FK Újezd nad Lesy B – A.F.K. Olympia Šeberov 2:3 (2:0)

Sobota 4.5.2013 v 17:00, hřiště Újezd nad Lesy

FK Újezd nad Lesy „B“ – A.F.K. Olympia Šeberov 2:3 (2:0)

Sestava FK Újezd nad Lesy „B“:
R.Havel – J.Fučík, M.Folauf, T.Čermák, P.Mára – O.Sochovič, M.Krejčí (33.min. P.Váňa), T.Novotný, V.Denis - M.Pechar, V.Mareš (65.min. J.Borovička)

Branky: vlastní, V.Mareš

Dva rozdílné poločasy

Po podzimní prohře 0:1 na UMT v Šeberově jsme se těšili na odplatu na domácím hřišti. Začátek utkání tomu i napovídal a po 25 min. jsme po dvou rychlých akcích útočníka Michala Pechara vedli 2:0. Jednou si po jeho centru srazil hostující obránce míč do vlastní branky a chvíli na to po centru z druhé strany měl Venca Mareš snadnou úlohu a zblízka doklepl balon za záda hostujícího gólmana. Ve 33. min. musel po zdravotních problémech střídat Michal Krejčí, kterého nahradil Petr Váňa alias Kenya. I když do konce poločasu ještě několikrát Šeberovští ohrozili naši branku, stav se již neměnil.

V kabině se však neslavilo. Naopak jsme se navzájem upozorňovali, že vedení 2:0 je dost ošidný výsledek a že bude lepší přidat třetí gól nebo minimálně co nejdéle udržet soupeře na rozdílu dvou gólů. Jakoby snad v kabině o poločase nikdo nebyl nebo neposlouchal tyto pokyny. Ve druhém poločasu od začátku diktoval hru náš soupeř, což ústilo pouze k našim dlouhým odkopům z obrany, které se hned vraceli zpět při dalším útoku. Zhruba po 10 min. hry soupeř poprvé udeřil a tím se dostal na koně. Velmi záhy již srovnával na 2:2. Aby toho nebylo málo, přidal i třetí vítězný gól a dokonal tak zvrat v utkání.

K výkonu celého týmu mi nezbývá než se omluvit všem fanouškům, kterým se na naši hru asi nekoukalo moc hezky (jestli se na to vůbec dalo koukat…). Samotní hráči by si měli uvědomit, že všechny výsledky přicházejí pouze s perfektním přístupem v tréninku i v zápase a samozřejmě s kolektivním výkonem. Všechny tyto aspekty v poslední době postrádáme a je na čase si to otevřeně říct! Fotbalisti z nás už asi lepší nebudou, což musíme nahradit přístupem, zodpovědností a kolektivností a ne čekat, s čím na nás přijde soupeř a ono to nějak dopadne….

Již tuto neděli zajíždíme na hřiště lídra tabulky I.B třídy Sokol Kolovraty. Utkání začíná v 17:00, sraz v místě utkání v 16:00 nebo na hřišti v Újezdě v 15:30.