FK Újezd nad Lesy – SK Ďáblice 2:2 (1:1)

Neděle 15. září 2013 (tráva Újezd nad Lesy)

FK Újezd nad Lesy – SK Ďáblice 2:2 (1:1)

sestava FK Újezd nad Lesy:
Hlubuček - Daníček, Zeman, Minář, Moudrý - Křelina (75´Kovář M.), Otopal, Kovář P., Kohout - Fišer (78´Mareš), Novotný (64´Kaucký)

připraveni na střídání: Votánek, Váňa, Havel

branky: Daníček, Kovář P.

K dalšímu mistrovskému utkání přijel na náš stadion ambiciózní celek z Ďáblic. Toto mužstvo se do poslední chvíle loňského ročníku pralo o postupové místo, tak se dal očekávat kvalitní mač a také byl.

Ale nepředbíhejme. V nedělním dopoledni se k zápasu postupně omluvili Krejčí, Borovička, Mára a Bednář (všichni zraněni ze sobotního utkání našeho béčka). Dále nemohl být připraven ani Folauf (zranění z minulého týdne) a Cikhart (mimo Prahu). Ale ta největší omluvenka přišla od Mareše, který byl s chotí v porodnici. Dalo by se říct, že se nám rozpadla celá obrana, hlavně stopeři. Proto jsem neváhal a zavolal dlouhodobě zraněného Mináře, který čeká na operaci. Vše jsme s ním prodiskutovali a on souhlasil, že nám v tomto zápase pomůže a nastoupí dokud bude moc po zdravotní stránce. Dále jsme povolali hráče z našeho béčka Váňu a Votánka, kterým tímto děkuji. Po všech těchto trablech se mi ozval Mareš, že už se mu narodila dcera a on urychleně jede z porodnice rovnou na zápas. Opět velké poděkování.

Zápas začal naším velkým náporem a soupeř jen s námahou odvracel naše rychlé útoky. Po patnácti minutách se hra pomalu vyrovnávala a i družstvo Ďáblic ukazovalo svou kvalitu. Když už se hra úplně vyrovnala, tak měl soupeř rohový kop. Při našem nedůrazném osobním bránění v našem vápně se dostal nikým nebráněn soupeř k míči a hlavou vsítil vedoucí branku soupeře 0:1. K našemu štěstí jsme Daníčkem vyrovnali hned po dvou minutách. Také po našem rohovém kopu šel soupeřův brankář do výskoku na balón, který špatně vyrazil. Pak se k němu dostal na zadní tyči Daníček a nemýlil se 1:1. Za tohoto stavu se šlo do kabin.

Ve druhé půli to byl velmi kvalitní fotbal z obou stran. Akce střídali akce a bylo se na co dívat. Po naší ztrátě ve středu hřiště se soupeř dostal k rychlému brejku po pravé straně. Následný centr do vápna jsme ještě odvrátili, ale balón se dostal na hranici velkého vápna k soupeři a ten v klidu zavěsil k pravé tyči 1:2. Vzápětí jsme zvýšili tempo hry a vypracovali jsme si mírný tlak na soupeřovu branku.

Po narážečce Moudrého s Kohoutem se dostal Moudrý do vápna soupeře a po ztrátě balónu se ihned svým agresivním napadáním dostal zpět k míči a ten přihrál na šestnáctku Kovářovi P. a ten tečovanou střelou vyrovnal 2:2.

Po zbytek zápasu to byl opravdu boj o vítězství, který však ani jedno mužstvo nepřevrátilo na svou stranu. Zápas byl vyrovnaný po celou dobu utkání a tak se zrodila remíza. Naše je to druhá za sebou a soupeř má ze čtyř zápasů čtvrtou!!!

Opět budu chválit hráče za přístup k utkání a nasazení. Jinak máme ještě hodně na čem pracovat a zlepšovat.

Václav Šebesta