FK Újezd nad Lesy

Přeskočit navigaci
FANSHOP
TÝMY

Fotbalový klub Újezd nad Lesy
Čentická 1470

190 16 Praha 21 - Újezd nad Lesy

Sekretář klubu: Zeman Tomáš
Tel: 603 101 900
              
Pro další kontakty využijte v hlavním menu Kontakty...

       

Informace o klubu + kontakty, hrané soutěže a rozpis všech zápasů naleznete  zde.

Mapu hřiště Čentická naleznete zde.

Mapu hřiště Pilovská naleznete zde.

 

Kde sledujete výsledky našich týmů?
Webové stránky FK ÚnL 12 (23%)
FB našeho FK ÚnL 9 (17%)
Stránky PFS fotbalpraha.cz 19 (37%)
Stránky FAČR fotbal.cz 9 (17%)
Jiné 3 (6%)
Celkový počet hlasů: 52

Muži B-tým: FK Újezd nad Lesy B – SK Třeboradice B 0:0 (0:0)

K úplné spokojenosti chyběl jeden gól!
               
                
Sobota 24/9 - Újezd nad Lesy

FK Újezd nad Lesy "B" - SK Třeboradice "B" 0 : 0 (0:0)
                
Sestava:
Hlubuček – Sochovič, Zeman, Mareš, Gruber – Krejčí (Cikhart), Novotný (Bednář) - Vojtěch, Votánek (Kovář), Šebesta - Křelina
                 
                        
Kdo na utkání byl, asi bude souhlasit, že jsme viděli slušné utkání a jak už bylo v titulku uvedeno, k úplné spokojenosti scházel alespoň ten jeden gól v síti hostujícího mužstva.
                          
I když naše áčko hrálo až v neděli, měli jsme i tak problémy se sestavou a tak naše lavička a pak i sestava ve druhém poločase byla plná kluků z dorostu (Šéba, Cikhart, Bednář), dále v sestavě byli kluci, kteří ještě na jaře hráli za dorost (Hlubuček, Kovář, Křelina), takže potešitelné na tom je, že věkový průměr se neustále snižuje a zdá se, že za rok, za dva bude zde úplně nová generace třeba i v "A" mužstvu… a nutno podotknout, že kluci hráli dobře!!!
                             
Bohužel, nám v tomto utkání moc nefungoval střed hřiště (kde jsme měli vlastně ty nejzkušenější), což se pak podepsalo i na naší aktivitě směrem dopředu a výsledkem byla jenom bezbranková plichta. Po druhé za sebou jsme doma nevstřelili ani jednu branku…
                         
K dalšímu utkání nastoupí naše rezerva v neděli 2/10 na UMT v Šeberově, výkop v 16:00, sraz hráčů na tamějším hřišti v 15:00 hod.
                    
Tréninky v úterý a ve čtvrtek od 18:30 hod.

                   
Štefan Krížo

                   

Komentář k tomuto zápasu ze stránek týmu SK Třeboradice:

Po gólových hodech v minulém domácím zápase s D. Měcholupy (7:2) přišel pro změnu „půst“ v podobě bezbrankové remízy v zápase s rezervou Újezdu nad Lesy. Bod je přitom pro nás spíš ziskem a to nejen proto, že je to bod ze hřiště soupeře, ale zejména proto, že byl soupeř, hlavně ve druhém poločase, lepším týmem a my se v podstatě jen bránili.
               
                    
Ze začátku bych se chtěl zmínit o jedné docela smutné „věci“ a tou byl počet lidí. Na to, že jsme nehráli ve stejný termín jako Áčko a přišli nám pomoci Mára Češpivo a Mirek Naňko, tak nás bylo pár minut před začátkem zápasu pouze 12, pak ještě dorazil Kuba Čáp, kterej je ale po půlroční pauze zaviněné zraněním kotníku a není tak ani v zápasovém rytmu, ani v odpovídající kondici. I tak mu ale můžeme děkovat, že se na nás nevykašlal jako jiní a přišel. Na to, že ještě před dvěma, třemi týdny se musela dělat nominace, aby nás na zápase nebylo zbytečně 17 nebo 18, je to docela síla. Je jasný, že na lavici nechce sedět nikdo, ale aby se někdo potom, co dvakrát nehraje v základu nas*** a vykašlal se na to, tak to je pro mě těžko pochopitelné a vzhledem k mužstvu naprosto nezodpovědné......
               
