FK Újezd nad Lesy – FC Tempo Praha 1:3 (1:1)

Neděle 1. září 2013 (tráva Újezd nad Lesy)

FK Újezd nad Lesy – FC Tempo Praha 1:3 (1:1)

sestava FK Újezd nad Lesy:
Hlubuček - Mára (46´Borovička), Zeman, Mareš, Moudrý (72´Cikhart) - Daníček (80´Pechar), Otopal, Kovář P., Kohout - Křelina (72´Novotný), Fišer (83´Bednář)

připraveni na střídání: Pecho

branka: Kohout

ČK: 89´Pechar

Druhé mistrovské utkání jsme opět sehráli na domácí půdě s mužstvem Tempa, které v loňském ročníku spadl s přeboru.

Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně. Napadali jsme rozehrávku soupeře už na jejich půli a tak se Tempo nemohlo dostat do své silné zbraně a to rychlou kombinaci v plném tempu s následnými kolmými přihrávkami na nabíhající ofenzivní hráče. Naše aktivní hra se nám vyplatila v podobě vstřelené branky, kdy po úniku Křeliny po pravé straně následoval přízemní centr na nabíhajícího Kohouta a ten se nemýlil 1:0. I nadále jsme byli aktivní, ale brzdila nás v lepším výkonu v některých chvílích nepřesná přihrávka. Po jedné nepřesné přihrávce se dostal soupeř k balonu, nasměroval přihrávku na levou stranu a po rychlém úniku a následném centru soupeř vyrovnal 1:1.

Do přestávky to byl opravdu zajímavý zápas nahoru a dolu se šancemi na obou stranách. Zvláště ta naše po úniku po levé straně Fišera, který zasekl balón a zbavil se tímto soupeřova obránce a hezkým přízemním centrem našel Křelinu a ten rybičkou hlavičkoval těsně vedle pravé tyče. Byl to vyrovnaný mač se vším všudy, co k fotbalu patří.

Ve druhém poločase už to z naší strany nebylo tak povedené a tak jsme sáhli po střídání. Opak ale byl pravdou. Hlavně nám chyběly výpady našich krajních obránců, především Moudrý byl velice vidět. Po obdržení branky, která padla ze středu obrany, kdy jsme nedovedli odkopnout balón. Hráč soupeře se opřel do střeli bodlem a balón zaplaval takovým způsobem, že náš brankář ani nezareagoval 1:2. Chtěli jsme zvýšit aktivitu v útočné řadě a tak jsme opět prostřídali. Opět jsme po střídání byli slabší než před střídáním. Soupeř nám dal další branku po úniku z pravé strany. Úplně volný hráč soupeře se na velkém vápně opřel do balónu a trefil výtečně do šibenice 1:3. Nám ubývaly síly a už jsme se nedostali k tomu, abychom vyrovnali. Ještě pár minut před koncem jsme měli šance na zkorigování výsledku, ale nepodařilo se.

Zápas hodnotím kladně, i když jsme prohráli, odvedli jsme slušný výkon. Soupeř byl opravdu kvalitní a musíme mu pogratulovat k vítězství. Jestli navážeme na takto předvedený výkon v příštích zápasech, určitě se nemusíme bát o dobré výsledky.

Václav Šebesta