FK Újezd nad Lesy B – Praga Praha 1:3 (0:2)

Přes porážku můžeme být spokojeni hlavně za druhý poločas!

Neděle 11/3 - UMT Satalice (zimní turnaj)

FK Újezd nad Lesy "B" - TJ Praga Praha 1 : 3 (0:2)

Gól: Michal Kovář

Hlubuček – Mára, Mareš, Zeman (Cikhart), Gruber – Novotný, Švimberský (Zeman) - Sochovič, Křelina (Šebesta), M.Kovář - Váňa (Fišer)

V dalším utkání na UMT v Satalicích jsme se střetli v souboji o první místo s naším soupeřem z pražské I.B třídy, se kterým jsme odehráli poměrně slušné ale vyhecované vítězné utkání v posledním podzimním kole na domácím hřišti. Bohužel se nám to sešlo všechno tak, že jsme měli před začátkem utkání k dispozici jenom 7 lidí a tak museli nastoupit i kluci, kteři chvíli před výkopem končili v utkání našeho A (také hrané v Satalicích) a pak jsme ještě čekali na kluky z dorostu, kteří hráli v Hostivaři… jen pro info nevěřícím (… proč by měli hrát kluci dvě utkání po sobě… ???) výčet všech absencí - Krejčí (záda), Ryšavý (práce), Čermák (diplomka - konzultace v Hradci Kr.), Fučík - nemoc, T.Zahradník - zraněný, Hladík - nemoc, Doležal - zraněný, Maleňák - zraněný, Moudrý před operací… takže Křelina celé utkání za A, Zeman poločas za A, Kovář 30 minut za A, Šebesta, Fišer a Cikhart celé utkání za dorost… a Váňa k tomu po nemoci (nebo spíše ještě pořád nachcípaný…)! Takže patří poděkování všem, že se na to nevykašlali a k utkání nastoupili…

Co k samotnému utkání? První poločas byl slabší, to nás soupeř přehrával a převahu vyjádřil i dvěma góly (i když nutno podotknout, že to bylo po našich chybách a spíše jsme to soupeři "věnovali"). Druhý poločas to už ale bylo jiné kafe… pokud bychom proměnili tři tutovky, mohl být výsledek pro nás podstatně příznivější! A navíc se v závěru i zdálo, že i přes hokejové střídání soupeře (měl k dispozici 2 gólmany a asi 16 nebo 17 lidí do pole), jsme měli více sil a opravdu škoda těch šancí. Jedinou naši branku zaznamenal Kovi (ve druhém poločase asi nejlepší hráč na hřišti), který dostal ideální přihrávku do samostatného nájezdu na gólmana od Fišiho, no a následovalo mazácké zakončení… kdyby takto podobně zakončoval i Tomáš Novotný, mohli jsme být na konec spokojenější!!!

Takže ještě jednou poděkování hlavně těm, co nastoupili ve dvou utkáních po sobě, ale i pochvala všem za slušné nasazení a za poměrně solidní výkon, zejména ve druhém poločase (neomlouvá to ale chyby, kterých jsme se dopustili před všemi třemi góly soupeře - nepokrytí hráče v malém vápně, zbytečná ztráta míče, nesmyslná přihrávka směrem k vlastní bráně, nedůslednost při bránění, špatná orientace a neodehrání míče před vlasní bránou do bezbečí…)

V každém případě to byla pro naše kluky (zejména dorostence) opět užitečná konfrontace s důrazným a rychlým soupeřem. V utkání opět nastoupila také potenciální posila pro naše A mužstvo Honza Švimberský z Vyšehradu, který to už u nás zkoušel, ale pak jej vyřadily na celý podzim zdravotní problémy! Zdá se, že už je v pořádku a měl by být posilou…

Další (poslední přípravné) utkání odehraje B v neděli 18/3 od 14:00 hod. v Újezdě na domácím hřišti (asi na Blatově) proti Sibřině. Sraz hráču na hřišti ve 13.00 hod.

Tréninky pro B (a také starší dorost) v úterý a ve čtvrtek na Blatově od 18:30 hod.