Realizační tým 444 (41%)
Celkový počet hlasů: 1095

Návrat kanonýra Frýdy

Kanonýr Frýda si zkusil divizi a vrací se do Újezdu nad Lesy ( 1.9.2011 )

Fotbalový kanonýr Jan Frýda (na fotografii zcela vpravo) končí po třech kolech své hostování v divizním Meteoru a vrací se zpět o patro níž do Újezdu nad Lesy. Nejlepší střelec uplynulého ročníku přeboru tak ve vyšší soutěži odehrál jen dva poločasy a rozhodl se pro návrat. Proč? „Nic špatného se nestalo, jen jsem prostě na mateřské a nestíhal jsem tři tréninky týdně, jak si představoval trenér. Proto jsme se dohodli, že se vrátím do Újezdu. Potřebuju hrát,“ poznamenal vyhlášený střelec.

Na divizní angažmá jste se hodně těšil, asi vás nenapadlo, že bude tak krátké, že?

Moc jsem to chtěl zkusit. Ověřil jsem si, že divize je hratelná. Je to v pohodě, samozřejmě bych ale potřeboval víc trénovat. Já jsem všechno hodně zvažoval a myslel jsem si, že budu stíhat víc tréninků, ale moje partnerka bývá déle v práci a tak jsem zvládal jen dva tréninky. To je celý problém, nic dalšího. Chodil jsem do druhého poločasu, jen teď naposledy jsem nehrál.

Takže se myšlenek na vyšší soutěž do budoucna nevzdáváte?

Teď je to prostě takhle, mám přítelkyni, dítě, ty jsou prostě na prvním místě, to je jasné. Bavili jsme se s trenérem na Meteoru, ať se třeba zkusím ozvat za půl roku. Třeba bude situace jiná. Teď je pro mě nejdůležitější, abych všechno zvládal doma a k tomu hrál zápasy. Usoudili jsme, že bude lepší, když se vrátím.

V jakém stadiu je váš návrat do Újezdu? Ve středu jste ve vloženém kole ještě nehrál...

To se ještě nestihlo. Ale sekretář Újezdu už má všechno potřebné pohromadě a jel celou věc ve čtvrtek vyřídit na svaz. Takže by všechno mělo klapnout a o víkendu proti Kunraticím už bych měl být připravený.

Na Újezd jste se chodil dívat. Těšíte se? A co na návrat říkali spoluhráči?

Viděl jsem třeba poločas prvního zápasu, pak jsem s rodinou odjel do zoo. To nebylo tak, že jsem byl zklamaný z jejich výkonu. Měli jsme v plánu návštěvu zoo a čas byl jen na půli. S klukama v týmu jsem v pohodě. Myslím, že jsou unešení z toho, že se vracím (směje se). Vím, že se začátek sezony týmu nepovedl, rád bych jim pomohl.

Už jste si stihl s týmem aspoň zatrénovat?

Teď bude trénink v pátek, ale nevím, jestli to stihnu, protože se ke všemu ještě stěhuju. Takže je možné, že půjdu rovnou na zápas, teda do plnejch.

V minulé sezoně jste v Újezdě střílel gól za gólem. S jakým střeleckým plánem se vracíte?

Každopádně se pokusím týmu pomoci, je jasné, že to bude trochu jiný fotbal než v Meteoru. Ale budu samozřejmě rád, když se Újezd co nejdřív chytí a uděláme nějaké body. Teď nás čekají Kunratice. To je nováček, který hodně bojuje a nebude to jednoduché.

Pozn.: Újezd nad Lesy je po třech kolech přeboru na posledním místě tabulky, dosud nezískal ani bod a skóre má 5:12.