FK Ujezd - Řepy

9.kolo - neděle 16.10.2011 10:00

FK Ujezd nad Lesy - Sokol Řepy 0:2 (0:1)

Branky :

Sestava : Maršák Rudolf - Novotný David, Tabulka Dominik, Čermák Dan, Havel Jakub - Lipar Dominik, Plzák Lukáš, Zátka Lukáš, Černý Vojtěch - Tesařík Jan, Mruvčinský Martin

Střídali (hokejově): Herčík Tadeáš, Pořízka Jiří, Kuštein Tomáš

Komentář :

Uplynulé nedělní dopoledne jsme na domácím hřišti přivítali soupeře papírově z nejsilnějších - hostili jsme starší žáky z Řep. Sokol Řepy figuruje aktuálně na 2. místě průběžné tabulky výsledků a jediným stínem na jejich vítězné cestě je prohra s lídrem soutěže týmem Bohemians. Jak se již stalo podzimní tradicí, “zařídili” jsme pro domácí zápas komfortní počasí, babí sluníčko osušilo ranní jinovatku a mohli jsme se do toho pustit. Do zápasu jsme nastoupili se vztyčenou hlavou a rozvahou, proti týmu z druhého postu tabulky jsme mohli jen mile překvapit. Upřimně řečeno, jen ten největší optimista by v tomto zápase myslel na naše vítezství. Na hřiště vyrazila téměř celá základní sestava Újezda, do kompletního základu nám bohužel chyběl Voják a Drdlič. Řepy nastoupily ve velmi silné sestavě, zejména zadní řady jim jistili kvalitní a fyzicky vyspělí hráči, hrající s velkým nasazením a přehledem. Stejně tak golman hostí spolehlivě chránil svoji branku a pokryl s přehledem vše, co “propadlo” za záda jeho obránců. Jak již bylo řečeno, naši kluci mohli jen mile překvapit a nutno předem podotknout, že se jim to díky kvalitní hře a bojovnosti skutečně jednoznačně podařilo. Bez ohledu na konečný výsledek zápasu musím Újezd pochválit, kluci bojovali a sebejistému soupeři nadělali spoustu starostí. Objektivně však byly Řepy lepším soupeřem, tedy výsledek 2:0 v náš neprospěch byl reálným obrazem vývoje utkání. Sportovně je třeba přiznat, že více ze hry měl tentokrát opravdu náš soupeř. Na druhou stranu nám kvalitní výkon Újezda nechal zapomenout na “tragické výkony”, které jsme předvedli v několika předchozích zápasech a byl tak nepatrnou náplastí na ne zcela přesvědčivé výkony našich žáků. Rád bych dnes pochválil výkon všech hráčů bez rozdílu a vyzdvihl výkon golmana, který Vám kluci pochytal hned několik jistých tutovek! Pěkná práce, Rudo! Dle mého názoru jste bojovali, nechali jste na hřišti Vaše momantální maximum a tedy i všichni diváci rozhodně odcházeli s pocitem příjemného fotbalového dopoledne. Již po několikáté se opět jasně ukázalo, že si necháte “vnutit” hru soupeře, a to v pozitivním a bohužel i negativním slova smyslu. Jako dva protiklady tak působí Váš tragický výkon v minulém zápase proti FK Řeporyje na staně jedné versus skvělý výkon v tomto utkání proti Sokolu Řepy na staně druhé. V Řeporyjích jste přijali, neváham říci, “tragickou drbanou” soupeře, na zápas se skutečně nedalo dívat a do poslední chvíle jste se strachovali o hubené jednobrankové vítězství. Naopak kvalitní soupeř z Řep z Vás vytáhl maximum a bylo viděl, že fotbal hrát bezesporu umíte, a to více než dobře. Stačí jen nastartovat fotbalové srdce, chtít a náležitě bojovat kluci. Vzpomeňte si tedy na Váš kvalitní nedělní výkon hned příští víkend, kdy Vás v “derby” hostí SK Viktoria Žižkov. Derby tomu říkají kluci ze Žižkova, k tomu jsou pekelně nažhavení na vítězství, trenéři jim dokonce slíbili extra finančí odměnu za vítězství nad Újezdem…. Tato zdravý rozum postrádající “motivace” soupeře mne osobně opravdu dost mrzí a je odrazem toho, jak rychle se dá zapomenout na to, co ti 4 kluci z Viktorky, kteří v letošním roce hostují právě v týmu Újezda, za 7 let ve Viktorce nechali …. Pojďte na ně vletět a ukažte, jaký fotbal se hraje u Vás na Újezdě. Budete-li bojovat stejně jako tento víkend, nemám o Vás strach !!! Jděte do toho naplno, bojujte, jezděte, nechte tam fotbalové srdce …. Přijdeme Vám fandit, tak se nedejte !!!

Petr Zátka