FK Újezd nad Lesy – FK Admira Praha B 2:1 (1:0)

Neděle 16. září 2012 (tráva Újezd nad Lesy)

FK Újezd nad Lesy – FK Admira Praha "B" 2:1 (1:0)

sestava FK Újezd nad Lesy:
Hlubuček - Mára (Folauf), Minář, Zeman, Daníček - Moudrý - M.Kovář, Hladík, P.Kovář, Pechar (Denis) - Kaucký (Šebesta)

připraven na střídání: Šrámek

góly: Hladík, Šebesta

Další mistrovské utkání jsme sehráli na domácí půdě a zavítalo k nám družstvo rezervy Admiry Kobylisy. Toto mužstvo se v loňském ročníku umístilo na druhém místě a proto jsme čekali velmi kvalitního soupeře.

Začátek zápasu nám vyšel velmi kvalitně. Po ubránění soupeřovy standardky jsme se dostali do rychlého brejku. Po levé straně unikl Kovář P. a přesným centrem před šestnáctku našel Hladíka a ten nekompromisně zakončil pod břevno. To běžela 3 minuta zápasu. I nadále jsme byli aktivnější a další šance na sebe nenechali dlouho čekat. Do těchto šancí jsme se dostali, ale jejich konečná fáze byla ukvapeně nebo špatně zakončená. Do patnácté minuty jsme byli lepším mužstvem, ale pak se naše mužstvo dostalo do útlumu a soupeř přebíral aktivitu na své kopačky. Párkrát to před naší brankou zahořelo, ale naše obrana vše vyřešila dobře a i štěstí nám párkrát pomohlo. Ve 38 minutě jsme museli střídat hrotového útočníka Kauckého a přišel Šebesta. Ten hru více méně zpřesnil a už se soupeř do konce poločasu nedostával do nebezpečných situací jako před tím. Do šaten se šlo s naším vedením.

Druhý poločas začal velkým náporem soupeře, ale vše jsme řešili velmi kvalitně. V 50 minutě zahrával soupeř přímý kop ze třiceti metrů. Střela to byla prudká a po pár tečích a naším špatným a nedůrazným odkopem se dostal útočník Admiry k odraženému balonu a ten vyrovnal na 1:1. Byla to velmi studená sprcha, protože jsme soupeře k ničemu nebezpečnému nepustili a svou nedůrazností jsme dostali soupeře na koně. Po obdržené brance jsme se dostávali dlouze do nějaké větší aktivity, která by nám opět vrátila vedení. Tato chvíle přišla po dlouhém výkopu našeho brankáře, který našel Pechara a ten balon sklepl na nabíhajícího Šebestu a ten tvrdou střelou pod břevno opět vrátil vedení na naší stranu. Od této chvíle to byl boj se vším všudy. Tvrdé souboje, rychlé přechody do otevřené soupeřovy obrany a v neposlední řadě pečlivé a poctivé bránění. Takto odehraný a odbojovaný zápas jsme potřebovali, aby si hráči uvědomili, že jen fotbalovostí a laxním přístupem se zápasy nevyhrávají.

Naše mužstvo mělo ještě dost nepřesností a dost chyb, ale na všem se dá něco zlepšovat. S takovým poctivým přístupem všech se můžeme jen lepšit.

Václav Šebesta