FK Újezd - Sokol Stodůlky

15.kolo - sobota 31.3.2012 10:00

FK Újezd nad Lesy - Sokol Stodůlky 3:1 (2:1)

Branky : Lipar Dominik, Pořízka Jiří, Plzák Lukáš

Sestava : Maršák Rudolf - Vojáček Lukáš, Čermák Daniel, Drdla Lukáš, Novotný David - Grečl Michal, Pinkas Martin, Plzák Lukáš, Zátka Lukáš - Lipar Dominik, Pořízka Jiří

Střídali (hokejově): Kuštein Tomáš, Tesařík Jan, Sneider Filip, Havel Jakub

Komentář

Do prvního domácího zápasu jarní části sezóny jsme  nastoupili v sobotu ráno za chladného "podzimního" počasí. Hostili jsme nevyspitatelného soupeře ze Stodůlek, který nám doma nadělal spoustu starostí. Čekal nás tedy zápas, do kterého jsme vstoupili s nejistotou, respektem a plni očekávání toho, co naše barvy dnes předvedou.

Již od úvodního hvizdu bylo naštěstí patrné, že soupeř se moc dobře fotbalově nevyspal a bylo jasné, že dnes bude Sokol hratelný soupeř. Újezd hrál od první minuty aktivně s chutí zvítězit, na začátku jsme si tedy vytvořili i několik velmi slibných šancí. Brankář hostí tak poprvé kapituloval již v 9. minutě. První branka se narodila po líbivé útočné akci našich barev, k zakončení se postavil Dominik Lipar a bylo to 1:0 pro domácí. Rychlá branka a relativně slabší výkon hostí nás poněkud uklidnil, navíc naši kluci nepolevili a tak ve 14. minutě lovil hostující golman míč ze své kasy již podruhé. Druhá branka si zaslouží jednoznačně palec nahoru, po nádherné akci a výborném centru z pravé strany hřiště skóroval do odkryté branky Řízek. Pěkná práce kluci! Do poločasu jsme soupeře k ničemu zásadnímu nepustili, Sokolíci ze Stodůlek se nedostali do žádné vážnější šance. Přesto Ruda do poločasu jednou kapituloval. Soupeřova akce ve stylu "když nevíš co s míčem, tak vystřel" ho natolik překvapila, že ke střele z dálky ani nezvedl ruce a rázem to bylo dramatických 2:1. Újezd se naštěstí nijak nesesypal, tedy nás do šaten doprovázelo zasloužené jednobrankové vedení. Druhý poločas byl z naší strany rozhodně herně lepší polovinou, dokázali jsme hru roztáhnout a zejména v první části druhého dějství jsme si ze stoupajícího tlaku vytvořili pár skutečných tutovek. Škoda kluci, kdybyste jen polovinu z dnešních gólovek proměnili, nebylo vůbec o co hrát a Sokolíci odletěli domů s debaklem. Ve druhé polovině jsme pokračovali v tlaku a na branku našeho soupeře se valila jedna pěkná akce za druhou. Škoda jen těch neproměněných šancí, mohli jsme několikrát skórovat a zápas dohrát v daleko větším klidu. Čtvrt hodiny před koncem jsme ze stoupajícího tlaku naštěstí přidali pojišťovací branku - Lipy nádherně zatáhl balón do vápna, v pádu našel Plzničku, který se pravačkou nemýlil a "s asistencí" hostujícího obránce rozvlnil síť Stodůlek potřetí. Do konce zápasu se již mnoho zajímavého nestalo, tedy na nás zaslouženě čekaly 3 vítězné body. Velmi cenné vítězství hoši. Máte pochvalu, hráli jste aktivně, s chutí po vítězství, tedy máte za dnešní výkon jednoznačně palec nahoru. Jen tak dál, jsme teprve na začátku, ale nemám o Vás strach, pokud budete takto pokračovat. Makejte, jezděte po zadku a pamatujte si - štěstí přeje připraveným ... :-)

P.S. S vrozenou skromností bych rád pochválil také mistrovský výkon hlavního pořadatele, který s naprostou profesionalitou udržel na uzdě emotivní vstupy zapálených fanoušku obou "nepřátelských" klubů ... :-)

Petr Zátka