FK Újezd nad Lesy – FK Slavoj Vyšehrad B 3:0 (1:0)

Neděle 2. září 2012 (tráva Újezd nad Lesy)

FK Újezd nad Lesy – FK Slavoj Vyšehrad "B" 3:0 (1:0)

sestava FK Újezd nad Lesy:
Hlubuček - Mára, Minář, Zeman, Daníček - Otopal (Pechar), Moudrý - Šebesta, Kohout (Denis), P.Kovář - Kaucký (M.Kovář)

připraven na střídání: Šrámek

góly: 2x Kohout, P.Kovář

K dnešnímu mistrovskému utkání jsme nastoupili s jednou změnou v sestavě a to, že nahradil na levé straně Denise Mára. Jinak hrálo mužstvo beze změn, ale s větším odhodláním napravit prohru z minulého kola.

Mužstvo bylo ale asi dost pře-motivováno, protože jsme vůbec nezachytili začátek zápasu. Do desáté minuty jsme hořeli snad ve všem. Malý důraz, špatné a nepřesné přihrávky a v neposlední řadě přistupování k soupeři a zachycování útoků soupeře. Soupeř se připravil o vedení svým špatným zakončením nebo pomalým provedením kombinace. K naší spokojenosti jsme vždy zatáhli za záchranou brzdu jednou dobře hrajícím Márou nebo jindy stoperskou dvojicí a brankářem. V této fázi zápasu hrál soupeř velmi dobře, hlavně byl dost agresivní, rychlý a kombinačně na velké úrovni.

Po patnácti minutách se ale hra vyrovnala a pomalu se naše mužstvo dostávalo víc a víc do kombinace a hrozili jsme i dobrými akcemi na soupeřově půlce a tím jsme se dostávali na dostřel soupeřovy branky. Vyvíjeli jsme na soupeře větší tlak. Ve 39 minutě po jednom takovém tlaku ztratil soupeř balón a po důrazu Kohouta v šestnáctce jsme vsítili první branku 1:0. Do konce poločasu už se nic podstatného nestalo, jen soupeř začal více faulovat svojí zvýšenou agresivitou a to mu ubíralo možnost do přestávky korigovat výsledek.

Do druhého poločasu jsme nastupovali s upozorněním, že se soupeř pokusí o co největší kvalitu na to, aby vyrovnal nebo dokonce otočil výsledek zápasu ve svůj prospěch. Byli jsme na tuto variantu dobře připraveni a tak jsme naším kvalitním taktickým přístupem nedovolili soupeři vůbec nic. Kvalitně jsme kombinovali, zadní řady se doplňovali a nedělali chyby a v neposlední řadě jsme naší kvalitní útočnou hrou stále zaměstnávali soupeřovu obranu. Stále víc a víc jsme se dostávali do brejků, kterých přibývalo, protože soupeř čím dál tím víc hrál útočněji a nechával svoje zadní řady na holičkách. Po jednom takovém rychlém protiútoku jsme se dostali z pravé strany k centru a na přetažený centr, který prošel malým vápnem až na zadní tyč, se dostal připravený Kohout a ten nekompromisně zakončil na 2:0. To běžela 81 minuta.

Za tohoto stavu se projevila taktická a herní vyspělost našeho mužstva proti nezkušenému mládí a celý zápas už jsme kontrolovali až do závěrečného hvizdu rozhodčího. Ještě v závěru a to v 91 minutě proklouzl Kovář Michal po levé straně obránci soupeře do vápna až na brankovou čáru a následnou přihrávkou zpět našel volného Kováře Petra a ten dovršil naše první vítězství v tomto ročníku.

Vítězství se rodilo velmi těžce, protože soupeř měl velmi kvalitní mančaft a musíme přiznat, že jen jejich netrpělivost a herní nevyzrálost je připravila o lepší výsledek. Vítězství si velmi vážíme a ceníme si hlavně toho, jakým způsobem jsme toho dosáhli.

Václav Šebesta