Při příjezdu do pěkného prostředí areálu FK Újezd nad Lesy nás mimo teplého, skoro až letního, počasí přivítal i jekot moderátorky jakési akce konající se na vedlejším dětském hřišti. Její pološílené, místy úplně šílené povzbuzování maminek, dětí a bůhví čeho ještě a to při každé příležitosti, takže téměř nepřetržitě, ve mě vzbudil vzpomínky na rok 1998 a mistrovství světa v hokeji ve Švýcarsku, na jehož vysílání si naneštěstí poprvé a bohužel ne naposledy zakoupila vysílací práva TV NOVA a její komentátoři včele s mezi sportovními fandy již „legendárním“ Vencou Tittelbachem začali pokaždé křičet nadšením již v momentu, kdy naši obránci „překonávali“ s pukem na hokejce obrannou modrou čáru......do začátku zápasu se naštěstí projev výše zmíněné „moderátorky“ trochu zlidštil, anebo jsem to prostě při zápase nějak nevnímal:-).
                  
Ale teď už k zápasu. Jelikož má Radek na každé utkání k dispozici tak trochu jiný mančaft, musel opět pozměnit základní sestavu. Vzhledem k tomu, že nás bylo jen 12, tak nebylo tak těžké určit, kdo bude hrát jako spíš, kde bude hrát :-). Když se to Radkovi povedlo poskládat, vznikla sestava, která doznala oproti poslednímu zápasu s D. Měcholupy změn kromě postu brankáře ve všech řadách. Na pozici beka nahradil Máru Češpiva Martin Plicka, který se na tento post vrátil po několikaměsíční pauze, Mára se pak vysunul na levý kraj zálohy. Na pravém kraji nahradil Radka Zubatého Pavel Žofák, který minulý zápas chyběl a vytvořil tak obávanou bratrskou dvojici s Mírou, který hraje stabilně na pravém beku. Na začátku zápasu jsme si tedy nebyli, vzhledem k průběhu některých fotbálků na trénincích, úplně jistý, zda se tohoto bratrského „bloku“ má obávat více soupeř nebo my sami:-). V útočné formaci pak vedle Mirka Naňka nastoupil Pepa Jedlička, který nahradil Pavla Rodra. Domácí postavili poměrně mladý tým, který byl posílen o tři hráče, kteří nastoupili druhý den za A tým v mistrovském, přeborovém zápase s Aritmou. Byl to brankář Hlubuček a v poli pak Vojtěch a Kovář. Naši „Áčkaři“ Mára s Mirkem se na hřiště v nedělním nepovedeném zápase A mužstva se Zličínem nedostali ani na minutku, Mirek dokonce ani nebyl v nominaci.....
                  
Začátek zápasu byl tradičně v režii soupeře a my se dostali pod tlak. Na rozdíl od posledního zápasu jsme ale neinkasovali a postupně hru vyrovnali. Hrál se celkem svižný a důrazný fotbal, k čemuž přispěl svým dílem i rozhodčí Theimer, který pouštěl důraznou hru na hranici pravidel, a to na obě strany. Důkazem vysokého tempa hry byl i kyslíkový deficit Pavla Žofáka, který byl po prvních dvaceti minutách na pravé záloze zralý na umělé dýchání. Nikdo mu ho ale nenabídl a tak si musel pomoci sám. V celkem vyrovnaném prvním poločase jsme ještě domácí do žádných větších šancí nepouštěli a s tím, co prošlo přes obranu, si bez větších problémů poradil Chmelda. Do vyloženějších šancí jsme v prvním poločase dostali spíše my. Jednu „vymyslel“ perfektní milimetrovou uličkou mezi stopery Honza Novák pro Mirka Naňka, domácí ale zachránil včasným vyběhnutím pod Mirkovy nohy brankář. Druhou připravil opět pro Mirka Naňka Marek Češpivo po pěkné akce po levé straně, Mirek však volil místo nahrávky lépe postavenému Pepovi Jedličkovi střelu, která mu ale bohužel vůbec nesedla. První poločas tak skončil 0:0.
                
