B - muži:Sobota 19.4. 17 hod FK Ujezd nad Lesy - Újezd Praha 4

FK Újezd nad Lesy - Újezd Praha 4

Pecho

Borovička     Mareš    Cikhart    Fučík (65:Folauf)

Podlipný(46:Malý)

Plašil(65.Votánek)            Šebesta     Moudrý

Svoboda(80.Andras) Veselý

FK Újezd nad Lesy – Muži „B“

soupeř: SK Újezd Praha 4
výsledek: 1:1 (0:1)
počet diváků: neznámý

K zápasu 18.kola jsme nastoupili na domácí půdě proti lehce favorizovanému soupeři z Prahy 4, který se přetahuje s Jižním Městem Chodov o první příčku tabulky.
   Oběma týmům chyběli důležití hráči a do zápasu se nastoupilo trochu vlažně. Z kraje zápasu se nám nedařilo dostat klid do kopaček a soupeř získal lehkou herní převahu, které vyústila v několik šancí. Skvěle chytající, Pecho vytáhl několik zákroků, ale na střelu, kterou v 10.minutě z hranice velkého vápna vypálil útočník Újezdu byl bohužel krátký.
   Paradoxně právě obdržený gól nás dostal do hry. Šance se začaly rodit i na naší útočné polovině, kde dobře pracoval Svoboda, který sklepával vysoké centry a dokázal se protlačit i k zakončení. Sahali jsme po vyrovnání, zvlášť v okamžiku, kdy pěkná střela Šebesty jen zazvonila o tyč.
   Soupeř hrál trpělivou hru a v kombinaci byl lepším týmem. Středem hřiště a po naší pravé straně hrozil nebezpečnými protiútoky. Vytvořené gólové šance, ale všechny kryl, Pecho.
   Do poločasové přestávky jsme odcházeli za stavu 0:1, ale s přesvědčením, že vítězství není nereálné.
   Ve druhém poločase jsme začali pomalu přebírat iniciativu. Soupeře jsme nepouštěli do šancí a sami jsme si začali vypracovávat dobré příležitosti. V zakončení nám však stále chyběla přesnost a štěstí. Obrazu hry pomohlo poločasové střídání, kdy se na pozici stopera objevil Malý místo střídajícího Podlipného a Cikhart se posunul do středu pole.
   S blížícím se koncem zápasu náš tlak narůstal a několikrát jsme sahali po vyrovnání. Především Veselý a Svoboda byli často u zakončení, ale kýžené vyrovnání se nedostavilo. Ve velké šanci se ocitl také Borovička, kdy se na půli zmocnil míče a podobně jako Bale s míčem sprintoval až do vápna, kde bohužel nedokázal přesně nahrát. Vyrovnání jsme se nejvíce přiblížili v 80.minutě, kdy se k přímému kopu těsně před vápnem postavil Šebesta, ale svou střelu poslal vysoko nad břevno.
   V posledních minutách jsme do útoku dali veškeré nasazení a obětavost a byli jsme odměněni. V 90.minutě zápasu byl na půlící čáře faulován Veselý a brankář Pecho se postavil k rozehrání. Všichni zbylí hráči se namačkali do vápna. Po vysokém centru vypukl zmatek, v němž se nejlépe zorientoval Cikhart a dokázal procedit míč do sítě.
   Soupeř závěrečné minuty zápasu neunesl psychicky a po červené kartě za faul po odpískání rozhodčí zápas ukončil. Na domácím hřišti jsme vybojovali bod se silným soupeřem. V příštím kole zavítáme na hřiště dalšího silného celku, třetích Třeboradic.