Muži A-tým: FC Tempo Praha - FK Újezd nad Lesy 5:1 (3:1)

FC Tempo Praha - FK Újezd nad Lesy 5:1 (3:1)

góly: 29´, 39´, 83´ a 90´Kopal, 43´Hlavík - 16´Minář

sestava FK Újezd nad Lesy:
Hlubuček - Daníček, Minář, Otopal, Bílek - Hladík (73´Vojtěch), Moudrý (63´Hucek), Šiška, Doležal - Kohout, Maleňák

Článek k tomuto zápasu ze stránek www.fotbalpraha.cz:

Tempo ani potřetí neopustilo Lhotku a připsalo si druhé vítězství

Fotbalisté Tempa navázali na domácí vítězství nad Uhříněvsí, když vyhráli nad Újezdem vysoko 5:1. V zápase se blýskl čtyřmi trefami útočník vítězů Kopal. Hosté doplatili na nepřesnosti v koncovce a chyby v defenzivě. Proto si ze Lhotky neodvezli lepší výsledek.

Újezd nad Lesy se od úvodu snažil být aktivní a snažil se ohrožovat gólmana Kuchaře. Nejaktivněji si počínali oba útočníci hostů, kdy zejména Maleňák potvrzoval své kvality, ale gólově se neprosadil. Přesto se hosté nakonec dočkali vedoucí branky. Po rohovém kopu domácí defenziva zapomněla na Mináře a ten otevřel skóre. Pojistky náskoku se pak ale hosté nedočkali, i když pár příležitostí měli. Tempo vymazalo gólové manko po necelé půlhodině, kdy dlouhý výkop Kuchaře proletěl až k hranici pokutového území. Tam se útočník domácích Kopal prosadil v souboji s obránce a prostřelil vybíhajícího gólmana hostů. Újezd se nevzdal a dál se snažil útočit, jenže gólově se dál prosazoval domácí celek ze Lhotky. Ještě před pauzou poslal tým trenéra Kollera do vedení Kopal, který placírkou umístil míč přesně k tyči po akci Heráně s Boháčem. Ve 43. minutě přidalo Tempo další gól. Domácí naznačili, že rozehrají rohový kop nakrátko, nakonec se ale míč z nohy Kočího snesl na přední tyč, kde se hlavou prosadil Hlavík.

Po pauze se čekalo, že dvoubrankový náskok Tempo uklidní a začne předvádět očekávaný výkop, jenže to se nestalo, jakoby domácí tým vedení ještě více ukolébalo. Hosté ale byli v koncovce neškodní, nebo domácí tým podržel jistým zásahem gólman Kuchař. Tempo pak v závěru ještě zvýraznilo rozdíl ve skóre. Z trestného kopu z hranse prosadil ranou kolem prodloužené zdi kanonýr zápasu Kopal. Stejný hráč pak v úplném závěru pečetil skóre. To nebezpečně pálil Boubín, gólman jeho ránu jen vyrazil, dobíhající Kopal ale už poslal míč do sítě.

Hlasy trenérů
Libor Koller (FC Tempo):
„Spokojený jsem hlavně s výsledkem, ze hry jsou pocity takové smíšené. Byl to zatím z naší strany asi nejhorší zápas, i když jsme vysoko vyhráli. Řekl bych, že jsme utrpěli výhru. Přitom jsme chtěli navázat na náš poslední zápas, kdy se nám dařilo. Jenže jsme měli špatný pohyb, nebyli jsme tolik důrazní. Soupeř byl směrem dopředu nebezpečný, ale zahazoval šance. Naopak v defenzivě chyboval a my jej za to trestali."

Karel Svoboda (Újezd nad Lesy): „Výsledek mluví za všechno, ale kdo zápas viděl, tak ví, že je pro nás trochu krutý. Pětadvacet minut jsme hráli aktivně, dobře, soupeře jsme vlastně k ničemu moc nepustili. Jenže jakmile jsme udělali chybu, tak v téhle sezoně prostě platí, že jí soupeři trestají. Kluci to už mají trochu v hlavě a zlomí je to. Tempo pak uteklo do přestávky na 3:1. Po přestávce se zase hrálo víc na půlce Tempa, ne že bychom je přišpendlili, ale nehráli jsme špatně. Jenže jsme nedali kontaktní gól. Místo toho dvakrát v závěru skórovali domácí. Výsledek je taková katastrofa, ale co se týče hry, tak jsem tam viděl víc pohybu a agresivity. Jen děláme hodně chyb a soupeři je trestají."

Nejlepší hráč FC Tempo: Pavel Kopal
Nejlepší hráč Újezdu nad Lesy: Martin Doležal
Nejlepší hráč zápasu podle www.fotbalpraha.cz: Pavel Kopal

FC Tempo - Újezd nad Lesy 5:1 (3:1)
Branky: 29., 39., 83., a 90. Kopal, 43. Hlavík - 16. Minář
ŽK: 51. Nwogu, 78. Masner - 72. Hladík, 83. Otopal
Rozhodčí: Cichra - Suchý, L. Hlavnička
Diváků: 120

Tempo: Kuchař - Netušil, Dvořák, Vrzal, Komorník (36. Nwogu) - Masner, Kočí, Boháč, Hlavík (81. Boubín) - Heráň, Kopal. Trenér Libor Koller.

Újezd n.L.: Hlubuček - Daníček, Minář, Otopal, Bílek - Hladík (73. Vojtěch), Moudrý (63. Hucek), Šiška, Doležal - Kohout, Maleňák. Trenér Karel Svoboda.

René Machálek, editor agentury Mediafax

Videopřenos z utkání FC Tempo Praha - FK Újezd nad Lesy zde.

Fotogalerie z utkání FC Tempo Praha - FK Újezd nad Lesy zde.