FK Újezd nad Lesy B – Slovan Kunratice B 2:1 (0:1)

Sobota 6.4.2013 v 16:30, hřiště Újezd nad Lesy

FK Újezd nad Lesy „B“ – Sokol Kunratice „B“ 2:1 (0:1)

R.Havel – J.Fučík (J.Ryšavý), P.Mareš, M.Krejčí, P.Váňa (J.Gruber) – O.Sochovič, P.Mára, T.Novotný, M.Fišer - M.Veselý – V.Hladík

Připraven: D.Hlubuček

Branky: Fišer, Krejčí

Trenér: Picek

Dva rozdílné poločasy a zasloužené 3 body

První dubnový víkend jsme v prvním jarním utkání na domácím hřišti přivítali béčko Kunratic, kterému jsme měli po podzimní prohře na jejich hřišti co vracet (2:1). Postavení v tabulce naznačovalo, že bychom měli získat povinné 3 body. Úvod zápasu ovšem napovídal tomu, že jsme soupeře podcenili. Úvodní minuty bohužel přinesly na naše kopačky nepřesnosti, nebyli jsme schopni si přihrát, 3 přesné přihrávky za sebou byly spíše výjimkou. Ani pohybem naši hráči moc nehýřili. Občas jsme sice ohrozili branku Kunratic, ale bez úspěchu. I hosté občas vystrčily růžky. Ve 20. minutě se po kolmé přihrávce dostal za obranu útočník soupeře, kterého poslal k zemi zezadu na hranici velkého vápna Michal Krejčí. K údivu všech však neobdržel červenou kartu, ale hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop. S tím si Radek „Gigi“ Havel tentokrát neporadil a ztratil svoji jarní 100% úspěšnost při penaltách. Hostující útočník „Kachna“ mu nedal sebemenší šanci, ačkoliv směr vystihl – 0:1. Ani to nás bohužel neprobudilo a stále jsme nebyli schopni ohrozit výrazně branku soupeře. Do kabin se šlo za nepříznivého stavu.

Do druhého poločasu jsme po malé bouřce v kabině nastoupili s odhodláním zvrátit nepříznivý výsledek. Zpočátku však naše hra připomínala první poločas. Časem jsme naši hru zlepšili a tlačili se více k brance hostů. Po jedné takové akce si kousek od vápna převzal balon Fiši, poradil si i se 3 nebo 4 obránci Kunratic při nájezdu do vápna a poslal míč chladnokrevně po zemi podél vyběhnuvšího brankáře Kunratic – 1:1. Tento gól nás odrazil k výkonu, kdy bylo vidět na každém hráči, že nechceme nechat Kunraticím ani bod. Po jedné ze standardních situací okolo 70 min., kterou rozehrával Tomáš Novotný, si do vápna naběhl Krejčí, od kterého se míč odrazil do brány hostujících Kunratic – 2:1! Tento stav jsme ubránili až do konce. Hosté nám to svojí pasivitou a špatnou fyzickou kondicí ulehčili.

I tak je ale vidět, že ...

Dalším našim soupeřem bude v sobotu 13.4. v 16:30 v předzápase derby pražských „S“ Jižní Město Chodov, které nás přivítá na svém hřišti.