FK Újezd nad Lesy B - SK Poříčany 4:1 (3:0)

Po soustředění první vítězství v přípravě!

FK Újezd nad Lesy "B" - SK Poříčany 4 : 1 (3:0)

I. poločas
Hlubuček – Mára, Zeman, T.Zahradník, Gruber – Švimberský, Šebesta - Hladík, Bednář, Sochovič - Křelina

II. poločas
Hlubuček - Santarius, Krejčí, Cikhart, Mach - Zeman, T.Zahradník (Mára) - Hladík, Křelina, Šebesta (Ryšavý) - Novotný

V prvním "přátelském" utkání, po náročném soustředění minulý týden (zúčastnilo se celkem z A i B 22 hráčů), jsme přivítali na UMT v Satalicích skoro už tradičního "přípravného" soupeře z Poříčan, hrajícího středočeskou I. B třídu.

Na rozdíl od sobotního utkání našeho A, kde byl jediný hráč na střídání, se nám sešlo 17 lidí a tak jsme mohli až na výjimky obměnit o poločase skoro celou sestavu. Možná i proto jsme odehráli dva zcela rozdílné poločasy - první by možná splnil i přísnější měřítko a tomu odpovídal i výsledek, ve druhém se nám už tolik herně nedařilo. I když byla první půle podstatně lepší, stejně jsme dost chybovali v přesnosti a malém důrazu při rozehrávce, ale i tak se nám povedlo několik hezkých kombinací i finálních přihrávek směrem dopředu. Výsledkem byly i první dva góly, autorem obou byl Kuba Křelina - v prvním případě dostal nezištnou kolmici od Kuby Bednáře a ve druhém mu na hlavu posadil přesný centr Patrik Mára. Třetí branku zaznamenal mazácky asi ze 35 metrů do prázdné brány (po presinku Vlasty Hladíka a nedorozumění obránců a gólmana soupeře) Kuba Bednář.

Druhý poločas už byl fotbalově z naší strany o něco slabší, zejména pak prvních 15-20 minut jsme se nemohli na hřišti srovnat a někteří kluci jakoby nevěděli, co mají hrát (ti, co zůstali z prvního poločasu, tak všichni hráli na jiných postech). Soupeř také trochu změnil svůj styl hry a dostal nás pod tlak. Pak ale přeci jen jsme se soupeřem srovnali krok a zejména po rychlých protiútocích po pravé straně jsme se dostávali do dobrých střeleckých pozic. Prvním, kdo se ale ve druhém poločase těšil z gólu, byl náš soupeř, když snížil na 1:3. My jsme si to nechali až na úplný závěr - v poslední minutě našel Honza Mach přesnou přihrávkou na hranici velkého vápna Tomáše Novotného, který se po perfektním zpracování míče ocitl sám před gólmanem hostů a nedal mu šanci.

Závěr? Dobrá účast, dobré nasazení, opět 5 dorostenců ve hře (jen pro zajímavost - ve druhém poločase v obraně hráli hned 3), hezký výsledek, no a ještě jedna individuální zmínka - účast dorostenců jakoby měla pozitivní vliv i na našeho nejstaršího hráče Vlastu Hladíka, běhal po lajně jako za mlada, chyběla jenom ta třešnička na dortu… nějaký ten gól z jeho kopačky! Samozřejmě ale nebylo všechno bez chyb, těch by se našla spousta - máme ale ještě měsíc a dalších 5 přípravných utkání na zlepšování se…

K dalšímu utkání zimního turnaje v Satalicích nastoupí naše B v neděli 26/2 od 12:00 hod. proti Sokolu Měšice. Sraz hráčů v místě utkání v 11:00, odjezd z Újezda v 10:30 hod.

Tréninky v úterý a ve čtvrtek od 18:30 hod. na UMT na Blatově (sraz na hlavním hřišti v 18:00 hod).