FK KLánovice - FK Újezd

16.kolo - sobota 7.4.2012 10:30

FK Klánovice - FK Újezd nad Lesy 4:2 (2:1)

Branky : Plzák Lukáš, Lipar Dominik (pen.)

Sestava : Maršák Rudolf - Vojáček Lukáš, Čermák Daniel, Drdla Lukáš, Havel Jakub -Plzák Lukáš, Grečl Michal, Pinkas Martin, Zátka Lukáš - Lipar Dominik, Sneider Filip

Střídali (hokejově): Tesařík Jan, Kuštein Tomáš

Komentář

Do velikonočního "derby" jsme nastoupili proti našemu oblíbenému rivalovi - hostili nás sousedé z FK Klánovice. Klánovičtí na sobotu nepřipravili příliš jarní počasí, co chvíli to vypadalo, že Bílá sobota bude skutečně "bílá" a ke sněhovým vločkám nebylo daleko.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a s chutí vrátit sousedovi podzimní domácí porážku. Klánovičtí hoši, kteří operují aktuálně na 2. místě průběžné tabulky výsledků, nejsou jednoduchým soupeřem, přesto byli dnes jednoznačně hratelní. Oba týmy vstoupily do zápasu aktivně s chutí zvítězit. Hra se přelévala nahoru dolů, oba týmy si hned v úvodu vytvořily celou řadu slibných šancí. Šťastněji jsme vstoupili do zápasu my, kdy zhruba v polovině 1. poločasu zavelel k útoku Plznička a nádhernou levou nedal golmanovi klánovických žádnou šanci. Ti z Vás, kdo jste dnes nepřišli fandit, koukejte večer na TV Nova - Plznička a jeho gól bude dnes zcela jistě Tittelbachův borec na konec .... :-) Klánovičtí, hrající dopředu na jediného hráče, se z našeho hubeného vedení rozhodně nikterak nesesypali, naopak pořádali za naši obranu stále častěji kousavé výlety a bylo tak jen otázkou času, kdy svoje šance využijí. Stalo se tak jen pár minut od našeho úvodního gólu, kdy Rudu přehodil rychlonohý útočník Pepa a bylo srovnáno. Oba týmy hrály aktivně dopředu i dobře bránily, tedy je nutno říci, že se na to chvílemi dalo i celkem dívat :-) Bohužel jen těsně před odchodem do šaten jsme inkasovali podruhé - soupeř vystřelil pěknou střelu z dálky a Ruda na balón nedosáhl. Do šaten jsme tedy odcházeli s jednobrankovým mankem a touhou zápas ještě otočit. Do druhého poločasu jsme ovšem nevstoupili příliš šťastně - Ruda za pár minut po úvodním hvizdu kapituloval potřetí. Opět rychlonohý Pepa. V této fázi utkání jsme si všichni již naplno uvědomili, že náš dnešní neúspěch má jediný společný jmenovatel - dnes to byl zápas neproměněných šancí kluci! Kolik tutovek dokážete zahodit, nad tím mi zůstává rozum stát! Tedy buďte ke svému výkonu laskavě objektivní a nehledejte chybu ve výkonu rozhodčího.... Všichni jsme viděli, že sudí byl dnes opravdu naprosto "marnej", všichni jsme ale na druhou stranu viděli, co všechno umíte zahodit ... I kdyby dnešní tragický výkon rozhodčího a některá jeho rozhodnutí vypadala stokrát tak, jakoby od domácích dostal bohatou pomlázku, zápas jste si prohráli sami díky nevyužitým šancím. Měli jste jich tolik, že by se s tím daly odehrát 2 zápasy ...  Ale zpět do zápasu. V závěrečném dějství jsme soupeře jednoznačně zatlačili na jeho polovinu a rozhodně jsme ho dostali minimálně pod nepříjemný tlak. Z tlaku se rodily chyby, které jsme však opět nevyužili. V závěru jsme tedy dokázali už jen snížit, kdy si do vápna zaběhl pro kosu zezadu Víko a rozhodčí, i když asi nerad, musel za tento zákrok nařídit penaltu. Penaltu jsme kopali nadvakrát, pan rozhodčí si totiž všiml mikropohybu domácího golmana směrem kupředu a nechal penaltu opakovat (všem bylo samozřejmě nad slunce jasné, že kdyby náš střelec minul, opakování bychom se asi nedočkali). Konec zápasu jsme dohráli v tlaku a tak si i druhý tým tabulky náležitě oddechl, když rozhodčí v 67. minutě raději ukončil zápas ....!!! Klánovice jsme tedy dnes neudolali, ale ostudu jsme u sousedů určitě neudělali. Klánovičtí sousedé staví svoji hru jednoznačně na několika málo individualitách, které je třeba draftovat a všechno půjde příště mnohem lépe ... :-) Se vší vážností je třeba uznat, že náš dnešní soupeř byl nad naše síly, nikoliv však herně, ale díky taktické hře na rychlonožku Pepu, který dal dnes mimochodem hattrick a také díky velmi dobře hrající a zajištěné obraně. Tedy zase někdy příště sousedé .... :-)

Přeji Vám všem krásné a klidné Velikonoce a Vašemu holčičímu fanklubu v pondělí rychlé nohy a plná vědra ....  :-) Veselé Velikonoce všem!

Petr Zátka.