FK Újezd nad Lesy – SK Ďáblice 1:1 (0:1)

Středa 7. listopadu 2012 (UMT Satalice)

FK Újezd nad Lesy – SK Ďáblice 1:1 (0:1)

Sestava FK Újezd nad Lesy:
Hlubuček - Daníček, Zeman, Minář, Mára - Otopal - Moudrý, Kohout (88´Kaucký), P.Kovář, Šebesta (76´Pechar) - Hladík (46´Křelina)

připraveni na střídání:

gól: Minář

V odloženém utkání, pro nezpůsobilý terén, jsme přivítali družstvo Ďáblic v našem azylu na umělém povrchu a za umělého osvětlení v Satalicích. Zápas velmi ovlivnil silný vítr.

V první půli jsme vyhráli los a začali hrát po větru. Soupeř zpočátku začal bránit až od půlky a čekal jak se zápas bude vyvíjet. Hned od úvodu se hrál velmi svižný a rychlý fotbal. Do dvacáté páté minuty jsme byli aktivnějším a nebezpečnějším mužstvem. Po gólu volali dvě velké šance Hladíka. V té první šel sám na gólmana hostí, ale ten ho vychytal a ve druhé po přiklepnutí od Moudrého pohotově vystřelil s hranice velkého vápna do protipohybu gólmana, ale i tento pokus zneškodnil. A tak přišla slabá chvilka na našeho obránce, který nechal nabíhajícího krajního záložníka vniknout do šestnáctky a po přemíře snahy mu odebrat balon se soupeř skácel přes nataženou nohu – jasná penalta. 0:1

Do poločasu jsme byli jak opařeni a už jsme si nevypracovali žádnou šanci a naše hra byla dost neuspořádaná. Ve 40´ se zranil náš zatím nejnebezpečnější hráč Hladík a tak se čekalo na hvizd rozhodčího.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s jednou změnou a to Křelina vystřídal Hladíka. Dlouho jsme se v útočné fázi hledali a nemohli jsme najít recept na hru proti silnému větru. Naše dlouhé pasy na rychlého Křelinu srážel vítr a soupeř v klidu tyto balony posbíral. Přibývajícími minutami jsme začali trochu riskovat a vysunuli jsme do útoku Kohouta a snažili jsme se dostat na dostřel kombinací po zemi. Soupeř hrozil jen s brejků, kterých vinou naší riskantní hry dopředu přibývalo. Ale mi jsme měli v brance našeho Hlubučka, který s námahou a s vypětím všech sil všechny zlikvidoval. V 76´střídal Pechar nevýrazného Šebestu a najednou se hra zrychlila a hlavně Pecharovy centry byly dost prudké a přesné a soupeři dělaly problémy. Od 80´ se soupeř už jen stáhl a už nenapadal tak agresivně a my měli dost času a přesnosti na rozehrávku a kombinaci. Fyzicky jsme začali mít navrch a toto vyústilo ve více našich standardních situací. Náš tlak zesílil a z jedné standardky jsme vyrovnali Minářem 1:1. Po vstřelení naší vyrovnávající branky jsme se už nepouštěli do bezhlavého útočení a v poklidu jsme dotáhli zápas do remízy. Chtěli jsme určitě vyhrát, ale k nešťastnému vývoji utkání a ke kvalitám soupeře, jsme za remízu rádi.

Václav Šebesta

Reportáž a rozhovory z tohoto zápasu na stránkách www.fotbalpraha.cz.