B - muži:Sobota 17.5. 17 hod FK Ujezd nad Lesy - Cholupice

Fk Újezd nad Lesy B - Cholupice B

V sobotní odpoledne vyběhli újezdští fotbalisté k domácímu zápasu s Cholupicemi. Byl to souboj dvou týmů ze spodní části tabulky a byl očekáván vyrovnaný boj o body.
   Bohužel počasí se po celou sobotu rozhodlo zalévat a díky vytrvalému dešti se hřiště před zápasem proměnilo v jednu velkou louži. Zápas odložen nebyl a obě jedenáctky vyběhly na hřiště. Taktika byla jednoduchá, nakopnout míč dopředu a snad se nějak dopraví do branky. Díky prudkému dešti a stavu hrací plochy neměla hra s fotbalem nic moc společného.
   Oba týmy se snažily víceméně přetlačit soupeře v osobních soubojích, kterých bylo požehnaně. Vodit míč do kliček nebo do sprintu bylo téměř nemožné, stejně tak i přihrávky končily nejčastěji v půlce zamýšlené cesty na kopačky spoluhráče.
    Těch několik málo brankových příležitostí si v prvním poločase dokázaly vytvořit především Cholupice, ale ani jednou střelci hostů nemířili přesně.
    Druhý poločas nepřinesl žádnou změnu hry. Stále lilo jako z konve a nedalo se dělat nic jiného, než hrnout míč loužemi k bráně soupeře a pokusit se skórovat. Bylo jasné, že kdo vstřelí první branku, bude i vítězem.
   Rád bych řekl, že jsme to byli právě my, kdo dokázal proplavat všemi loužemi a soupeři až do sítě, ale byly to Cholupice, kdo se radoval. Střela přišla z úhlu, Havel skvěle zakročil, ale přistál v louži, míč vedle něj a druhý útočník měl snadnou práci s doklepnutím míče do brány.
   Hosté bohužel o několik minut později přidali druhý gól, podobný tomu prvnímu. Náš osud byl téměř zpečetěn. Před závěrem dokázal už jen Šebesta po samostatném úniku korigovat výsledek na 1:2.
   Za tuto prohru může jenom smůla, nelze se na naše borce zlobit, protože v takových podmínkách se dá hrát jen na náhodu. Snad se počasí do příště umoudří.