Jižní Město Chodov – FK Újezd nad Lesy B 2:0 (1:0)

Sobota 13.3.2013, 16:30 hodin, tráva Chodov

Jižní Město Chodov – FK Újezd nad Lesy "B" 2:0 (1:0)

Sestava:

Havel – Váňa (75.Podlipný), Folauf, Krejčí, Fučík (46.Čermák) – Sochovič, Ryšavý (80.Míra Huang Jie), Novotný, Denis – Fišer, Hladík

V předzápase derby pražských S zajíždělo naše bengo na hřiště nepříjemného a zároveň třetího týmu naší tabulky Chodova. Věděli jsme, že soupeř bude kvalitní a že vybojovat zde body bude chtít velkou bojovnost a nasazení.

Od začátku soupeř začal potvrzovat svou kvalitu, kdy nás svou trpělivou a dobře organizovanou hrou prvních 15 – 20 minut do hry příliš nepouštěl. Poté jsme ale začali vystrkovat růžky i my a dostali jsme se do několika slibných šancí. Zejména šance Klifa a Vlasty volali po gólu. Pak se do slibné šance ve vápně dostal dobře hrající Fiši, ale byl sestřelen – jasná penalta – alespoň jsme si všichni mysleli. Ovšem rozhodčí byl jiného názoru a nechal ve hře pokračovat. Ke konci poločasu se Chodov centry tlačil do našeho vápna a těsně před poločasem se nakonec i dostal k vedoucí brance. To když jsme po rohu odvrátili míč do strany a mysleli, že nebezpečí je zažehnáno, ovšem hned přišel další centr po kterém byla naše obrana dost rozhozená a nabíhající hráč Chodova se zblízka hlavou nemýlil – Radek byl bez šance. Škoda této branky téměř do šatny.

O půli jsme si řekli, že budeme dál pokračovat v trpělivém bránění a spoléhat se na brejky. To se nám celou druhou půli dařilo, ovšem dát branku byl pro nás dnes těžký úkol. Když už se nám podařilo vstřelit branku někdy v 80. minutě, tak pro údajný ofsajd neplatila. Jinak hra ve 2. půli byla převážně vyrovnaná a odehrával se nejvíc mezi vápny obou týmů. Nějaké šance a závary jsme měli my i Chodov, ale finální řešení nevycházelo obou týmům podle představ. Deset minut před koncem se na hrot vysunul náš kapitán Michal Krejčí a vzadu jsme už riskovali a hráli na 3 beky. Poté co jsme žádnou z našich šancí nevyužili, Chodov v poslední minutě zápasu využil jeden ze svých brejků a po centru do vápna vstřelil druhou pojišťující branku.

Body se nám dnes urvat nepovedlo a tak jsme utrpěli první jarní prohru, nutno podotknout, že asi zaslouženou. A tak jediným kladným momentem dnes je, že se do sestavy vrátili 2 zranění hráči – Matěj Folauf (koleno) a Čermis (koňar na stehně). Šanci na body budeme mít příští sobotu na domácím hřišti proti týmu Újezd Praha 4. Přijďte nás podpořit!!!

Matěj Folauf