FK Újezd nad Lesy - FK Bohemians Praha

11.kolo - středa 26.10.2011 10:30

FK Újezd nad Lesy - FK Bohemians Praha  1:7 (0:2)

Branky : Lipar Dominik (penalta)

Sestava : Maršák Rudolf - Kuštein Tomáš, Drdla Lukáš, Vojáček Lukáš, Votava Šimon - Lipar Dominik, Plzák Lukáš, Zátka Lukáš, Černý Vojtěch - Tesařík Jan, Herčík Tadeáš

Střídali (hokejově): Novotný David, Havel Jakub

Komentář :

Již tuto středu jsme po velmi náročném fotbalovém víkendu přivítali na domácím hřišti jednoznačného a neohroženého  lídra průběžné tabulky výsledků tým FK Bohemians Praha. Tento přeložený zápas  jsme odehráli za sychravého podzimního počasí proti týmu, který si do Újezda přivezl bilanci osmdesáti nastřílených branek, což znamená průměr 8 vstřelených branek na zápas !! Nutno říci, že v  tomto ohledu jsme tuto jasnou statistiku našeho soupeře nikterak nezhoršili a smrtící výsledek 1:7 jen potvrdil, že v soutěži jasně dominující Bohemka nemá na čele tabulky konkurenci. Přestože výsledek vypadá pro Újezd naprosto tragicky, dnešní zápas byl zápas dvou zcela odlišných poločasů. Za první polovinu zápasu je třeba kluky pochválit, většina z nich jela naplno, i když více ze hry měl určitě po celou dobu soupeř. Nicméně od začátku to rozhodně tak jednoznačné nebylo - již v 5. minutě jsme mohli skórovat, když střelu Herčuse na poslední chvíli kryl golman hostí. V tu chvíli však zafungovalo nevybíravé fotbalové pravidlo "nedáš-dostaneš", a tak zhruba o pět minut později, po školácké hrubce golmana, lovili naši kluci poprvé míč ze své sítě. Z tohoto pohledu byl pro nás první poločas milosrdný, soupeř se do přestávky střelecky prosadil už pouze jednou a do kabin jsme odcházeli s přijatelným mankem 2 branek. Tento rozumný výsledek však vyvažoval obrovský úbytek fyzických sil na straně našich borců, který se naplno projevil hned po hvizdu do 2. poločasu. Druhá polovina zápasu byla naprosto odlišná a nechala nám okamžitě zapomenout na rozumný výkon Újezda z první půle. Naše obrana vyráběla jednu chybu za druhou, fyzicky i technicky lépe vybavený soupeř se tlačil do naší šestnáctky zleva i zprava, Bohemka nás jednoduše řečeno přehrávala ve všech ohledech. Další brankostroj tedy na sebe nenechal dlouho čekat. Újezd se ze zbytku sil zmohl jen na několik marných šancí, které soupeř ve většině likvidoval v samotném zárodku. Z jedné takové šance se narodil také jediný náš vstřelený gól, kdy soupeř fauloval ve vápně a nařízený pokutový kop Dominik proměnil. Soupeř však do naší zdecimované obrany vstupoval stále častěji a stále s větší lehkostí a bohužel pro naše borce přidával jednu branku za druhou. Ukazatel skóre se tedy zastavil nemilosrdně na výsledku 1:7 ve prospěch Bohemky a milé překvapení se tentokrát nekonalo :-( Tězko říci, zda se na výsledku podepsala jen kvalita soupeře, který byl tentokrát jednoznačně nad naše síly nebo také únava z předchozích dvou víkendových zápasů, tak jako tak úspěch se tentokrát nedostavil. Vůbec se mi nechce říci, že bychom to čekali, ba naopak, doufali jsme, že naši kluci bojovným výkonem třeba překvapí. Tentokrát to nevyšlo, ale jedeme dál a zabojujeme za 14 dni v posledním zápase proti Miškovicím. Bojujte, makejte a vítězství musí přijít.

Petr Zátka