FK Újezd nad Lesy – SK Citadel Dolní Chabry 2:4 (2:1)

Neděle 11. listopadu 2012 (tráva Újezd nad Lesy)

FK Újezd nad Lesy – SK Citadel Dolní Chabry 2:4 (2:1)

Sestava FK Újezd nad Lesy:
Hlubuček - Daníček, Zeman, Minář, Mára (82´Lanhaus) - Otopal - Pechar (62´Šrámek), Kovář P., Kohout, Kovář M. (70´Šebesta), Kaucký

připraveni na střídání: Křelina

ČK: 62´Hlubuček

góly: Kaucký, Otopal

K našemu poslednímu podzimnímu domácímu zápasu přijel soupeř z Dolních Chaber. Soupeř ještě půl hodiny před začátkem nebyl kompletní a tak se na těžkém terénu rozcvičoval jen náš tým. Deset minut před začátkem se soupeř vysoukal z kabin a párkrát se proběhl po hřišti a byl připraven k zápasu.

Začátek zápasu nás zastihl v dobré náladě a kombinačně se bylo na co dívat. I soupeř hrál na promáčeném měkkém povrchu dobrý fotbal. Byli jsme lepším mužstvem na hřišti a čekalo se jen, kdy vstřelíme gól. Šance na to byly. Až ta ve 22´se ujala a vedli jsme 1:0. Hned za málo minut se soupeř dostal na dostřel naší branky a po jejich zakončení se balon dostal za brankovou čáru, a když chtěl rozhodčí dát povel k výkopu z našeho malého vápna, tak se některý z našich hráčů ozval, že by to měl být rohový kop, protože balon jím byl tečován?!?!?! Zahrával se tedy roh a soupeř z něho vyrovnal na 1:1. Nadále jsme byli aktivnější a ve 38´jsme zvýšili stav na 2:1 po pěkném průniku Otopala. To už jsme měli ale další ložené šance, ale neproměnili jsme je. Do kabin jsme šli za stavu 2:1 a soupeř byl velmi rád, že to nebylo větším rozdílem. Už v závěru poločasu někteří hráči Chaber velmi dlouze odpočívali a byla na nich vidět velká únava.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem soupeře hodně roztáhnout a kvalitními a přesnými přihrávkami už tak unaveného soupeře dorazit. Naši hráči si tuto taktiku vůbec nevzali k srdci a začali nesmyslně spěchat a rychle nakopávat balony dopředu a tím jsme soupeře nemohli přehrát. Hráči Chaber byli zataženi a všechny balóny lehce odvraceli na rychlého útočníka, který nám dělal velké problémy. Po jednom takovém odkopu se dostal jejich útočník do rychlého brejku, který zachytil jen Otopal. Když ho před velkým vápnem předstihl a pokryl si balon, soupeř do něj zezadu strčil a on nechtěně odrazil balon lehce do strany, na který náš brankář už nedosáhl. Při snaze zachytit balon se vrhl náš brankář pod nohy soupeře a ten ochotně nafilmoval pád a byla z toho penalta a hlavně druhá žlutá karta pro našeho brankáře. Soupeř penaltu proměnil a mi jsme museli hrát o deseti. To ale byla hra naivní a velmi chaotická. V 70´šel na hřiště Šebesta s cílem oživit naši ofenzivu, ale vůbec se nedostal do hry. Tento chaos a naivita vyústila ve vstřelení ještě dvou branek do naší sítě po rychlých brejcích.

Výsledek byl pro nás možná krutý, ale za přístup a výkon některých hráčů zasloužený. Musíme si hlavně uvědomit, že fotbal na naší úrovni se hraje hlavně srdcem a žádný soupeř se neporazí sám. Všechno máme ještě ve svých rukou a tak doufám, že poslední zápas podzimu zvládneme a bude nás zdobit bojovnost a disciplína, která nás zdobila v předcházejících zápasech.

Václav Šebesta