FK Újezd nad Lesy B – AFK Union Žižkov 1:0 (0:0)

FK Újezd nad Lesy "B" - AFK Union Žižkov 1 : 0 (0:0)

Branka:
Ryšavý (90. min.)

Havel – Mára, Krejčí, Fučík, Gruber – Čermák, Šebesta - Sochovič (Ryšavý), Urban, Moško - Fišer (Denis)

Náhradníci: připraveni ještě byli Váňa, Cikhart a Pecho

K prvnímu jarnímu mistráku jsme nastupovali na domácím hřišti proti oslabenému soupeři s odhodláním, že 3 body zůstanou doma. Dokonce tam byly před utkáním i takové řeči, jako že v sestavě hostů jsou starší pánové, takže to bude jednoduchá záležitost... takže jednoduše řečeno - podcenění!!!

No ale jak poznamenal trenér ŠK, ne vždy je věk rozhodující… a také se stalo! Toto upozornění bohužel ale nepadlo na úrodnou půdu, soupeř nás trápil až do poslední minuty a až pak se povedl dlouhý aut P.Márovi a na zadní tyči si dobře počkal na prodloužený míč Jirka Ryšavý a ten zkušeně hlavou rozhodl o hubeném ale snad zaslouženém vítězství. I když klobouk dolů před hráči z Unionu, kteří hráli na hranici svých sil a možností a ukázali, že opravdu ten věk někdy není tím nejlepším měřítkem, co kdo zvládne a dokáže na hřišti!

Bylo znát, že hrajeme na jaře prvně na domácím (hlavním) hřišti, které bylo po sobotní předehře našeho "A" mužstva v dost bídném stavu, ale na to se vymlouvat nemůžeme - hřiště bylo pro oba úplně stejné. A navíc jsme měli za sebou dvě přípravná utkání na Blatově, kde ten terén byl v podstatě stejný! Nakonec ale silou vůle jsme dokázali uhrát "povinné" vítězství - i když je otázkou, jak se to projeví v tabulce, protože někdy je lidská paměť (alespoň u některých lidí) opravdu jedna velká záhada a to možná bude platit i v případě tohoto utkání… nebudeme se v tom pitvat, ale Klif by nám mohl k tomu něco říct a možná i náš "sekretario" z moci úřední…

Takže jarní premiéra je za námi, kladem utkání bylo, že naše defenzíva uhrála čisté konto (ale to co v prvních asi 25 minutách předváděla naše obrana při rozehrávce, to se fakt jen tak nevidí…), jinak ale hra byla špatná, chyběl někdo uprostřed pole, kdo by dal hře myšlenku, nápad… tak snad příště. Navíc se nám hned na začátku zranil Fiši, takže jsme už v prvním poločase museli střídat a přeskupit naše řady, ale ani to není omluvou! Budeme věřit a doufat, že příště na Hajích to už bude lepší…

Tréninky B společně s A na Blatově v úterý a ve čtvrteke od 18:45 hod.

K dalšímu mistrovskému utkání nastoupí naše rezerva v neděli 1/4 (pozor - tato informace ale není apríl) od 16:30 hod. na UMT na Hajích (také protii přeborové rezervě), sraz odjíždějících z Újezda ve 14:45, sraz v místě utkání 15:30 hod.