PSK Union Praha – FK Újezd nad Lesy 2:2 (0:1)

Sobota 21. září 2013 (tráva PSK Union Praha)

PSK Union Praha – FK Újezd nad Lesy 2:2 (0:1)

sestava FK Újezd nad Lesy:
Hlubuček - Daníček, Zeman, Mareš, Moudrý (72´Novotný) - Křelina, Otopal, Kovář P., Kohout (70´Kovář M.) - Fišer, Kaucký

připraveni na střídání: Váňa, Bednář, Pecho

branky: Fišer, Daníček

K dalšímu mistrovskému utkání jsme zajali v sobotním dopoledni na velké hřiště Unionu Strašnice.

Utkání začalo mírnou převahou našich borců. Dobře jsme kombinovali a využívali jsme celou šířku hřiště. Soupeř hrozil z rychlých brejků, které jsme velmi dobře řešili v čele s gólmanem Hlubučkem. A tak se rodili šance na opačné straně, kde jsme využívali rychlonohé hráče (Křelina,Fišer). Dobře pracoval pro mužstvo Kaucký, který vybojoval hodně balónu pro naše hráče. Jedna taková akce se zrodila po vyhraném souboji Kauckým a rychle se dostal balón na pravou stranu na nabíhajícího Křelinu. Ten už sám mohl klidně zakončovat, protože byl sám proti brankáři soupeře, ale nehamounil a předložil balón nabíhajícímu Fišerovi a ten už měl jednoduchou pozici a nezaváhal 0:1. Obraz hry se v prvním poločase nezměnil. I nadále jsme dobře kombinovali, balón šel z nohy na nohu na jeden dotek a soupeř chvílema nevěděl kam dřív skočit. Jen góly se nám nepodařilo vstřelit, zvláště Kohout sám před brankářem netrefil hlavou míč. Šlo se do kabin za stavu 1:0 v náš prospěch.

Do druhé půle vletěl náš soupeř se třemi útočníky a začal hrát na riziko a nakopával jeden dlouhý balón za druhým za naší obranu. My jsme nepochopitelně začali zmatkovat a z toho se kupili chyby, které soupeř zúročoval v šance. Zatím se nám i v tom zmatku dařilo odolávat, ale přišla malá chyba ve vápně a nařízená penalta. Soupeř ji proměnil a bylo 1:1. V následujících chvílích se celá naše hra zhroutila, začali jsme balóny nesmyslně nakopávat. To byla voda na soupeřův mlýn, protože měli v obraně velice velké hráče a ti hned balón vybojovali a hned vraceli na vysunuté nevracející se spoluhráče a ti nás potrestali vstřelením vedoucí branky 2:1. Na to jsme reagovali střídáním dalších ofenzivních hráčů a naše hra se začala pomalu měnit. Začal náš veliký nápor k vyrovnání. Šest minut před koncem se nám podařilo vyrovnat Daníčkem 2:2. Do konce utkání zbývalo už jen pár minut a soupeř si svůj první bod pohlídal.

Z naší strany nepochopitelný „blikanec“ ve druhé půli. Nepochopím, jak si můžou někteří hráči dělat na hřišti, co chtějí a neplní určenou taktiku. Tvrdě jsme na to doplatili ztrátou dvou bodů.

Václav Šebesta