FK Újezd nad Lesy B – AFK Union Žižkov 2:0 (1:0)

FK Újezd nad Lesy "B" – AFK Union Žižkov 2:0 (1:0)

Havel - Mára, Mareš, Cikhart, Fučík (46.Denis) - Sochovič, Krejčí (50.Votánek), Novotný, Křelina (75.Ryšavý) - Fišer, Kaucký

Připraven: Hlubuček

Branky: Fišer, Kaucký

Trenér: Picek

Po dlouhé zimní přestávce, kterou jsme věnovali kvalitní přípravě na jarní boje o body, nás čekal v typicky "jarním počasí" soupeř Unionu Žižkov.

V Satalickém azylu jsme nastoupili s odhodláním získat první jarní body a v poměrně útočné sestavě jsme se o to od začátku dobrou kombinační hrou snažili. Na první zápas a sestavu, která toho spolu pohromadě moc neodehrála, jsme nehráli špatný fotbal a získali mírnou převahu. Po jedné z kombinací ve středu hřiště se k míči dostal Michal Kaucký, který krásným pasem vysunul Fišiho a ten s šancí naložil i přes svůj věk jako zkušený mazák a poslal nás do vedení 1:0. Do konce poločasu se skóre nezměnilo a tak byla o půli lepší nálada v Újezdské kabině.

O přestávce se pilně rozcvičovala nabitá lavička a hned po přestávce do hry naskočil Vojta Denis a dle známého hesla "nemám fleka kopu beka" se zařadil na post obránce.

Druhý poločas začal nešťastným zraněním našeho kapitána Michala Krejčího, který musel být po pěti minutách střídán a jeho místo ve středu zálohy zaujal Voty. V 55 minutě po akci soupeře naše obrana tak dlouho váhala s odkopem, až z toho byla penalta, když Clif fauloval ve vápně útočníka Žižkova. Penaltu ale bravurně zlikvidoval náš šedý vlk Radek Buffon Havel a tak se skóre neměnilo. Po penaltě byla hra vyrovnaná a na obou stranách byly k vidění slušné akce. K zakončení se na újezdské straně dostal hned třikrát Tomáš Novotný, ale buď netrefil nebo ho vyčapal gólman soupeře. Naštěstí jsme o přestávce v kabině nacvičili standartku a po Fišiho plachtícím rohu zatloukl hlavou Michal Kaucký 2:0. V závěru nám začali docházet síly a tak si o střídání řekl Kuba Křelina, na jeho místo přišla zkušenost v podobě vysportovaného Ryšky. Závěr jsme se snažili kontrolovat hru a zahrát si fotbal, ale velmi často jsme se nechávali strhnout ke komentářům k výrokům rozhodčího a vše se zkomplikovalo zraněním Michala Kauckého, který musel odstoupit ze hry a tak jsme posledních 10 minut bránili výsledek v deseti lidech. Vítězství i nulu jsme nakonec udrželi a tak jsme mohli v kabině spustit populární …a Újezd dnes, a Újezd dnes, a Újezd dneska zvítězil…

Všem hráčům díky za účast i za výkon, všem divákům díky za podporu i v počasí, které panovalo.

Příští týden nás na velikonoční pondělí v doufám již opravdu jarním počasí čeká soupeř Háje B, tak opatrně s pomlázkou kamarádi….