´Zeman) - Maleňák, Frýda (19´Vojtěch)

Újezd kopal dvě penalty, ale dal jen jeden gól. I proto doma remizoval s Aritmou

Výhodu dvou pokutových kopů měli v zápase proti Aritmě fotbalisté Újezdu nad Lesy. Jejich exekutor Kohout byl ale úspěšný pouze na 50 procent, i proto skončil zápas remízou 1:1. Aritma dlouho prohrávala, ale její hra se zlepšila, když se exligista Birhanzl posunul z obrany do záložní formace. Sám pak zařídil vyrovnávací gól.

Aritma přijela do Újezdu jako favorit zápasu, ale domácí po bídném rozjezdu přeboru potřebovali naplno bodovat. A na hřišti to bylo od úvodu vidět. Už ve 4. minutě chytil hostující brankář Sedláček dvě gólové šance během pěti vteřin: nejdřív vyrazil střelu Bílka z několika metrů, dorážku Doležala zneškodnil druhým výborným zákrokem.

Jeho spoluhráči zahrozili po brejku, kdy kapitán Hrabák vtipně přenechal míč patičkou z druhé vlny nabíhajícímu Birhanzlovi, jehož ale také skvěle vychytal gólman Hlubuček.

Brankáři hráli na začátku utkání důležitou roli a víc byl vidět Sedláček z Aritmy. Po šesti minutách zachraňoval vyběhnutím daleko mimo pokutové území před útočníkem Frýdou. Podle názoru domácích zastavil míč rukou, ale rozhodčí Musil nepískal.

O pět minut později už ano a byla z toho penalta. Souboj Sedláček vs. Frýda se opakoval, tentokrát byl ale gólman v souboji později a Frýdu srazil. K penaltě se postavil záložník Kohout a suverénně proměnil.

Aritma v těchto chvílích rozhodně nepotvrzovala úlohu favorita. Zápas byl celkově líný a ospalý, ale Újezd byl rozhodně aktivnější.

Útočné plány mu však překazila 19. minuta, kdy musel ze hry odstoupit kvůli bolestivému koňaru, který byl následkem penaltového souboje, střelec Frýda. Přesto byli domácí velmi blízko druhému gólu. Škornička ve 37. minutě sestřelil Kováře při pokusu o skluz a pískala se druhá penalta. K míči se opět rychle hrnul Kohout, ale tentokrát nedal. Balon břinknul o břevno a přeletěl branku.

Hosté mohli ještě do poločasu vyrovnat. Hezkou akci předved stoper Ambruz, který posadil míč krásně na hlavu Čuby, ale ten branku netrefil.

Stejný hráč vstoupil rázně do druhého poločasu, kdy v akrobatické pozici napálil břevno, po chvíli střílel z dálky doprostřed Ivan Pánek. Aritma získávala větší a větší územní převahu, i díky vysunutí stopera Birhanzla do středu zálohy, kde byla jeho přítomnost znát. To Újezd se spoléhal už jen na rychlé brejky nebo standardní situace. Po jedné z nich doskákal odražený míč až ke Kohoutovi, který v obtížné pozici pálil pohotově křížnou střelou těsně mimo.

Přesnější byl po chvíli jeho spoluhráč Maleňák, když se nádherně opřel do balonu v pokutovém území, propálil hradbu těl, ale jeho pokus se zastavil na hrudi Proška, který ještě nestihnul odběhnout po rohovém kopu od tyče. Sám byl překvapený, jak míči v cestě do sítě zabránil. Tohle by byl jinak jasný gól.

Pak na druhé straně hlavičkoval Čuba ve vynikající pozici po centru Hrabáka mimo, Újezd kontroval křížnou střelou Kováře po zaváhání Birhanzla v pokutovém území.

Svou chybu ale zkušený fotbalista rychle napravil: po sérii hlaviček před brankou domácích se Birhanzl pověsil do vzduchu a svými polonůžkami střihnul dokonale – balon zapadl ke vzdálenější tyči.

S remízou se ale hosté nechtěli spokojit. Střídající Fabera hlavičkoval z velmi dobré pozice mimo, Prošek pálil tvrdě nad branku. V nastaveném čase se pak Aritma dožadovala pokutového kopu, když si Birhanzl dělal prostor pro střelu těsně za hranicí vápna. Jeho střet s obráncem vypadal hodně „penaltově“, ale rozhodčí Musil už odpískal jen konec zápasu.

Újezd nad Lesy – Aritma 1:1 (1:0)
Branky: 12. Kohout z pen. – 77. Birhanzl
ŽK: 39. Bílek, 83. Daníček, 89. Maleňák – 11. Sedláček, 16. M. Pánek, 37. Škornička
Rozhodčí: Musil – Tomšů, Suchý
Diváků: 150

Ve 38. minutě nedal Kohout (Újezd) penaltu.

Újezd nad Lesy: Hlubuček – Daníček, Moudrý, Šiška, Bílek – Kohout (90. Zeman), Kovář, Hucek, Doležal – Frýda (19. Vojtěch), Maleňák. Trenér: Karel Svoboda

Aritma: Sedláček – Škornička (90. Weiss), Birhanzl, Ambrus, A. Rožánek – Prošek, Karhan, I. Pánek, M. Pánek (76. Fabera) – Čuba, Hrabák. Trenér: Tomáš Kubr

Hlasy trenérů
Karel Svoboda (Újezd nad Lesy):
Kdybychom před zápasem věděli, že získáme bod s Aritmou, tak bychom si ho asi cenili, ale vzhledem k průběhu, kdy jsme kopali dvě penalty, si myslím, že je to ztráta. Navíc si nejsem jistý, jestli tam nebyl ofsajd před vyrovnávací brankou Aritmy. Kluci bojovali, máme bod, ale v naší situaci je to málo. Druhá penalta se ukázala jako klíčový moment zápasu. Máme pravidlo, že kdo si věří, ten jde kopat. Vráťa Kohout si věřil na obě, bohužel z té druhé přestřelil. Museli jsme improvizovat v sestavě, chyběl nám Otopal a Minář, naskočil mladík Moudrý a odehrál si svoje. Zásahem do sestavy bylo střídání Frýdy. Máme to dopředu postavené na něm, v úvodu ukázal, že by to mohl být jeho zápas, ale šel dolů příliš brzo. Pak už jsme nebyli v útoku tak nebezpeční.

Tomáš Kubr (Aritma): Nezachytili jsme začátek zápasu, kdy se proti nám kopaly dvě penalty. To si nedokážu vysvětlit – do vápna letí dlouhý balon a my si s tím máme problém, vyústí to v penalty. Ta druhá se mi zdála přísná, ale nechci hodnotit výkon rozhodčího. Přijeli jsme do Újezdu vyhrát a ztratili jsme tady dva body. Začátek nám hrozně utekl, pak jsme to ve zbytku zápasu honili proti soupeři, který bránil v osmi nebo devíti lidech. Újezd vedl, jeho hráči ze sebe vyždímali všechno, takové zápasy jsou velmi těžké, když musíte dobývat a soupeř se nikam nehrne. Taky jsme špatně zahrávali standardní situace. Měli jsme jich hodně, ale vůbec jsme se z nich nedokázali prosadit.

Nejlepší hráč Újezdu nad Lesy: Pavol Šiška
Nejlepší hráč Aritmy: Jiří Birhanzl
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jiří Birhanzl (Aritma)