FK Újezd nad Lesy

Přeskočit navigaci
FANSHOP
TÝMY

Fotbalový klub Újezd nad Lesy
Čentická 1470

190 16 Praha 21 - Újezd nad Lesy

Sekretář klubu: Zeman Tomáš
Tel: 603 101 900
              
Pro další kontakty využijte v hlavním menu Kontakty...

       

Informace o klubu + kontakty, hrané soutěže a rozpis všech zápasů naleznete  zde.

Mapu hřiště Čentická naleznete zde.

Mapu hřiště Pilovská naleznete zde.

 

Kde sledujete výsledky našich týmů?
Webové stránky FK ÚnL 12 (23%)
FB našeho FK ÚnL 9 (17%)
Stránky PFS fotbalpraha.cz 19 (37%)
Stránky FAČR fotbal.cz 9 (17%)
Jiné 3 (6%)
Celkový počet hlasů: 52

Rozhovor s trenérem Karlem Svobodou

Rozhovor s trenérem Karlem Svobodou ze stránek www.fotbalpraha.cz:
                   
Újezd nad Lesy hledá náhradu za kanonýra Frýdu, chce dál předvádět útočný fotbal ( 10.8.2011 )
                  
Bez nejlepšího střelce přeboru Jana Frýdy vyrazí do nové sezony nejvyšší pražské soutěže fotbalisté Újezda nad Lesy. Nahradit kanonýra, jenž zamířil na půlroční hostování do divizního Meteoru, to je hlavní úkol pro trenéra Karla Svobodu. „Honza projevil přání, že chce zkusit hrát divizi, nechtěli jsme mu bránit a pustili ho. Teď samozřejmě hledáme náhradu, jeho góly nám budou chybět,“ uvědomuje si trenér FK Újezd nad Lesy.
                   
Jak jste s hledáním nového bombera daleko?

Odešlo nám nějakých dvacet gólů, těžko to nějak přepočítávat na body, ale samozřejmě je to zásah. S Honzou mám velmi dobré vztahy, nebránil jsem mu já ani vedení klubu. Samozřejmě nás to taky mrzí, když takového hráče ztratíte. Pracujeme na tom, abychom ho zvládli nahradit. Jsem rád, že jsme prodloužili hostování Jirky Maleňáka, ten by mohl tým spolu s Pavolem Šiškou držet. Útočníky zkoušíme, uvidíme, kdo se nakonec prosadí.
           
Během tří přípravných zápasů váš tým nastřílel devět branek, jste spokojený?

Nad Braníkem jsme vyhráli 6:2, s Brandýsem remizovali 1:1 a s Dolními Počernicemi pak 2:2. Třeba ten poslední zápas ukázal, že to s tím hledáním střelce může být trochu složitější. Měli jsme tam totiž hodně šanci, nějaké úniky, ale nepadalo to tam. Věřím ale, že góly v soutěži střílet budeme. Vůbec by mi nevadilo, kdyby to bylo jako v zimě, kdy jsme měli v přípravě jen jedno vítězství a pak jsme se v přeboru pěkně rozjeli.
              
Budete měnit po odchodu Frýdy nějak rozestavení?

Ne, zůstaneme u hry na dva útočníky. Samozřejmě to asi bude vypadat trochu jinak. Frýda tam odváděl skvělou práci směrem dopředu. Teď bychom chtěli, aby útočná dvojice tvořila takovou první vlnu naší defenzivní hry, kdy budou útočníci narušovat akce soupeře v zárodku.
                  
Najdete si čas a zajdete Frýdu sledovat, jak si vede v novém působišti?

Byl se teď sám u nás podívat na tréninku, tak tam bylo nějaké hecování s klukama z týmu. Škádlili ho, že bude za půl roku zpátky u nás, ale byla to legrace. Všichni mu drží palce. Teď se může Honza ukázat, Meteor nastoupí v poháru proti Slavii. Máme sice od půl sedmé trénink, ale první poločas bych snad nějak stihnul.
             
Meteor má rezervu v přeboru, má Frýda v dohodě o hostování klauzuli, že proti vašemu týmu nenastoupí?

Myslím, že to nijak ošetřené není. Kluci se o tom už bavili, znají Frýdův herní styl a určitě by se na ten zápas pořádně nahecovali. Udělali by všechno pro to, aby ho vymazali ze hřiště.
                      
Jaké další změny ve vašem týmu během léta nastaly?

Odešel Lukáš Zahradník do Rakouska, hostování nebylo prodlouženo Švimberskému a Svobodovi. Naopak jsme rádi, že u nás pokračuje gólman Havel, zůstal i Pavol Šiška. O něj měla zájem Aritma, ale to už by byl po odchodu Frýdy další velký zásah do mužstva. Jsme rádi, že jsme ho udrželi. Zkoušíme brankáře Domlátila, záložníky Hucka a Navrátila i útočníka Vojtěcha. Další hráče do ofenzivy máme ještě vyhlédnuté v Praze a kousek za Prahou. Taky se k nám vrátil gólman Hluboček. Do startu přeboru nás ještě čekají nějaké přípravné zápasy, takže na zkoušení je prostor.
              
Přebor oživí nové týmy, hrát jej bude osmnáct mužstev. S jakým cílem do sezony půjdete?

Žádné konkrétní umístění říkat nechci, ale je jasné, že bychom chtěli hrát bez starostí, ve středu tabulky. Dobře si uvědomujeme, že na konci sezony budou padat aspoň tři týmy, takže bude důležitý každý bod. Musíme s asistentem vyladit tu týmovou chemii, aby to fungovalo.
                         
Hodně napovědět může už samotný začátek soutěže...

Určitě, start bude hodně důležitý. My navíc hrajeme tři ze čtyř zápasů venku, takže tam dobře uvidíme, jak na tom jsme. Na přebor se moc těšíme, nové týmy ho oživí. Třeba Třeboradice s Vencou Drobným, to bude zajímavý soupeř.
                
Respekt soupeřů jste si na jaře získali. Fanoušci teď ale budou čekat, že zlepšené výkony a výsledky budete potvrzovat. Zvládne tým tenhle tlak?

Před startem jara nás mnozí pasovali jako favorita na sestup a tu nálepku jsme těmi výkony ze sebe sejmuli. To nás samozřejmě těší. Místo toho jsme dostali jinou, když se o nás psalo jako o týmu jara. Na můj vkus tam ale bylo ještě dost remíz. Já věřím tomu, že se budeme prezentovat otevřeným útočným fotbalem s rychlým přechodem do útoku. Pak budu spokojený.
             
-sks-