Sokol Dolní Počernice – FK Újezd nad Lesy 3:3 (0:1)

Pátek 6. září 2013 (tráva Dolní Počernice)

Sokol Dolní Počernice – FK Újezd nad Lesy 3:3 (0:1)

sestava FK Újezd nad Lesy:
Hlubuček - Daníček, Zeman, Mareš, Moudrý - Novotný (46´Kovář M., 89´Borovička), Otopal, Kovář P., Kohout - Křelina (82´Bednář), Fišer

připraveni na střídání: Krejčí, Havel

branky: Fišer 2x, Mareš

Další mistrovský zápas této sezóny jsme odehráli již v pátek 6.9. od 17:30 hodin na soupeřově hřišti proti týmu Sokol Dolní Počernice. K třetímu mistrovskému utkání jsme zajížděli do Dolních Počernic nezvykle v pátek. Tímto jsme vyšli vstříc domácím, kteří měli na sobotu připraveny oslavy stého výročí založení.

Zápas začal menším náporem domácích, s kterým jsme si víceméně poradili. Soupeř měl jedinou taktickou variantu a to dlouhé nakopávané balóny na dlouhého útočníka, který je sklepával na nabíhající spoluhráče. Na tuto taktiku jsme byli připraveni a vše jsme řešili v klidu. Jen soupeřovy autové hody byly velmi nebezpečné a právě z nich hrozilo největší nebezpečí pro naši obranu. Skvěle nám opět zachytal brankář Hlubuček a tak jsme se mohli po půl hodině radovat ze vstřelení vedoucí branky po rychlém brejku Fišerem 0:1. Celý první poločas se obraz hry nezměnil a tak se šlo do kabin s jednobrankovým vedením našeho týmu. Soupeř byl v první půli nebezpečnější a mi hrozili jen z brejků. Vůbec jsme se nedostávali do naší kombinační hry i zásluhou malého hřiště, které na Počernicích je.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s jednou změnou a to ohroženého kartou Novotného vystřídal Kovář M. Ten se ukázal ve velmi dobrém světle, hlavně jeho důraz a průniky po lajně dělali soupeři problémy. Přitlačili jsme soupeře k jejich vápnu zásluhou zpřesněním přihrávek a důrazu v osobních soubojích. Paradoxně při naší zlepšené hře jsme inkasovali náhodný gól. Při odkopu Daníčkem v našem velkém vápně byl nastřelen soupeř a balón se odrazil až do naší branky. Tato branka nás nepoložila a následně po dvou minutách jsme vstřelili druhou branku. Po zahraném rohovém kopu na první tyč se nekompromisně prosadil Mareš 1:2. I nadále jsme měli více ze hry a další branka vysela ve vzduchu. Stalo se tak v 72´, kdy po pravé straně obešel soupeře Kovář M. a nádherně nacentroval na malé vápno na nabíhajícího Fišera a ten už se nemýlil 1:3. Hned vzápětí jsme opět naší nátlakovou hrou vybojovali balón na naší levé straně a po následném centru do malého vápna šel před obránce soupeře skluzem Otopal a vsítil naší čtvrtou branku. Ale v udivení všech i soupeřů odmával asistent rozhodčího ofside. Po tomto zklamání se naše mužstvo dostalo do útlumu a toho využil soupeř ke vstřelení kontaktní branky na 2:3. Lépe řečeno jsme si dali Daníčkem vlastní branku, kdy chtěl soupeři balón vypíchnout, ale bohužel se trefil k tyči naší branky. Vše jsme ale měli ještě pod kontrolou až do 89´, kdy rozhodčí odpískal faul Kováře M. na půlící čáře (tento faul byl ale obráceně posouzený, mělo se pískat proti domácím). Po dlouhém centru do našeho vápna si vybíhal náš brankář pro balón a křikem si dal najevo, že vybíhá. Naši obránci zůstali stát a soupeřův útočník stačil před vybíhajícím brankářem tečovat balón do naší sítě. Sprcha z vyrovnávající branky na nás dolehla silně a v další jedné minutě hry (nenastavovalo se nic) už jsme nemohli na toto reagovat.

Václav Šebesta