FK Újezd nad Lesy – Spartak Kbely 2:1 (0:1)

Neděle 25. srpna 2013 (tráva Újezd nad Lesy)

FK Újezd nad Lesy – Spartak Kbely 2:1 (0:1)

sestava FK Újezd nad Lesy:
Hlubuček - Daníček, Zeman, Mareš, Moudrý (58´Mára) - Pechar (58´Novotný), Otopal, Kovář P., Kohout - Fišer (73´Bednář), Křelina (77´Borovička)

připraveni na střídání: Cikhart, Pecho

branky: PK Kovář P., Kovář P.

První mistrovské utkání nás zastihlo ve velmi pohnutém stavu, když jsme se doslechli o tragické smrti našeho dlouholetého spoluhráče Vaška Mareše.

Začátek zápasu v tomto duchu pokračoval a trval až do dvacáté minuty, to už jsme prohrávali po nedorozumění Zemana a Hlubučka 0:1. Stalo se opět to samé jako před rokem, kdy jsme prohrávali rychlým gólem a pak jsme do soupeře bušili. Soupeř bránil v osmi hráčích, a dokud měl sílu, tak hrozil z brejků. Pár jich za první poločas měl, ale žádný už neskončil brankou. V celém prvním poločase jsme byli lepším mužstvem, ale nebylo to stoprocentní. Hlavně měl soupeř dostatek sil bránit naší kombinaci a stále se posouvat a vyplňovat prostory před svou brankou. Naše mužstvo se nemohlo dostat do klidu a vyrábělo dost chyb v rozehrávce a v přihrávkách. I to zakončení bylo zbrklé a nepřesné a nevedlo ke kýžené brance. Hlavně šance Kohouta volala po brance. První poločas skončil vedením hostů.

Do druhého poločasu jsme nastupovali s odhodláním skóre otočit a celý zápas vyhrát. V kabině jsme si řekli, že trpělivou nátlakovou hrou soupeře už tak unaveného dorazíme. Je pravda, že jsme soupeře snad za celý druhý poločas nepustili na naší polovinu, ale v koncovce jsme byli opět nedůrazní, nepřesní a zbrklí. Minuty ubíhaly rychle a nám se krátil čas na zkorigování výsledku. Naším střídáním jsme hru ještě více zrychlili a soupeř se jen s vypětím všech sil bránil už v deseti hráčích. V 88´ se dostal Novotný do vápna soupeře a ten skluzem našeho hráče fauloval. Byla nařízena penalta a tu bezpečně proměnil Kovář P. Chtěli jsme i v nastaveném čase skóre otočit, tak jsme vysunuli naší obranu hodně vysoko a soupeř nám nabídl svou chybou vsítit v 91´ vítěznou branku Kovářem P.

V celku to nebyl náš povedený zápas, ale vůle po vítězství slavila úspěch v podobě tří bodů. Vítězství jsme věnovali našemu dlouholetému kamarádu.

Václav Šebesta