Muži A-tým: TJ Slovan Kunratice - FK Újezd nad Lesy 2:3 (1:3)

TJ Slovan Kunratice - FK Újezd nad Lesy 2:3 (1:3)

góly: 9´Cvrček, 70´Kmoch - 17´ a 31´ z penalty Kohout, 25´Frýda

sestava FK Újezd nad Lesy:
Havel - Bílek, Otopal, Minář (59´Moudrý), Doležal - Daníček, Šiška, Hucek - Maleňák, Frýda (46´Kovář), Kohout (90´Vojtěch)

Článek k tomuto zápasu ze stránek www.fotbalpraha.cz:

Újezdu se vrátil Frýda a dovedl jej k prvnímu vítězství

Na úvodní branku Kunratic odpověděl Újezd nad Lesy drtivou čtvrthodinou, ve které třemi góly zápas dokonale otočil. Domácí po změně stran pouze snížili na rozdíl jedné branky, vyrovnat se jim již nepodařilo. Ústřední postavou utkání byl až do svého zranění hostující kanonýr Jan Frýda. Jednu branku dal a třetí branka padla z penalty po faulu právě na něj.

Jak už bylo zmíněno v začátku, úvod patřil domácím. Už v 5.minutě chtěl prověřit postřeh hostujícího gólmana Urban, ale napálil míč těsně vedle pravé tyče. Neuběhly však ani čtyři minuty a domácí diváci se mohli poprvé z akce svých miláčků zaradovat. Šafář vysunul na pravé straně Kmocha, ten přesně odcentroval a nabíhající Cvrček zblízka dorážel na 1:0. Ve 13.minutě se chytře uvolnil mezi dvěma protihráči na pravé straně Viktorin a Havel v bráně musel prokázat své brankářské kvality po jeho dobře mířené střele. Za další dvě minuty si vypracovali první vážnější šanci i hosté. Kohout se po dlouhém autovém vhazování Hucka už chystal ke střele, jenže Přichystal mu v posledním okamžiku ukopl míč na roh. V 17.minutě měli hosté výhodu přímého kopu ještě z vlastní poloviny a ten využili stoprocentně. Minář napálil míč až do šestnáctky domácích, tam došlo k nedorozumění obrany s gólmanem, čehož využil nabíhající Kohout a hlavou vyrovnal na 1:1. O čtyři minuty později se po spolupráci Kohouta s Frýdou dostal na hranici šestnáctky do gólové šance nabíhající Maleňák, ale střela mu vůbec nesedla. Ve 25.minutě přišla učebnicová akce hostí, když Bílek přistrčil míč Šiškovi, ten nádhernou uličkou vysunul kupředu Frýdu a jeho přízemní střela podél vybíhajícího Dvořáka podruhé rozvlnila síť domácí brány. Za další tři minuty po dlouhém Minářově odkopu vyhrál Kohout už ve vápně souboj s domácím Holasem, jenže levačkou mířil prudce nad. Domácí byli v těchto chvílích pod velkým tlakem a zejména obránci často nevěděli, kam dřív skočit. Vše pak vyvrcholilo ve 31.minutě, kdy Maleňák parádním obloučkem vysunul ve vápně Frýdu a vybíhající gólman Dvořák ho zastavil jen za cenu nedovoleného zákroku. Kohout nařízenou penaltu bezpečně proměnil a na ukazateli svítil pro domácí již velice nepříznivý stav 1:3. Ve 36. minutě se po dalším zaváhání domácí obrany dostal ke střele Hucek, prudce vypálil, Dvořák míč vyrazil jen ke kopačce Kohouta, avšak ten domácí bránu prudce přestřelil. Pak to zkoušel efektně přes hlavu Maleňák, jenže Dvořák byl znova připraven. Ve 42.minutě předvedl velké sólo téměř z poloviny Frýda, těsně před šestnáctkou byl nešetrně zastaven Záhořem, přitom se zranil a zápas pro něho předčasně skončil. Do druhé půle ho tak nahradil Kovář.

