FC Přední Kopanina - FK Ujezd

14.kolo - neděle 25.3.2012 10:30

FC Přední Kopanina - FK Újezd nad Lesy 2:3 (0:3)

Branky : Pinkas Martin, Lipar Dominik, Plzák Lukáš

Sestava : Maršák Rudolf - Vojáček Lukáš, Drdla Lukáš, Grečl Michal, Novotný David - Mesjar David, Pinkas Martin, Plzák Lukáš, Zátka Lukáš - Lipar Dominik, Pořízka Jiří

Střídali (hokejově): Kuštein Tomáš, Tesařík Jan, Sneider Filip

Komentář :

Vítejte zpět milí fotbaloví přátelé a fanoušci újezdského fotbalu. Vítám Vás ve druhém dějství - vítejte v jarní části sezóny.

Do jarní části jsme vstoupili zápasem proti starému dobrému soupeři z druhého okraje Prahy. K prvnímu zápasu jarní části jsme nastoupili proti soupeři FC Přední Kopanina. Kopanina se po podzimní části sezóny pohybuje ve druhé polovině průběžné tabulky výsledků, tedy jsme přijeli s jednoznačnou ambicí - odvézt 3 vítězné body. Do samotného zápasu jsme nemohli vstoupit lépe, našeho soupeře jsme hned z prvního útoku dostali do nezáviděníhodné pozice, když po líbivé akci poprvé rozvlnil síť domácích Martin Pinkas, který vsítil naši zřejmě nejrychlejší branku sezóny. Stav 1:0 v první minutě utkání byl pro naše barvy příjemným překvapením, naopak pro soupeře ledovou sprchou. Tato rychlá branka se rozhodně projevila na vývoji prvního poločasu, soupeř se nestačil ani oklepat a za 4 minuty prohrával již o 2 branky. Druhou branku vstřelil z pěkné samostatné akce Dominik Lipar a rozbil tak naše obavy ze zimní přípravy, že "mu to přestalo střílet". Soupeř se téměř k ničemu nedostal, těžko se dostával na naši polovinu hřiště a jeho útoky končily na kopačkách zodpovědně hrající zálohy i obrany. Naopak Újezd byl jednoznačně na koni, naše převaha byla zjevná a výsledek se dostavil 15 minut před koncem poločasu, kdy si první jarní branku vstřelil také náš "obounohý" kanonýr Lukáš Plznička. Do šaten jsme tím pádem odešli spokojení, po jasné převaze nás doprovázelo vedení 3:0. Kdo si v tu chvíli řekl, že budeme ve vítězném tažení s přehledem pokračovat i ve druhém poločase, musel být v šoku!!! Náš výkon ve 2. poločase neměl s tím prvním nic společného. Naše barvy přestaly hrát, což se okamžitě projevilo na výsledku, kdy po samostatné akci chladnokrevně skórovala jediná slečna na hřišti. Rázem jsme byli na kolenou, přestali jsme hrát a nedalo se na to dívat. Zadní řady hořely, obrana se dokonce "ztrojovala" u o hlavu menších hráčů soupeře, za naše záda snadno utíkali útočníci soupeře, kteří by svou výškou bez problémů zapadli do kádru mladších žáků. Naše hra ztratila aktivitu, nápad, nasazení i chuť a skutečně se na to nedalo dívat. Soupeř se pochopitelně oklepal a začal velmi rychle vystrkovat růžky. My jsme naopak nevymysleli nic a tak zákonitě musela přijít i druhá kontaktní branka soupeře. Druhou branku jsme naštěstí dostali až na samotném konci utkání, tedy jsme se o hubené vítězství strachovali jen pár minut do konečného hvizdu. Ptáte se na celkový dojem? Opět jsme odehráli dvě naprosto rozdílné poloviny, v našich barvách jakoby hrály 2 rozdílné týmy, tedy scénář, který už jsme zažili v našem podání mnohokrát. Být více času, zcela jistě jsme dostali i třetí branku a ztratili jsme proti jednoznačně slabšímu soupeři 2 cenné body!!!! Naštěstí to dobře dopadlo, tedy hodně štěstí v sobotu, kdy nás čeká výrazně těžší soupeř ze Stodůlek. Soupeř, kterému jste na podzim ukázali, že když zabojujete, dá se dohnat i dvoubrankové manko. Tak na to nezapomeňte a hrrrrr na ně !!! :-) Přijdeme Vám fandit, tedy doufám, že nám uděláte radost a bude se opět na co dívat. Držím Vám palce kluci.

Petr Zátka