FK Újezd nad Lesy - Junior 2:1 (2:0)

Branky: Josef Michalec, Daniel Báša

Sestava: Maršák, Vlášek, Čermák, Drdla, Pokorný, Zátka, Procházka, Plzák, Michalec, Báša, Peřich

Střídání: Tesařík, Kubr, Mesjar, Havel, Grečl, Lhotský

Komentář: Do předposledního zápasu podzimní části sezóny jsme nastoupili s cílem zvítězit a konečně si vylepšit nevalné bodové skóre. Terén připomínal oraniště, zde je třeba říci, že trávník již skutečně mele z posledního a svoji nejlepší část života má již nenávratně za sebou.

Byli jsme svědky zápasu dvou týmů podobné výkonosti i kvality herního projevu, těžký terén byl překvapením zejména pro hostující tým, který doma trénuje a hraje na umělce. Zejména ze začátku jsme viděli mnoho nepřesností, hráčům obou týmů chyběl odhad, míč si v mnoha případech dělal co chtěl,  a také pohyb na těžkém terénu byl pro oba týmy velmi obtížný. Herní projev obou mužstev odpovídal očekávání. V první polovině utkání jsme měli lehkou herní i výkonostní převahu, kterou jsme ve 20. minutě dokázali přetavit v nádhernou branku, kterou vykouzlil čaroděj Pepa, který z mrtvého úhlu téměř od rohového praporku se štěstím překonal nejistého golmana hostí - 1:0.  O 2 minuty později pojistil naše vedení důrazný Dan Báša, kterému to tam také konečně padlo - 2:0. Dlužno říci, že soupeř si vytvořil také několik slibných šancí, naštěstí pro naše barvy pálili Junioři vedle, nad nebo střely kryl náš golman. Do kabiny jsme tedy odcházeli spokojeni s výsledkem i herním projevem našich barev. Těsně před poločasem se bohužel zranil Dominik Procházka, jeho zranění hlavy si vyžádalo asistenci lékaře záchranné služby - všichni držíme Dominikovi pěsti, ať to není nic vážného!

Ve druhé polovině zápasu se v podstatě nic nezměnilo,  hra se jen těžce a líně dostávala ze strany na stranu, do zápase nastoupily posily z lavičky a je třeba říci, že kluci lavičkáři si určitě ostudu neudělali, ba naopak. Ani střelecky se nic zajímavého nestalo, zjevná únava a těžký terén posunul oba týmy do útlumu a nic zajímavého se na hřišti nedělo. Světlou vyjímkou byla střela Lukáše Zátky, který se z dálky rozhodl "pokořit" svého spolužáka v brance Junioru, ale pálil jen do břevna. Na druhé straně se ze závaru před brankou prosadil i soupeř a snížil v 54. minutě na 2:1. O pět minut jsme mohli definitivně rozhodnout zápas, naši výbornou střelu po zemi však golman soupeře zkušeně vytěsnil na rok.

Výsledek 2:1 je dle mého soudu spravedlivý, rozhodně jsme měli více ze hry a zaslouženě jsme doma získali 3 body.

Příští víkend hrajeme poslední zápas podzimní části proti prvnímu týmu průběžné tabulky výsledků, není však třeba se zápasu zbytečně obávat, vždycky můžeme favorita zaskočit a bojovným výkonem mile překvapit. Každý soupeř je hratelný, stačí jen nechat na hřišti srdce, bojovat, jezdit a VYHRÁT !!! Držíme Vám palce a přijdeme Vám samozřejmě fandit!