Příprava: fotbalový turnaj v Borotíně

Celodenní turnaj o pohár starosty Borotína

Sobota 4. srpna 2012 (tráva Borotín)

FK Újezd nad Lesy – 1999 Praha 2:5 (0:0)

sestava FK Újezd nad Lesy:
Hlubuček - Mára, Mareš, Zeman, Fučík - Moudrý, Pechar, Daníček, P.Kovář, M.Kovář - Kohout

střídal: Bednář

K dalšímu přípravnému utkání jsme si zajeli až do Borotína u Tábora.

V prvním utkání jsme změřili síly s mužstvem Praha 1999. A byl to kvalitní soupeř. V prvním poločase to byl zápas vyrovnaný s málem šancí na obou stranách. Kombinace s naší strany vázla a hlavně hodně nepřesnými přihrávkami jsme dávali soupeři aktivitu na jejich kopačky.

Ve druhé půli jsme si vybrali v obraně chvilku nepozornosti a soupeř nám z rychlého brejku vsítil první branku. Za tohoto stavu jsme zvýšili aktivitu, ale k vyrovnání to nevedlo. Naopak po chybě ve střední části hřiště jsme opět z brejku inkasovali. Celou naší hru jsme otevřeli a soupeře jsme zmáčkli a ten začal dělat chyby, které jsme ale nevyužili. Za stavu 3:0 pro soupeře (opět z brejku!!) jsme vsítili kýženou branku, ale opět soupeř odskočil na tři branky (4:1). Po naší vstřelené druhé brance (4:2) měl na kopačkách Kohout vyloženou šanci, ale nedal a z protiútoku jsme dostali pátou.

Myslím, že hráči podali výkon na svých možnostech a hlavně dorostenec Bednář má velký fotbalový potenciál. Když bude dále takto pracovat, tak pro Újezd vyrůstá velký hráč.

Sobota 4. srpna 2012 (tráva Borotín)

FK Újezd nad Lesy – TJ Dražice 8:0

sestava FK Újezd nad Lesy:
Havel - Daníček, Mareš, Zeman, Fučík - Bednář, Pechar, Mára, P.Kovář - M.Kovář - Hlubuček

střídali: Moudrý, Kohout

Druhý zápas se hrál hned následně o třetí místo v turnaji a soupeřem bylo mužstvo Dražic. Toto mužstvo hraje 1.B. jsme přehrávali jak fotbalově, tak hlavně fyzicky. To znamená, že naše mužstvo stoupá po fyzické stránce a tu herní musíme ještě zapracovat.

V tomto utkání stojí za zmínku hra gólmana Hlubučka, který byl na hrotu hodně vidět a jeho nasazení bylo příkladné a odměnou mu bylo vsítění dvou gólů do soupeřovy branky. Taky stojí za zmínku tři góly Kohouta. Stav skóre se zastavil na 8:0 a tak jsme získali na turnaji třetí místo.

S umístěním jsem nebyl spokojen, ale přípravu tento turnaj splnil.

V.Šebesta