V poločase druhém nám pak postupně docházely síly a tak jsme se vesměs pouze bránili. Před Chmeldovu branku začalo létat množství nebezpečných centrů a i rohů a standartek si domácí vypracovali výrazně více než v prvním poločase. Po jednom z rohů a prohraném hlavičkovém souboji pak zůstal hráč domácích před Chmeldou naprosto osamocen, naštěstí na míč hlavou nedosáhl a tak ho za ním stojící Lukáš chytil pohodlně do svých rukavic. Ke konci zápasu tlak domácích sílil a přicházeli i další šance. Trestňák z hranice velkého vápna naštěstí zachytila zeď a asi největší šanci domácím zlikvidoval skvělým zákrokem Chmelda, který po dalším z mnoha centrů vytěsnil nad břevno hlavičku domácího útočníka směřující neomylně za jeho záda.
                                
My jsme bohužel k ohrožení soupeřovi brány dostávali velmi sporadicky, ale i to nakonec mohlo stačit a mohli jsme kupodivu i vyhrát, i když by to bylo pro domácí dosti nespravedlivé. Mirek Naňko ale minul po pěkné akci z pravé strany a Pepově přihrávce levačkou z hranice velkého vápna tyč branky domácích doslova o pár centimetrů. Další slibnou akci, pro změnu po levém křídle, zhatila nepřesná přihrávka Máry Češpiva, kterou zachytil stoper domácích. K poslednímu ohrožení soupeřovy brány mohlo ještě dojít v závěru zápasu, kdy jsme rozehrávali trestňák z dobrých 30 metrů. Míč si vzal Pavel Žofák, kterému se povedlo z podobné situace hodně vystrašit před 14 dny gólmana Čafky, míč si nachystal, pořádně si zavázal kopačky a rozběhl se jako Cristiano Ronaldo.....a pak vystrašil místní ptactvo odpočívající na ochranné síti cca 10 metrů nad domácí brankou. Míč pro ně naštěstí nebyl nebezpečný, protože mířil ještě o poznání výše. Pavel pak, asi i vzhledem ke svým přípravám, sklidil nějaké vtipné komentáře od osazenstva „zahrádky“ místní klubové restaurace, ale to mu (a i nám ostatním) už mohlo být jedno, protože rozhodčí o chvilku později zápas ukončil a my získali v premiérové sezóně v B třídě další bod za bezbrankovou remízou 0:0.
                          
Myslím, že i přesto, že jsme byli ve druhém poločase pod dost slušným tlakem, tak jsme domácí do žádných velkých gólových šancí nepouštěli a za bojovný výkon jsme si ten bod snad i zasloužili. Doufám, že se všichni pokopaný (Aleš-koleno, Pavel Žofák-koňar, Mario) dají zdravotně dohromady, protože vzhledem k tomu, kolik nás tentokrát bylo, bychom mohli mít příští víkend při zápase s Bráníkem problémy dát dohromady i základní jedenáctku........
             
         
Sestava: Lukáš Chmelíček – Martin Plicka, Aleš Průša, Ondra Polák (C), Mirek Žofák – Marek Češpivo, Mario Jahoda (55. Dominik Šedivý), Honza Novák, Pavel Žofák – Mirek Naňko (89.Jakub Čáp), Pepa Jedlička
             
            
Slovo trenéra Radka Nováka na závěr: Za bojovnost a nasazení zaslouží pochvalu celý tým v čele s Chmeldou, který nás v bráně několikrát podržel. Byl to doslova vydřený bod, kdy jsme hlavně ve druhé půlce odolávali soustavnému tlaku domácích.