SK Hostivař – FK Újezd nad Lesy 1:2 (1:1)

Neděle 7. října 2012 (tráva Hostivař)

SK Hostivař – FK Újezd nad Lesy 1:2 (1:1)

sestava FK Újezd nad Lesy:
Hlubuček - Mára, Minář, Zeman, Daníček - M.Kovář (70´Šebesta), Otopal, Křelina (75´Moudrý) - P.Kovář, Kohout - Hladík (84´Kaucký)

připraveni na střídání: Havel, Denis

góly: P.Kovář, Hladík

K dalšímu mistrovskému utkání jsme zajížděli do Hostivaře. Dalo by se říct, že jsme měli mít lehčího soupeře aspoň podle umístění v tabulce. Opak byl ale pravdou. Soupeř to byl velice kvalitní, hlavně hodně pohyblivý a důrazný. Umístění tohoto mužstva v tabulce vůbec neodpovídá jeho výkonu.

Hned při zahájení prvního poločasu se do nás soupeř zakousl a do páté minuty nám dost zatápěl a vytvořil si tři dobré brankové šance a naši obránci s brankářem měli co dělat je odvrátit. Pak ale přišla 7 min a náš rychlý brejk po pravé straně. Křelina dobře zatáhl balón po pravé straně a stříleným nízkým centrem našel na zadní tyči Kováře P. a ten se nemýlil 0:1. Po vstřelené brance jsme začali utkání kontrolovat a dobrou kombinací jsme se dostávali víc a víc k soupeřově brance. Chyběl nám větší klid v zakončení a pojištění vedení další vstřelenou brankou. A tak přišel trest v podobě obdržené branky. Minář ještě na naší polovině zahrával přímí kop a ten se mu nepovedl a nahrál přímo soupeři. Ten z první poslal přihrávku na rozběhnutého útočníka a ten se prosmýkl mezi našimi dvěma stopery a úspěšně zakončil 1:1. Tento gól nás docela zaskočil, protože jsme dostali soupeře do hry a ten nám to do konce prvního poločasu předváděl. Byl rychlý, důrazný a opět začal být nebezpečný v koncovce. Hlavně jeho zahrávané rohové kopy byly velmi kvalitní a měli jsme dost práce se s tím vyrovnat. Hlavně byl na místě dobře chytající Hlubuček. Do kabin se šlo za stavu 1:1.

Do druhé půle jsme nastupovali s odhodlání převrátit vítězství na naší stranu. Také se nám to povedlo a našim rychlým útokům soupeř jen těžko odolával. Jedním naším útokem a důrazností jsme vstřelili druhou branku Hladíkem 1:2. Po této brance se hra opět dostala na vyrovnanou hladinu a útoky soupeře střídaly útoky z naší strany. Celý druhý poločas se bylo na co koukat, jen nepřesností z naší strany přibývalo. Jak v útočné fázi, tak i v obranné. Z toho jsem měl největší obavu, aby soupeř nevstřelil branku z naší hloupé chyby, protože jinak jsme dobře a obětavě bránili náš náskok. Pak ale přišla 78 min a Hladík se za pomocí ruky dostal před soupeře a šel sám na branku. Ozval se hvizd rozhodčího a za nemístné poznámky dostal Hladík žlutou kartu. Při dalším následném útoku z naší strany odmával pomezní ofsajd našemu útočníkovy a v půlícím kruhu si ulevil pro sebe P.Kovář slovem „jdi do prdele“ a hlavní arbitr p.Hruška neváhal a vytáhl červenou kartu. Rozčarování z udělení červené karty se na hráčích projevovalo až do konce zápasu, ale ten jsme už zvládli a vítězství jsme udrželi.

Musím konstatovat, že mužstvo v obranné činnosti pracuje velmi dobře a jsem s ním spokojen, ale v přechodové a útočné činnosti máme ještě hodně co zlepšovat. Dnešního vybojovaného vítězství si opravdu vážím a musím své svěřence pochválit.

Václav Šebesta