ČAFC Praha B – FK Újezd nad Lesy B 1:0 (1:0)

A opět slabší první poločas, ale pak dobrý výkon!

Neděle 13/5 - ČAFC, Záběhlice

ČAFC Praha "B" - FK Újezd nad Lesy "B" 1 : 0 (1:0)

ČK:
Novotný (po druhé žluté)

Sestava:
Hlubuček – Gruber, P.Mareš (Mára), Zeman, Sochovič - Čermák, Krejčí - Novotný, Kohout (Švimberský), M.Kovář - Křelina (Machata)

Do tohoto utkání jsme nastupovali bez našich nadějných dorostenců, kteří hráli na Kopanině, ale na druhé straně jsme využili posil z našeho A mužstva. Je sice pravda po sobotním utkání moc sil nezbylo, ale i tak zkušenosti a odhodlání pomoct rezervě byly v tomto případě přínosem, i když nakonec se to na výsledku moc neprojevilo. Ale i tak poděkování Danovi, Zemíkovi, Vráťovi a Kubovi (ten navíc ještě s určitým zdravotním omezením). Bohužel jsme ještě navíc nemohli od začátku nasadit Švimbyho, který plnil své trenérské povinnosti se žákyněmi Sparty v Plzni… nastoupil nakonec jenom na posledních 25 minut, ale bylo to znát.

Utkání začalo opatrně z obou stran, první se ale osmělili domácí a také se jim to vyplatilo, když po zaváhání naší obrany se dostali už ve 13. minutě do vedení 1:0, a tento stav skóre vydržel nakonec až do samého závěru utkání. První poločas z naší strany byl špatný, sice jsme už pak soupeře do žádných větších šancí nepustili, ale směrem dopředu jsme toho moc nevymysleli a bylo to zejména proto, že jsme nebyli schopni přihrát si na 3-4 metry a předváděli jsme v tomto směru neskutečné věci - jako bychom se viděli na hřišti prvně a zkoušeli jsme, co vydrží nervy vedení na lavičce! Je nepochopitelné také, že někteří kluci, jako např. Šubi nebo Kovi potřebují vždy téměř půl hodiny nebo i celý poločas na to, aby se na hřišti rozkoukali (snad i probudili se) a konečně také začli hrát fotbal!!!

Naštěstí mytí hlav o přestávce bylo účinné a do hry nastoupilo sice dle jmen stejné ale fotbalově úplně jiné mužstvo. Soupeř se k většímu ohrožení naší brány dostal snad jenom jednou, když jsme nechali trochu více prostoru Arcamonemu (jinak jsme v pokrytí tohoto domácího borce byli bezchybní a pochvalu si zaslouží Čermy i Zéma), a zejména v posledních 15-ti minutách se museli domácí moc, moc o konečný výsledek obávat. Škoda jen, že jsme nedokázali dotáhnout do konce některé naše akce a po gólu volala zéjména střela Čermyho, kterou parádně vytěsnil na roh domácí gólman, no a pak tutovka Zémy, který hlavou netrefil bránu… závěr utkání byl dost nervózní, domácí se obávali o výsledek, my zase jsme chtěli vyrovnat, v některých případech se dost jiskřilo a vyústěním bylo i dvojí vyloučení. Z naší strany to byl Tomáš Novotný za faul po druhé žluté kartě a domácí hráč za nesmyslné vražení právě do Tomáše po odpískání faulu na něj!

Celkově ale lze hodnotit, zejména za výkon ve druhém poločase, naše vystoupení za dobré a je jen škoda, že konečný výsledek je takový, jaký je… ale jak v utkání A na Uhelkách, tak i v tomto utkání jsme ukázali, že proměňování šancí je naší slabinou. Domácí hráči měli v podstatě jedinou šanci, proměnili jí… a vyhráli!!! Ukázalo se také, že kvalitou soupeře (domáci jasně ukázali, proč jsou jedním z aspirantů na postup do I.A třídy) roste i náš výkon a i když jsme v prvním polčase udělali spoustu chyb v rozehrávce a chvíli nám také trvalo, než si někteří hráči zvykli na jiné posty v sestavě, tak se dá naše vystoupení hodnotit pozitivně.

Tréninky úterý, středa a čtvrtek na Blatově od 18:45 hod.

K dalšímu mistrovskému utkání nastoupí naše rezerva v neděli 20/5 od 17:00 hod. na domácím hřišti a soupeřem nám budou Dolní Měcholupy, sraz hráčů na hřišti v 16:00 hod.

Štefan Krížo