Domácí po změně stran viditelně přidali. Jejich snahou bylo vstřelit rychlý kontaktní gól. A nutno dodat, že příležitosti k tomu měli. Ve 48.minutě zatáhl míč po levé straně střídající Havětím, před vápnem našel zpětnou přihrávkou nabíhajícího Cvrčka, jenže ten mířil vedle. Za další čtyři minuty se před hostujícím Havlem objevil Kmoch, ale nastřelil jen jeho nohu. Vzápětí neuspěl ani Urban, Havel mu jeho střelecký pokus kolenem vyrazil. Byla to chvilková nepozornost hostí, kterou domácí tým nevyužil. V 58.minutě mohli zahrozit z rychlého brejku hosté, jenže Šiškovu křížnou přihrávku nabíhající Maleňák ve skluzu nezasáhl. O sedm minut později pak prudce střílený rohový kop Doležala vyrazil Dvořák na další roh. Zvýšená snaha domácích pak byla korunována v 70.minutě, kdy po centru Viktorina nejdříve Habětín hlavičkou orazítkoval levou šibenici Havlovy brány a odražený míč pak uklidil do sítě dobíhající Kmoch. Domácí měli ještě dvacet minut na vyrovnání, ale dobře zformovaná hostující obrana žádné další drama nepřipustila a jednobrankové vedení uhájila až do samého konce. A to navíc hrála od 59.minuty bez svého kapitána Mináře, který musel stejně jako Frýda pro zranění odstoupit.

Hlasy trenérů:
Karel Svoboda (Újezd nad Lesy):
My jsme opět velmi špatně vstoupili do úvodu utkání. Deset minut jsme opět hráli takovou tančírnu barokní, dostali jsme branku a naštěstí Honza Frýda ukázal svoje kvality a dokázali jsme otočit na 3:1, což se ukázalo jako rozhodující. Přesto, že druhý poločas jsme neplnili to, co jsme si řekli, tak jsme zápas ubojovali a ubránili. Pro nás to jsou velmi cenné tři body. Frýda je zraněn a budeme ho léčit na příští utkání. Minář měl rovněž zdravotní problémy a nechtěli jsme riskovat, aby se mu zranění ještě zhoršilo.

Jan Hegedüs (Kunratice): Neunesl porážku svého týmu a odmítl utkání zhodnotit.

Nejlepší hráč Újezdu nad Lesy: Vratislav Kohout
Nejlepší hráč Kunratic: Petr Viktorin
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jan Frýda

Kunratice - Újezd nad Lesy 2:3 (1:3)
Branky:
9. Cvrček, 70. Kmoch - 17. a 31. z penalty Kohout, 25. Frýda
ŽK: 31. Dvořák, 42. Záhoř, 42. Švertšal, 47. Habětín - 44. Bílek, 56. Hucek, 64. Šiška, 88. Maleňák, 90. Havel
Rozhodčí: Vlček - Stránský, Trska
Diváků: 90

Kunratice: Dvořák - Holas, Hanousek (62. Vosecký), Záhoř, Švertšal - Přichystal (46. Habětín) - Šafář, Viktorin, Cvrček, Kmoch - Urban. Trenér Jan Hegedüs.

Újezd nad Lesy: Havel - Bílek, Otopal, Minář (59. Moudrý), Doležal - Daníček, Šiška, Hucek - Maleňák, Frýda (46. Kovář), Kohout (90. Vojtěch). Trenér Karel Svoboda.

Václav Kozel

Videopřenos z utkání TJ Slovan Kunratice - FK Újezd nad Lesy zde.

Fotogalerie z utkání TJ Slovan Kunratice - FK Újezd nad Lesy od P.Slavíčka zde.

Fotogalerie z utkání TJ Slovan Kunratice - FK Újezd nad Lesy od M.Bradáče zde.