B - muži:Sobota 11.5. 17 hod Kyje- F K Ujezd nad Lesy

Kyje - Fk Újezd nad Lesy 2:1(1:1)

Havel

Folauf             Mareš        Krejčí     Fučík(65:Gruber)

Cikhart

Malý                               Šebesta        Moudrý

Bednář(80.Podlipný)

Plašil(70.Damborský)

Branky.Cikhart

V neděli 11.5. jsme zavítali na hřiště Kyjí. Kyje přes zimní přestávku značně posílily a nyní se pyšní titulem „nejlepší tým jara“. K zápasu jsme nenastupovali s nijak velkým očekáváním získání bodů, byli jsme si vědomi síly, kterou Kyje mají, ale zároveň jsme chtěli další dobrý tým obrat o body.
   Zápas byl z naší strany lehce nervózní. Nevycházela nám kombinace a hned v úvodu jsme kupili jednu nepřesnost za druhou. Soupeř naše chyby trestal značnou herní převahou, která musela být z naší strany řešena častým faulem a rohovými kopy Kyjí. Domácí zahrávali 5 rohů v prvních 10 minutách.
   Na druhou stranu jsme to byli my, kdo otevřel skóre zápasu. K míči se ve vzdálenosti 30 metrů od soupeřovy svatyně dostal Cikhart, lehce si ho postrčil a neskutečnou střelou zavěsil pod břevno. Pro naši hru byl gól jasná vzpruha, ale bohužel, ani po něm jsme nedokázali do rozehrávky vnést potřebný klid a výsledkem bylo hraní na nejistotu vzduchem.
   K naší smůle soupeř nedlouho po nás také vstřelil branku. Obrana propadla při bránění standartní situace a útočník Kyjí se ocitl na vápně nikým nebráněný. Krejčí se pokusil obětavým pádem střelu zablokovat, ale pouze jí ztečoval do brány.
   Bylo vyrovnáno a soupeř měl více ze hry, což dával najevo značnou převahou v útoku, který jsme řešili více fauly, než chytrým bráněním. Gólové příležitosti domácích však likvidoval jistý Havel, který byl na zápas dobře připraven.
   Naděje na úspěch v zápase nám svitla krátce před poločasem, když domácí neudrželi nervy na uzdě a dali hlasitě najevo, že se rozchází v názoru na vedení zápasu s hlavním rozhodčím. Následně byl útočník Kyjí po druhé žluté kartě vyloučen a soupeř dohrával poločas v 10 lidech.
   Druhý poločas začal za stavu 1:1 a naší 45.minutovou přesilovkou. Situace vypadala více než nadějně. Nicméně újezdští neměli svůj den. Naše kombinace vázla i přes zmíněnou přesilovku a soupeř nás dokonce každou další minutou tlačil více do obrany. Místo rychlé hry po zemi jsme hráli nakopávané míče dopředu, což bylo přesně obráceně, než jsme měli hrát.
   Drtivý nápor, kterým nás Kyje zaměstnaly, tak logicky nemohl skončit jinak. Útočník domácích se ocitl na vápně s dostatečně velkým osobním prostorem, aby si míč zasekl, připravil a chladnokrevně zakončil k tyči. Vidina bodů se rozplynula jako letní mlha s osmou hodinou ranní. Kyje ukázaly daleko větší hlad po vítězství a poslední dvacetiminutovku zápasu jsme dohrávali pod velkým tlakem soupeře, který ukazoval, že mu nestačí jen jedna vedoucí branka.
   Kyje zvládly druhý poločas přesně, jak měly. My si za prohraný zápas můžeme sami, díky naší nedůslednosti, nesoustředěnosti a nepřesnostem. Nedokázali jsme porazit soupeře ani po celém poločase přesilovky, což potvrzuje fakt, že proti oslabeným týmům vůbec neumíme hrát.
   Rozhodčí tentokrát zápas absolutně nezvládli a to, co předváděli domácí funkcionáři na lavičce, se nevidí každý den. Vulgarismy doplňující prakticky každé písknutí do píšťalky by naplnily olympijský plavecký bazén, hanba.
   Snad do příštího zápasu nastoupíme ve větší formě a s lepší herní morálkou. Řekněme si to na rovinu, tenhle zápas jsme po*****.