Muži A-tým: Sokol Královice - FK Újezd nad Lesy 3:2 (1:1)

Sokol Královice - FK Újezd nad Lesy 3:2 (1:1)

góly: 23´Formáček, 73´Krejča, 85´Socher - 33´ z penalty Frýda, 48´Maleňák

sestava FK Újezd nad Lesy:
Havel - Bílek, Otopal, Šiška, Daníček - Moudrý, P.Kovář, Hucek, Kohout - Maleňák, Frýda

Článek k tomuto zápasu ze stránek www.fotbalpraha.cz:

Újezd vedení neudržel, Královice zápas otočily

Po poločasové remíze šel Újezd nad Lesy brzo do vedení, ale Královice dvěma góly v poslední dvacetiminutovce zápas otočily a nakonec dotáhly do vítězného konce. V rušném utkání se kromě střelců činil i hlavní arbitr Jan Tikal, když udělil osm žlutých karet a nařídil jednu penaltu. Výhrou si Královice i nadále udržely výborné šesté místo.

Úvod zápasu patřil jasně hostům. Hned ve 2.minutě napřáhl prudce ke střele Kovář, avšak Drbout byl připraven. Chvíli na to pálil prudce Hucek, gólmanem vyražený míč se vrátil znova k Huckovi, ten jej posunul nabíhajícímu Frýdovi a jeho pohotovou dorážku Drbout jen zázračně loktem vytěsnil na roh. Ten zleva rozehrál Kovář a Frýda hlavou snad o vlásek minul bližší tyč Drboutovy brány.

Až pak přišli ke slovu i domácí. Po přihrávce Sochera to zdálky zkusil Randa, jenže pozorného Havla nepřekvapil. Na úvodní branku se nečekalo dlouho a stála opravdu za to. Ve 23.minutě obránce Dufek přistrčil míč Randovi, ten ho polovysokým centrem přenesl až za obranu hostí a dobíhající Formáček ani na okamžik nezaváhal a přesnou střelou k levé tyči poslal domácí celek do vedení. Vzápětí mohl po hezké uličce Maleňáka srovnat agilní Frýda, jenže Drbout byl proti a dělovku z ostrého úhlu mu vyrazil.

Frýda byl však dál k neudržení a ve 33.minutě ho Randa zastavil ve vápně jen za cenu nedovoleného zákroku. Nic jiného, než penalta nemohlo následovat. A k té se postavil sám postižený a bombou k pravé tyči vyrovnal na 1:1.

V závěru poločasu se znova dostal do dvou slibných šancí Frýda, ale pokaždé z nich vyšel vítězně domácí gólman Drbout. Do kabin tak odcházela obě mužstva za nerozhodného stavu, i když v brankových příležitostech měli hosté jasně navrch.

A tak jak byli hosté aktivní v úvodu zápasu, tak byli aktivní i po změně stran. Po třech minutách prošel Maleňák bleskově středem hřiště, lehce přešel kolem bránícího Slováčka, dostal se až do šestnáctky a přízemní střelou podruhé překonal bezmocného Drbouta. A v končící 57.minutě mohlo být pro domácí ještě hůře. To když po chybné rozehrávce v obraně zachytil míč Kohout, našlápl až k vápnu, jenže v dobré pozici pálil prudce nad.

S přibývajícím časem tlak domácích sílil. Zejména Randa začal pracovat na velkém prostoru a z druhé vlny neustále zásoboval přesnými pasy oba hrotové útočníky a to jak Sochera, tak i Formáčka. A byl to právě Formáček, který v 73.minutě převzal ideální přihrávku, jenže místo střely ještě přihrál lépe postavenému Krejčovi a jeho křížná přízemní rána ke vzdálenější tyči znamenala vyrovnání na 2:2.

O šest minut později si oba aktéři na vlas stejnou situaci znova zopakovali, Formáček v čisté gólovce opět nevystřelil a místo toho přihrával do prostoru, kde mu nikdo ze spoluhráčů nenaběhl. Vzápětí po dlouhém výkopu Drbouta prodlužoval Socher do běhu Formáčkovi, jenže Havel byl u míče dříve a šanci zneškodnil.

O tom, že tři body nakonec zůstanou v Královicích, se postaral velice vydařenou střelou Socher, který pět minut před koncem z hranice šestnáctky přesně zakroutil míč do levého horního růžku Havlovy brány.

Královice - Újezd nad Lesy 3:2 (1:1)
Branky: 23. Formáček, 73. Krejča, 85. Socher - 33. z penalty Frýda, 48. Maleňák.
ŽK: 32. Dufek, 35. Randa, 80. Švarc - 26. Hucek, 37. Bílek, 76. Otopal, 86. Šiška, 90. Kohout
Rozhodčí: Tikal - Hurych, Novotný
Diváků: 100

Královice: Drbout - Dufek, Plánička, Slováček, Švarc - Krejča, Šmíd, Randa, Slováček - Formáček (89. Hausler), Socher (90+3. Bejšovec). Trenér: Jiří Plánička

Újezd nad Lesy: Havel - Daníček, Šiška, Otopal, Bílek - Hucek - Moudrý, Kovář, Maleňák, Kohout - Frýda. Trenér: Karel Svoboda

Hlasy trenérů:
Jiří Plánička (Královice), hrající asistent:
Újezd byl dnes daleko lepší tým. Dnes jsme s ním měli velké problémy, hlavně v první půli. Ta byla z naší strany špatná. Brzy jsme vedli, ale vedení jsme brzo ztratili zbytečnou penaltou. Tomáš Randa do toho šel zbytečně, hráč byl otočen zády k naší brance. Byl to zbytečný faul a jasná penalta. Nakonec to dnes bylo vydřené vítězství, především vůlí a bojovností.

Karel Svoboda (Újezd nad Lesy): Dneska jsme soupeři darovali vítězství. Místo toho, abychom se uklidnili za stavu 2:1, tak jsme přestali hrát a soupeři jsme darovali spoustu standardních situací. Někteří hráči začali hrát ustrašeně a potom jsme zaslouženě inkasovali dvě branky a prohráli jsme. Soupeř otočil zápas tím, že jsme jim to umožnili.

Nejlepší hráč Královic: Jiří Drbout
Nejlepší hráč Újezda nad Lesy: Jan Frýda
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jan Frýda

Václav Kozel

Videopřenos z utkání Sokol Královice - FK Újezd nad Lesy zde.

Fotogalerie z utkání Sokol Královice - FK Újezd nad Lesy od M.Bradáče zde.