FK Újezd nad Lesy

Přeskočit navigaci
FANSHOP
TÝMY

Fotbalový klub Újezd nad Lesy
Čentická 1470

190 16 Praha 21 - Újezd nad Lesy

Sekretář klubu: Zeman Tomáš
Tel: 603 101 900
              
Pro další kontakty využijte v hlavním menu Kontakty...

       

Informace o klubu + kontakty, hrané soutěže a rozpis všech zápasů naleznete  zde.

Mapu hřiště Čentická naleznete zde.

Mapu hřiště Pilovská naleznete zde.

 

Kde sledujete výsledky našich týmů?
Webové stránky FK ÚnL 12 (23%)
FB našeho FK ÚnL 9 (17%)
Stránky PFS fotbalpraha.cz 19 (37%)
Stránky FAČR fotbal.cz 9 (17%)
Jiné 3 (6%)
Celkový počet hlasů: 52

Rozhovor s Jiřím Maleňákem

Rozhovor s hráčem Jiřím Maleňákem ze stránek www.fotbalpraha.cz:

                           
Čtyřgólové Vánoce kanonýra Maleňáka se v Újezdě neslavily ( 25.8.2011 )

Fotbalový Újezd nad Lesy bude mít nabito ostrými, i když pustil kanonýra Frýdu na hostování do divizního Meteoru. Přesvědčil se o tom při vstupu do přeboru tým ČAFC. Ten sice vedl nad Újezdem už 5:1, ale nakonec byl rád za výhru 5:4. Všechny trefy poražených obstaral Jiří Maleňák, kterého trenér Karel Svoboda při předsezonním hodnocení pasoval do role lídra týmu.
                         

Zdá se, že jste roli Frýdova nástupce převzal se vším všudy a svědčí vám to. Cítíte to tak?

Je sice hezké, že jsme dali čtyři góly venku, jenže ve výsledku nemáme ani remízu. To se stane málokdy. Já jsem ofenzivní hráč, takže se čeká, že budu střílet góly. Že jsem dal čtyři, to jsou pro mě takové Vánoce. Škoda jen, že jsme je nemohli s týmem oslavit bodovým ziskem.
                
Co na vaše střelecké galapředstavení říkal bývalý újezdský „Bomber“ Frýda. Ozval se vám po utkání?

On na tom našem zápase dokonce byl. Ale v poločase odjel s tím, že se na to nedá koukat. Po utkání mi pak napsal zprávu, kde se ptal, jak se cítím jako kanonýr. Samozřejmě jsme si ještě volali a smáli jsme se. Měl radost, že se mi střelecky dařilo.
                
Kdyby Vám někdo před zápasem řekl, že dáte čtyři góly a stejně prohrajete. Jaká by byla vaše reakce?

Asi bych se začal hrozně smát, nevěřil bych mu. Já fotbal beru spíš jako zábavu, bavím se. Dělám v divadle kulisáka, to mě baví. Je to jiný svět. A fotbal je pak zase něco úplně jiného. Když vezmu naší přípravu, tak jsme možná na jeden vstřelený gól potřebovali třeba dvanáct šancí. Tak jsem rád, že to tam takhle napadalo, ale mrzí mě, že nemáme ani bod.
                   
V zápase jste prohrávali 0:2, a pak i 1:5, bylo to tím, že jste si zvykali na styl hry bez Frýdy?

Bylo to složité. Dostali jsme gól, pak byl vyloučený gólman. V poločase to bylo 2:0 pro Čafku, ale ještě jsme si říkali, že se s tím dá něco udělat. Taky jsem brzy dal první gól, jenže jsme inkasovali další branky a nevypadalo to dobře.
                
Zápas směřoval k debaklu, jenže pak jste začal úřadovat v roli střelce...

Už jsme si asi řekli, že nemáme co ztratit, všechno z nás spadlo a začali jsme hrát super. Když jsme prohrávali jen o gól, tak už jsem si říkal, že by z toho třeba remíza mohla být. Kdybychom dali šance a proměnili penaltu, tak jsme mohli vyhrát třeba 8:5. To by si na Čafce asi rvali vlasy. Vlastně je fakt, že oni měli taky jednu šanci, kdy šli dva sami na gólmana, ale přihráli si do ofsajdu, takže taky mohli dát ještě gól.
               
Zmínil jste zahozený pokutový kop. Proč jste jej nešel zahrávat?

Já na penalty chodím nerad. Když byl nějaký rozstřel, tak jsem snad pokaždé nedal. Takže se na penalty nehrnu. Možná, kdyby penalta přišla ve chvíli, kdy už bych měl ty čtyři vstřelené góly a nikdo další by se necítil, tak bych asi šel. Ale ta situace nenastala.
                    
Byl to pro vás výjimečný zápas, nebo už jste zaznamenal v utkání víc branek?

Když jsem dřív kopal v Klecanech, tam jsme dávali hodně gólů, takže jsem čtyři nebo i pět branek za zápas dal. Dařilo se mi i v dorostu. Ale na úrovni přeboru dospělých to bylo poprvé. V tom to bylo pro mě zvláštní. Taky mě pobavil rozhodčí. Když jsem měl čtyři vstřelené góly, tak za mnou přišel a říkal, abych už další nedával, protože už nemá volnou kolonku (směje se).
                     
To vás asi mrzelo, že jste mu další trefou nepřidělal trochu problémů. Mohlo být těch gólů z vaší strany i víc?

Bylo by to fajn, kdybych ještě nějaký gól přidal. Osobně jsem jich ale víc dát nemohl, šance měli ostatní. Já jsem spokojený už takhle, gól jsem dal vždycky z první po nějaké narážečce, ani na jednu mojí ránu si gólman nesáhl. Všechno prošlo rovnou do sítě.
                    
Kolik vás čtyřgólová premiéra stála? Neodpustil vám tým zápisné, když se zápas nakonec nepovedlo dotáhnout k bodovému zisku?

Ten den bylo zápisné, ale já jsem na něj nemohl. Kluci mi ale volali, že už tam mají pro mě kolonku. Vím, že za hattrick se dávalo pět stovek, kolik mě budou stát čtyři góly, to netuším. Ale určitě mě to placení nemine (směje se).
                    
Čtyřmi góly jste dal jasně najevo, aby se s vámi počítalo i v soutěži o nejlepšího kanonýra přeboru. I tady můžete pokračovat ve stopách svého předchůdce Frýdy. Co vy na to?

Já jsem to před startem přeboru nijak neřešil. Ale po tomhle prvním zápase mě samozřejmě napadlo, že kdyby se mi dařilo i dál, tak by to nebylo špatné převzít po něm i tohle (směje se).
                    
Takže další góly přijdou v příštím kole proti Hájům?

Hlavní bude, abychom dokázali vyhrát. Před sezonou trenéři jasně řekli, že doma musíme bodovat, takže hlavní bude vítězství a tři body.
                
                
René Machálek, editor agentury Mediafax