FK Újezd nad Lesy B – FC Háje Jížní Město B 3:1 (1:1)

Sobota 1. září 2012 (tráva Újezd nad Lesy)

FK Újezd nad Lesy "B" – FC Háje Jížní Město "B" 3:1 (1:1)

Sestava: Havel - Fučík, P.Mareš, Cikhart, Sochovič - Pechar, Krejčí (79. Hlubuček), Votánek, Valtr - Novotný, Křelina

Trenér: Picek

Branky: 81. a 87. (z pen.) Hlubuček, 17. Krejčí - 40. ---

Ve 2. podzimním kole přivítala újezdská rezerva na svém hřišti tradičního soupeře B-tým přeborových Hájů. Od první minuty utkání bylo znát, že takticky vyspělý a fyzicky dobře připravený soupeř bude pro naše hráče tvrdým oříškem. Do 17. minuty probíhala hra bez výraznějších okamžiků, domácí se sice dostávali snáze k brance soupeře, ale nedokázali ze hry vytěžit kvalitní zakončení. Soupeř se objevoval v našem vápnu pouze při standartních situací. V 17. minutě se domácí po vcelku nenápadné akci dostali do vedení. Pechar zatáhl balón po levé straně, navázal na sebe dva protihráče a vrátil míč pod sebe na Votánka, ten přes laxně bránícího obránce zakroutil míč do čtvrce, na malém vápně svedl Křelina souboj s domácím stoperem a brankářem, ten pouze balón škrtl rukavicí. Míč se snesl k nohám Novotného, který s přehledem balón přihrál lépe postavenému Krejčímu, který vsítil vedoucí gól. Zbytek prvního poločasu probíhal ve stejném duchu, bojovalo se především ve středu hřiště. Újezd měl několik nadějných akcí, ale nedokázal z nich vytěžit další branku. O to více mrzela situace ze 40. minuty, kdy se po standartní situaci soupeře z poloviny hřiště po odraženém míči objevil nikým nehlídaný záložník soupeře sám deset metrů před Havlem a nedal mu šanci.

V druhé polovině zápasu opadlo tempo, újezdská rezerva se s docházejícími silami zatáhla více do obranného bloku a soustředila se na protiútoky do otevřené obrany, kde zejména Křelina, Novotný a Pechar rychlostně a technicky přehrávali soupeřovu obranu. Háje nedokázali proniknout do újezdské obrany jinak než po nákopech nebo ze standartních situací, všechny jejich snahy ale bez problémů odvracela stoperská dvojice Mareš, Cikhart. I přes několik nadějných příležitostí (např.: Votánek, Novotný) spěl zápas k remízovému stavu. S tím ale nesouhlasil střídající Hlubuček, kterého poslal do hry za Krejčího v 79. minutě trenér Picek. Hned v 81. se do přečíslení 3 na 2 řítili Křelina, Hlubuček a Novotný. Křelina přihrával lépe postavenému Novotnému, ale sebevědomý Hlubuček si elegantně vzal míč a levou nohou nekompromisně z vápna zakončil přesnou ranou k tyči.

Kdo by očekával v závěru utkání tlak hostů, ten se zmýlil. Domácí stále hráli svoji zodpovědnou hru, soupeře k ničemu nepustili a naopak z dalšího protiútoku přišla třetí gólová situace. Míč se dostal ve vápně ke Křelinovi, ten si zasekl šikovně míč kolem obránce a nechal se faulovat. Ještě než Křelina dopadl na zem, sebral si Hlubuček balón a šel kopat svou druhou penaltu ve druhém zápase a nedal gólmanovi soupeře šanci a definitivně rozhodl utkání.

Další utkání sehrajeme v sobotu od 17 hodin na půdě Kunratic.