FK Újezd nad Lesy

Přeskočit navigaci
FANSHOP
TÝMY

Fotbalový klub Újezd nad Lesy
Čentická 1470

190 16 Praha 21 - Újezd nad Lesy

Sekretář klubu: Zeman Tomáš
Tel: 603 101 900
              
Pro další kontakty využijte v hlavním menu Kontakty...

       

Informace o klubu + kontakty, hrané soutěže a rozpis všech zápasů naleznete  zde.

Mapu hřiště Čentická naleznete zde.

Mapu hřiště Pilovská naleznete zde.

 

Kde sledujete výsledky našich týmů?
Webové stránky FK ÚnL 20 (26%)
FB našeho FK ÚnL 15 (20%)
Stránky PFS fotbalpraha.cz 28 (37%)
Stránky FAČR fotbal.cz 10 (13%)
Jiné 3 (4%)
Celkový počet hlasů: 76

Újezd nad Lesy bude hrát o záchranu v A třídě s trenérem Čabalou

Rozhovor s trenérem Ivanem Čabalou ze stránek www.fotbalpraha.cz:
                                    
Újezd nad Lesy bude hrát o záchranu v A třídě s trenérem Čabalou (31.1.2014)

Újezd nad Lesy má vytáhnout z bryndy nový kouč. V zimní přípravě nabírá tým formu pod vedením exligisty Ivana Čabaly, který před lety válel za Spartu. Naposledy vedl středočeský Nymburk, teď má zvednout Újezd z předposlední příčky pražské I. A třídy skupiny A. Za celý podzim vyhrál tým jen jednou. „Bude to těžké, ale budeme bojovat. Chceme soutěž zachránit,“ řekl Čabala.

                                       
Nymburk se pod vaším vedením zvedl, čím vás oslovila nabídka Újezdu?

V Nymburce jsem byl spokojený, byl tam mladý tým, který jsme dali dohromady. Když jsem tam šel, tak byl taky u spodku tabulky, ale teď jsme byli v prostředku středočeského přeboru. Měl jsem práci, která se dala s trénováním tam skloubit, ale to skončilo.
                       
Takže vám přišlo vhod, že zavolal Újezd?

Loni před svátky se mi ozvali známí s nabídkou. Ze Šestajovic to mám asi dva kilometry, vyhovovalo mi to. Mám to kousek, sladím to s prací.
                       
Jenže při pohledu na tabulku to není úplně optimální: osm bodů má i poslední tým tabulky PSK Union a i ten vyhrál dvakrát a Újezd jen jednou…

Je pravda, že když jsem se chtěl podívat na to, jak si na podzim vedli, tak jsem tým nejdřív hledal v tabulce nahoře. Špatně jsem koukal. (usměje se) Ale dohodli jsme se. Prioritou je samozřejmě záchrana. Klub má výročí, chceme I. A třídu zachránit. Jak už jsem říkal, i když jsem přišel do Nymburka, bylo to na padáka a srovnalo se to.
                            
Byla podmínkou toho, že jste na spolupráci kývl, dohoda, že si přivedete posily?

Dostal jsem volnou ruku, abych přivedl dva, tři hráče. S týmem se pořád seznamuji, kluci pracují dobře, účast na tréninku je dobrá. Možná nejsou zvyklí na takové tréninky, ale pracujeme na tom, abychom se zlepšili.
                              
Říkáte, že hráči nebyli zvyklí na „takové“ tréninky. Co máte na mysli?

Zdá se mi, že hráči byli trochu málo připravení, co se týče fyzičky. Ale to se spraví. Když jsme šli do prvního zápasu, tak jsem všechno spíš jen sledoval, druhý zápas už vypadal jinak, tam už jsem si řekl své a proházel sestavu. Když má někdo od sudičky dáno, že bude hrát pravého beka, tak tam prostě bude hrát.
                                                 
Jaký tedy máte z týmu dojem?

Jsou tu šikovní kluci, fotbaloví. Co se týče věkové skladby týmu, tak je to takový mix. Chtěl bych, aby byli hráči na trávníku odvážnější, je třeba to sladit.
                                      
Újezd měl ve svém středu vždy kanonýra, nebo jinou silnou osobnost. Nechybí mu právě takový hráč?

Je to tak. Byli tu Frýda, Časko, nebo Škoda. Je pravda, že takový fotbalista tu schází. Je třeba, aby tu byl hráč, co si nejde jen zahrát, ale jde vyhrát a klidně týmu vynadá. Jasně, fotbal na téhle úrovni je koníček, ale jakmile si člověk vezme na sebe triko a jde na hřiště, tak to musí odjezdit.
                                                    
Takže přijdou zkušení fotbalisté?

Třeba to nemusí vyjít, ale budeme se snažit o to, aby nás posílili hotové fotbalisté. A to do obrany, zálohy i útoku. Je třeba, aby přišla osobnost. Přijde mi, že na tom hráči fotbalově nejsou tak špatně, jak vypadá tabulka. Ale někdy už se pod vlivem těch výsledků bojí něco udělat.
                     
Újezd přitom vyhrál hned v prvním kole nad týmem Kbel 2:1 a nevypadalo to zle. Jenže do konce podzimu už nezvítězil, to muselo být frustrující, nemyslíte?

Taky jsem si toho všiml a ptal se při jednání vedení klubu, jak je možné, že to nechali zajít tak daleko. Měli to podle mého nejspíš zkusit řešit dřív.
                                     
A co vám odpověděli?

Jak jsem říkal, v prvním kole vyhráli. No a pak čekali, že se to všechno otočí. Jenže to se nestalo. Měli také hodně hráčů zraněných. Makáme na tom, třikrát týdně trénujeme, k tomu jsou zápasy zimního turnaje ve Střešovicích. Chci, aby si kluci začali na hřišti věřit. Ty další mančafty nejsou herně zase tolik jiné. Je potřeba vyhrát nějaké zápasy a určitě to půjde nahoru.
                                        
Jakou v téhle situaci volíte strategii? Bylo by třeba biče, nebo odlehčení?

Naskytne se šance pro obě věci. Kluci dostanou zabrat, ale zase si musíte uvědomit, že každý z nich má práci, školu, tak zase abych přišel a někomu na tréninku nadával... To ne. Já chci jedinou věc: když už člověk přijde, tak ať tu hodinu, hodinu a půl, odmaká. To není nic špatného. Když si na sebe vezmu to triko, tak si to své prostě uhraju. Tak to musí hráči cítit a chtít.
                                           
Vracíte se fotbalově po nějaké době do pražských soutěží. Berete tohle angažmá jako šanci se připomenout, je to pro vás výzva?

Určitě je to výzva. Jsme v tabulce tam, kde jsme, a já vidím, že to klukům není lhostejné. Nikdo nechce, aby se zahučelo. Je jasné, že jaro bude těžké a každý bude chtít vyhrávat. Nebude to jednoduché, ale my se o to musíme poprat. Chceme to zachránit a budeme bojovat.

                                 
René Machálek