FK Ujezd - Tempo B

3. kolo 22.9. 2013 13:00 hod.

FK Újezd nad Lesy - Tempo B 8:1 (6:0)

Branky: 3 x Lukáš Plzák, 3 x Dominik Lipár, Dominik Procházka, Ruda Maršák

Sestava: T. Herčík, D. Novotný, D. Čermák, D. Hyška, L. Drdla, L. Plzák, D. Procházka, D. Tyšer , D. Báša, M. Pinkas, D. Lipár

Střídání: R. Maršák, J. Lhotský, J. Vlášek, Š. Pokorný, M. Peřich, J. Tesařík, F. Šneider

Komentář:

Do třetího kola vykročili hráči mladšího dorostu v téměř plné sestavě - v základu chyběl jen marod Lukáš Zátka. Na domácí hřiště jsme nastoupili hodinu po poledni za příjemného podzimního počasí, jak by také ne, vždyť právě dnes začal astronomický podzim. Naším soupeřem byli dorostenci z týmu Tempo "B".

Zápas začal pro naše barvy jako z říše snů. Již po prvních 5 minutách muselo být každému na hřišti zřejmé, že na hřišti bude dnes pouze jediný tým. Nejprve Dominik Lipár z vyložené šance netrefil prázdnou branku, o minutu později pálil Lukáš Plzák svoji zástřelnou také mimo branku a trojici střelců první pětiminutovky uzavřel nádhernou střelou z dálky Denis Hyška, který mířil jen těsně nad. V osmé minutě promarnil další svoji tutovku znovu Lukáš Plzák, kterému se v malém vápně zbláznila mířidla, a po úžasném centru Martina Pinkase pálil vysoko nad ochranou síť - inu stane se. Lukášova gólová skříň se však naplno otevřela v 10. minutě, kdy opět po centru Martina Pinkase otevřel poprvé skóre, došel si pro centr téměř na brankovou čáru a hlavou zakončil! Soupeře jsem nepustili k žádné smysluplné akci, na naši polovinu hřiště vystrčilo béčko Tempa své růžky až ve 12. minutě prvního poločasu, z akce nebylo naštěstí nic. Od tohoto okamžiku jsme kompletně převzali hru a soupeře jsme až na pár ojedinělých akcí už vůbec nepustili do žádné nebezpečné akce. Naopak jsme rychle přidali druhou branku, výborně hrající útočná dvojice s podporou zálohy pronikala za záda soupeře čím dál častěji. Třetí branka se narodila opět z tlaku našeho útoku, naši hoši soupeře zatlačili a ten si v 21. minutě nešťastně vstřelil vlastní branku - 3:0. Ve 26. minutě se konečně odhodlal vystřelit i David Blaťák Novotný, jeho výborná dalekonosná střela mířila jen těsně nad. Deset minut před koncem poločasu se dvakrát střelecky prosadil Dominik Lipár, který pojistili skóre a za 2 minuty to bylo rázem 5:0 - výborně Dominiku! 4 minuty před koncem jsme průběžné skóre uzavřeli na šestibrankovém vedení - šťastným střelcem byl opět Lukáš Plznička, kterému se dnes povedl zasloužený hattrick a padesátikoruna tak putovala do klubové kasičky :-) Do kabiny jsme tedy odcházeli namlsaní s šestibrankovým vedením.

Do druhého poločasu rychle vystřídala celá lavička čekatelů a kompletně si tedy zahráli všichni kluci včetně golmana Rudy, který nastoupil netradičně na hrotu útoku. A Rudova šťastná chvíle ještě měla přijít. Do druhého poločasu vstoupil náš soupeř lepším výkonem a vytvořil si i několiv slibných šancí. Náš golman však v této fázi hry mužstvo podržel a několkrát velmi zkušeně vychytal soupeřovy střely. Na naší straně minul po samostatném úniku trestuhodně Dan Báša, gólu se o pár minut později lekl i Filip Šneider, který také těsně minul. Pochválit je třeba také střelu Šimona Pokorného, ten chytře pálil z dálky svojí levačkou - střela orazítkovala jen tyč. V 66. minutě se skvěle blýskla dvojice Marek Peřich, Dominik Procházka -Dominik se nemýlil a nekompromisně skóroval na 7:0 - dobře oba! O pár minut později přišla štastná chvíle "golmana v poli" - Rudova viditelná touha vstřelit branku se naplnila a Ruda uzavřel naši střelnici na osmé brance. Zápas s Tempem se tak dohrával v poklidném Tempu, v poslední minutě přidal dokonce soupeř svoji čestnou branku a uzavřel skóre na 8:1.

V závěru dnešního zápasu jsme také uspořádali podzimní vloženou soutěž našeho skromného fanklubu - fanynky si jako tvář utkání jednomyslně a dvouhlasně zvolily našeho golmana .... :-)

V dalším utkání nás hostí tradičně velmi silný soupeř z Admiry, tedy soupeř, nad kterým dokážeme zvítězit a který jistě neporuší tradici a jako obvykle posílí svoji sestavu i o hráče hrající vyšší soutěž. Ničeho se však nebojte - pamatujete? Stačí jen chtít, bojovat a jezdit .... Věřím tedy, že si příští víkend neuděláme ostudu a přivezeme domů z Admiry nějaký ten bodík .... Nedejte se, přijdeme Vám fandit!

Petr Zátka.